Ieško darbuotojų, gebančių susitvarkyti su ekstremalia situacija: siūlo 800 eurų „į rankas“ ir viršvalandžius – Kas vyksta Kaune

Ieško darbuotojų, gebančių susitvarkyti su ekstremalia situacija: siūlo 800 eurų „į rankas“ ir viršvalandžius

delfi.lt 2021/07/22 15:45
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Ar sutiktumėte nagrinėti dešimtis pabėgėlių prašymų už 800 eurų per mėnesį? Tokią algą siūlo Migracijos departamentas, kuriam dėl ekstremalios situacijos ir į Lietuvą plūstančių migrantų reikia 56 darbuotojų.

Informacinių technologijų profesionalai tik juokiasi. Esą tiek vertas nebent nekvalifikuotas specialistas, bet ne ekstremalią situaciją bandantis suvaldyti valstybės tarnautojas, pranešė „Info TV“ laida „Info diena“.

Įprastai per mėnesį sulaukdavę 40 prieglobsčio prašymų, dabar tiek gauna per dieną. Migracijos departamentui neužtenka žmonių jiems peržiūrėti, todėl paskelbė net 56 darbuotojų paiešką. Tiek daug dar niekada neieškojo.

„Darbų apimtis labai padidėjo, dėl to mums reikia papildomų rankų“, – pasakojo Migracijos departamento direktoriaus pavaduotoja Lucija Voišnis.

Migracijos departamentas sako, kad darbas įdomus ir dinamiškas. Sąlygos lanksčios, nebūtina dirbti Vilniuje, galima ir iš namų arba pajūrio.

O ir iš darbuotojo daug neprašo: aukštasis išsilavinimas, anglų ir rusų kalbos žinios B2 lygiu, teisės aktų išmanymas.

„Nagrinės prieglobsčio prašymus, atliks prieglobsčio prašytojų apklausas, vertins dokumentus. Reikės ir teisininkų, nes teks nagrinėti skundus“, – aiškino L. Voišnis.

Prieglobsčio skyriaus specialistus ir teisininkus Migracijos departamentas vilioja 1257 eurais popieriuje arba 800 eurų į rankas. Tai yra mažiau negu vidutinis darbo užmokestis šių metų pirmą ketvirtį.

Bene geriausiai mokamo Informacinių technologijų skyriaus atstovui siūloma alga kelia šypseną.

„Mes neieškome žmonių, mes ieškome robotų“, – sakė asociacijos „Infobalt“ vadovas Mindaugas Ubartas.

Siūlomas darbas – laikinas

Migracijos departamentas viliasi, kad tokia alga motyvuos dirbti, net jeigu darbas tik laikinas. 56 specialistai dirbtų tik tol, kol galios ekstremalioji situacija, ir dar šešis mėnesius po to.

Jei jų širdžiai prašymų nagrinėjimo darbas pasirodys mielas, galės vėliau pretenduoti ir į nuolatinę poziciją. Bet specialistai vis tiek griežti: šalyje ekstremalioji situacija, sieną nelegaliai kirto 1900 pabėgėlių. Kas už 800 eurų norėtų suvaldyti tokią padėtį?

„Yra tokia kritinė situacija, kada šitas klausimas aktualus, ir nerandame darbuotojų, nes nemotyvuoja nei toks atlyginimas, nei situacija. Ir viršvalandžių užtikrintai bus, klausimas, ar už juos galės sumokėti“, – komentavo Mykolo Romerio universiteto Viešojo administravimo ir lyderystės programos vadovas Andrius Stasiukynas.

Departamentas daugiau pasiūlyti negali, nors norėtų. Šiemet gegužę vidutinis atlyginimas ten buvo dar mažesnis nei pernai.

„Mes manome, kad mūsų atlyginimai yra nedideli, mūsų nuomone, jie turėtų didėti“, – sakė L. Voišnis.

Migracijos departamentas yra pavaldus Vidaus reikalų ministerijai. Viceministrė pripažįsta, kad alga nekonkurencinga, bet numatyti ir atsiskaitymai už viršvalandžius bei priedai. Tad viliasi, kad norinčių dirbti atsiras, – galbūt studentų.

„Esame priėmę teisės aktų pakeitimų, kur galima iš vienos tarnybos perkelti darbuotojus į migracijos tarnybą. Tai būtų planas B, jeigu nerastume darbuotojų į Migracijos departamentą“, – sakė vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajavienė.

Migracijos departamente šiuo metu dirba 460 žmonių. Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra Vidaus reikalų ministerijai pažadėjo paskolinti prieglobsčio prašymų ekspertų, jei mūsiškių pritrūktų.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.