Prasideda Europos judumo savaitė: gyventojai raginami atsisakyti automobilių

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį prasideda Europos judumo savaitė, skirta skatinti automobilius keisti kitais keliavimo būdais. Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, Aplinkos ministerijos atstovė Regina Kališaitytė sako, kad šia tvaraus judėjimo kampanija susidomi vis daugiau gyventojų ir institucijų.

„Daugiau kaip pusė šalies savivaldybių organizuoja renginius vietos gyventojams ir kiekvienais metais pasiūlo vis daugiau įdomių akcijų, raginančių ieškoti alternatyvų automobiliui. Gera matyti ir aktyvų mokyklų, vaikų darželių įsitraukimą. Džiaugiuosi, kad vaikai nuo mažens yra mokomi tausoti savo aplinką ir ją puoselėti, skatinami susimąstyti apie oro taršą bei patys ieško būdų ją mažinti“, – teigia R.Kališaitytė.

Aplinkos ministerija ketina apdovanoti aktyviausiai prie kampanijos prisidedančią savivaldybę, mokymo įstaigą, valstybės instituciją, darbdavį ir pilietį.

Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.

Iniciatyva neaplenks ir Kauno – praėjusią savaitę rašėme, jog Kauno miesto savivaldybė ketina rugsėjo 22-ąją, kai yra minima Diena be automobilio, leisti važiuoti viešuoju transportu (autobusais ir troleibusais) nemokamai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

17 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Islandijos plente eismą sukaustė avarija

Neįprastai šilti orai ir toliau muša rekordus

Kauniečiai kviečiami pasitikrinti vairavimo įgūdžius žiemą

Po kruvinų įvykių Kaune – slaptas planas išvaduoti galimą žudiką: teisėjus apklausė STT

Vaizdo registratoriumi užfiksavo, kaip įvyko avarija „Aklųjų“ sankryžoje

Teismas pratęsė Kauno policininko D. Karaluko suėmimą

Kodėl sėkmingai karjerai svarbi ne tik darbo patirtis?

Kauno klinikų medikai papasakojo apie metų stebuklą: mergaitė - vienintelė tokia pasaulyje

Tragedija prie Trijų mergelių tilto: jaunas vyras neišgyveno

Kauno apygardos teismas sumažino D. Gineikaitei už piktnaudžiavimą skirtą baudą (papildyta)