Likviduotas „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ | Kas vyksta Kaune

Likviduotas „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“

BNS 2023/11/28 10:45

Turto bankas antradienį pranešė likvidavęs už rengimąsi šnipinėti Rusijai kalinčio Algirdo Paleckio ir bendraminčių įkurtą organizaciją – „Tarptautinį geros kaimynystės forumą“.

„Patvirtiname, kad A. Paleckio įstaiga likviduota. Procesas vyko sklandžiai ir laikantis teisės aktų. Fondo atstovai bendradarbiavo“, – BNS sakė Turto banko atstovas Karolis Vaitkevičius.

Turto bankas teismo buvo paskirtas asociacijos likvidatoriumi.

Likviduoti asociaciją Vilniaus regiono apylinkės teismas nusprendė vasario 20 dieną, konstatavęs, jog šios organizacijos tikslas yra veikti prieš Lietuvą – pripažinta, kad organizacija įkurta neteisėtai.

Asociacija Rusijoje neteisėtai kalbėjo lietuvių tautos vardu, neigė Konstitucijoje įtvirtintą europinę ir transatlantinę integraciją.

Šios asociacijos atstovai tokį teismo sprendimą apskundė. Gegužės viduryje Vilniaus apygardos teismas patvirtino, kad asociacija įsteigta neteisėtai ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą.

Po šios nutarties teismo sprendimas buvo apskųstas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT). Jis savo ruožtu nepriėmė nagrinėti asociacijos skundo.

Kadangi LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama, procesas šioje civilinėje byloje baigtas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA