Išaiškėjus praeities ydoms krito G. Nausėdos populiarumas, LSDP išlieka palankiausiai vertinama partija – Kas vyksta Kaune

Išaiškėjus praeities ydoms krito G. Nausėdos populiarumas, LSDP išlieka palankiausiai vertinama partija V. Matijošaičio reitingas išlieka nepakitęs

BNS / Milena Andrukaitytė 2023/04/29 09:14
DELFI nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Žinia apie prezidento Gitano Nausėdos narystę Komunistų partijoje sovietmečio pabaigoje sumažino šalies vadovo populiarumą, rodo šeštadienį „Lietuvos ryto“ paskelbta bendrovės „Vilmorusapklausa.

Jos duomenimis, prezidentą G. Nausėdą balandį palankiai vertino 54,5 proc. apklaustųjų, kai kovą šalies vadovas sulaukė 63,9 proc. palankių vertinimų. Nepalankiai prezidentą vertino 22,1 proc. respondentų (16,8 proc. kovą).

„Dešimt procentinių punktų kritimas – labai daug, prezidento institucijai taip būna retai. Čia vienintelis paaiškinimas – istorija su naryste TSKP, kad nenurodė, kad buvo įstojęs, daug jis ten aiškino, nesakyčiau, kad sėkmingai“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys.

Balandžio pradžioje paaiškėjo, kad G. Nausėda 1988 metais buvo įstojęs į Komunistų partiją ir kandidatuodamas į prezidentus apie tai visuomenei nepranešė. Prezidentas narystę partijoje pavadino jaunystės klaida.

Kandidatuodamas į prezidentus 2019 metais G. Nausėda apie tai nenurodė Vyriausiosios rinkimų komisijos anketoje, tačiau pabrėžia nepadaręs pažeidimo, nes klausimas apie narystę partijose ar politinėse organizacijose buvo neprivalomas atsakyti. Visgi šalies vadovas sako galėjęs „morališkai tai padaryti“.

Nors ir kritusiu reitingu, prezidentas tarp palankiausiai vertinamų politikų išlaiko pirmą poziciją.

Trejetuke – V. Blinkevičiūtė, A. Anušauskas

Antroje vietoje politikų reitingų lentelėje įsitvirtino opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.

V. Blinkevičiūtę palankiai vertina 47,1 proc. apklaustųjų (49 proc. kovą), nepalankiai – 22,9 proc. (23,2 proc. kovą). Trečioje vietoje yra krašto apsaugos ministras konservatorius Arvydas Anušauskas, kurį palankiai vertina 44,9 proc. (46,7 proc. kovą), o neigiamai – 28,7 proc. (23,8 proc. kovą).

Trečiai kadencijai perrinktą Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį balandį palankiai vertina 34,5 proc. respondentų, o nepalankiai – 34,7 proc. (atitinkamai 34,4 proc. ir 35,8 proc. kovą). Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis parlamentaras Saulius Skvernelis sulaukė 34,5 proc. palankių vertinimų (33,8 proc. kovą), 38,6 proc. apklaustųjų jį vertino neigiamai (40,1 proc. kovą).

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sulaukė 30,4 proc. palankių vertinimų, o 43,8 proc. apklaustųjų jį įvertino neigiamai. Prieš mėnesį R. Karbauskis buvo sulaukęs 26,9 proc. palankių ir 47,2 proc. nepalankių vertinimų.

Opozicinės Darbo partijos vadovą Andrių Mazuronį palankiai vertino 29,5 proc. apklaustųjų (31,2 proc. kovą), o neigiamai – 25,9 procento (28,1 proc. kovą). Laikinąjį partijos „Laisvė ir Teisingumas“ pirmininką Artūrą Paulauską teigiamai 28,9 procento (29,3 proc. kovą) ir neigiamai 27,7 procento (29 proc. kovą).

Palankiausiai vertinamų politikų dešimtuką baigia Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė.

V. Čmilytę-Nielsen palankiai vertina 28,7 proc. apklaustųjų, nepalankiai – 44,1 proc. (atitinkamai 32,9 proc. ir 43,5 proc. kovą), o premjerę I. Šimonytę palankiai įvertino 27,9 proc. ir nepalankiai – 53,3 proc. apklaustųjų (atitinkamai 26,8 proc. ir 55,6 proc. kovą).

Palankiausiai vertinama partija – socdemai

Populiariausia šalyje išlieka opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), rodo šeštadienį „Lietuvos ryto“ paskelbta bendrovės „Vilmorus“ apklausa.

Jei kitą sekmadienį vyktų rinkimai, už LSDP balsuotų 18,2 proc. apklaustųjų (18,1 proc. kovą).

Reitingų lentelėje antrą poziciją išlaiko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 9,9 proc. balsų (9,7 proc. kovą).

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga sulauktų 8,3 proc. apklaustųjų paramos (9 proc. kovą), opozicinė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 8,2 proc. (8,6 proc. kovą). Valdančiajam Liberalų sąjūdžiui paramą deklaravo 5,1 proc. apklaustųjų (4,6 proc. kovą).

Pasak „Vilmorus“ vadovo sociologo Vlado Gaidžio, šios partijos peržengtų 5 proc. barjerą ir patektų į Seimą.

Apklausos duomenimis, maždaug du trečdaliai elektorato rinktųsi opozicines partijas.

„Reitingų lentelė nepasikeitė, o penkių procentų barjerą, jeigu skaičiuojant nuo balsuojančių, peržengtų penkios partijos. Matosi, kad dominuoja opozicinės partijos, maždaug du trečdaliai elektorato yra opozicinės partijos“, – BNS sakė V. Gaidys.

Už opozicinę Darbo partiją savo balsą atiduotų 2,5 proc. respondentų (2,8 proc. kovą), už opozicinę partiją „Laisvė ir teisingumas“ – 2,1 proc. (2,7 proc. kovą).

Valdančiąją Laisvės partiją rinktųsi 2,6 proc. apklaustųjų (2,5 proc. kovą).

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią gyventojų apklausą „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko balandžio 14–22 dienomis, gyvai ir telefonu apklausta 1000 pilnamečių Lietuvos gyventojų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA