Nukritus Nemuno vandens lygiui, ribojama Kauno hidroelektrinės gamyba

Dėl pastaruoju metu šalyje vyraujančių sausų orų sumažėjo Nemuno debitas, o tai neleidžia išnaudoti visų Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinės (Kauno HE) pajėgumų – laikantis gamtosauginių reikalavimų, atitekančio vandens kiekio užtenka tik vienam hidroagregatui sukti.

Kauno HE tvenkinio, plačiau žinomo kaip Kauno marios, naudojimo ir priežiūros taisyklėse numatyta, kad tris paras iš eilės fiksuojant mažesnę nei 112 m3/s vandens prietaką, Kauno HE į Nemuną praleidžia tik tokį vandens kiekį, koks atiteka į marias, rašoma „Ignitis“ pranešime žiniasklaidai.

Mažesnis kaip 112 m3/s pritekėjimas į Kauno marias stebimas nuo praėjusio penktadienio ryto. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pirmadienį 7 val. vandens prietaka į marias buvo 108 m3/s, antradienį ryte fiksuoti panašūs duomenys.

„Akylesni Kauno gyventojai jau pastebėjo, kad vandens lygis Nemune ties Kaunu mažėja. Tai nėra išskirtinis reiškinys sausuoju metų laiku, tačiau dėl to turime mažinti gamybą Kauno HE ir negalime į Nemuną praleisti daugiau vandens. Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad mažesnis vandens lygis gali daryti neigiamą įtaką Nemunu vykdomai laivybai, kuri šią vasarą yra gerokai intensyvesnė“, – teigia „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Apie susidariusią situaciją bendrovės „Ignitis gamybos“ atstovai dar pirmadienį informavo Vidaus vandens kelių direkciją, Aplinkos apsaugos agentūrą, Aplinkos apsaugos departamentą, Kauno marių regioninį parką ir kitas susijusias institucijas.

Kauno HE darbas planuojamas atsižvelgiant į tai, kiek vandens Nemunas atplukdo į Kauno HE tvenkinį. Vidutinis Nemuno debitas ties Kauno HE yra apie 280 m3/s, tačiau šiuo metu dėl sumažėjusio vandens pritekėjimo į tvenkinį, Kauno HE dirba vienas hidroagregatas dalimi savo galios (18 MW). Tai yra 5,5 kartus mažiau, nei ši elektrinė galėtų gaminti veikdama visa 100 MW galia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA