Miesto centre – kilni iniciatyva Kauno vaikams

D. Beržinio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį, minint Tarptautinę vaikų gyvimo dieną, kauniečių žvilgsnius traukė nuo Kauno centrinio pašto, per Vilniaus gatvę iki pat miesto Rotušės nusidriekusi eisena. Tokiu simboliniu gestu siekta prisibelsti į visuomenės narių širdis atkreipiant dėmesį į tėvų globos netekusius vaikus.

Šiemet eitynes „Kiekvienam vaikui suraskime šeimą“ organizavę Vaikų gerovės centro „Pastogė“ atstovai kalbėdami apie iniciatyvos tikslą sako, jog svarbiausia  – paskatinti žmones imtis globoti be artimųjų meilės likusius vaikus. Pagrindinėmis miesto centro arterijomis nuvilnijusio renginio metu praeiviams buvo dalijamos skrajutės su asmeninėmis vaikų istorijomis bei balionai. Visa tai tapo puikia priemone, leidusia nestokojant pozityvumo atkreipti dėmesį opią nūdienos problemą.

„Beglobių vaikų nemažėja. Šiuo metu susiduriame su nuolatinių globėjų trūkumo dilema. Nors atsiranda vis daugiau profesionalių globėjų, gaunančių atlygį, vis dėlto didžiajai daliai vaikų reikia nuolatinės globos – augti nuolatinių globėjų ar įtėvių šeimose. Tad visais įmanomais būdais jų ieškome, eitynės vienas iš tokių būdų populiarinti idėją, kad ji taptų girdima bei matoma“, – atviravo  Globos ir įvaikinimo tarnybos socialinė darbuotoja Dalia Bloznelienė.

Penktadienį 14 val. nuo Kauno centrinio pašto pajudėjusioje gyvojoje žmonių kolonoje rikiavosi globėjai, įtėvių šeimos, specialistai, dirbantys globos srityje bei visi minėtai problemai neabejingi visuomenės nariai. Nužingsniavę iki Kauno rotušės skambant muzikinei programai jie tarpusavyje dalijosi gerąja patirtimi globojant vaikus ir griovė tam tikrus nusistovėjusius mitus, susijusius su beglobiais vaikais.

„Dažnai manoma, kad pasirengimas globoti vaiką trunka nemažą laiko tarpą, o globėjams keliami itin aukšti reikalavimai. Atsiranda ir manančių, jog beglobių vaikų genai – prasti, moterys nuogąstauja, kad augindamos ne savo vaiką, nesulauks dėkingumo. Šie negatyvūs aspektai sustabdo ne vieną, svarstantį imtis šio kilnaus darbo. Todėl globėjai, turintys pozityvią patirtį šioje veikloje, dalinosi ja su kitais ir kvietė prisijungti“, – šypteli D. Bloznelienė.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistų paklausta, ar tokio pobūdžio renginiai sulaukia dėmesio ir paskatina žmones ryžtis kreiptis į žinovus vaikų globos klausimais,  Globos ir įvaikinimo tarnybos socialinė darbuotoja, džiaugėsi, jog įvykus renginiams atstovus pasiekia ne vienas naujas skambutis.

„Viliamės, kad mūsų iniciatyvos taps puikiu postūmiu ateities apsisprendimams“, – sakė D. Bloznelienė.

 

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai piktinasi: vieta, kur galvas padėjo dešimtys tūkstančių, tapo eiliniu miesto parku

Europos policija mini svarbią dieną: Lietuvos keliuose gausu planų visai savaitei

Padabinta Šimtmečio giraitė: garsiausių ąžuolų palikuonys tvirtai įleido šaknis

Savaitgalio šventės kulminacija – apdovanoti aktyviausi Kauno jaunuoliai

Avarijos ir vėl trikdo eismą Kaune: tarp dalyvių ir policijos automobilis (papildyta)

Pasakė, ko tikėtis: ar popiežiaus vizito metu Kaune neliksime be mobiliojo ryšio?

Krepšinio gerbėjams – galimybė skristi į varžybas kartu su „Žalgiriu“

Siūloma apmokestinti kiekvieną vizitą pas gydytoją

Trišalė taryba nesutarė dėl MMA didinimo: realybe gali tapti naujas Vyriausybės siūlymas

Fizikas iš Kauno sukūrė naujovę: sugalvojo, kaip palengvinti darbą odontologams