Nemokamos treniruotės senjorams sugrįžta – laukia 4 skirtingi užsiėmimai – Kas vyksta Kaune

Nemokamos treniruotės senjorams sugrįžta – laukia 4 skirtingi užsiėmimai

Treniruotės senjorams / Organizatorių nuotr.

Nuo liepos 20 dienos 60 metų ir vyresni Kauno miesto gyventojai kviečiami į nemokamus sporto užsiėmimus senjorams. Jau ne pirmuosius metu Kauno mieste organizuojamos treniruotės vyks uždarose patalpose, tad ekstremalios ar lietingos oro sąlygos įtakos užsiėmimų kokybei neturės. Sustiprėti bei pajudėti norintys senjorai galės rinktis net iš keturių skirtingų užsiėmimų – mankštų baseine, linijinių šokių, tai či užsiėmimų bei mankštų su kineziterapeutu.

„Fizinis aktyvumas naudingas ne tik kiekvieno mūsų fizinei sveikatai bei energijai puoselėti, bet ir gerai emocinei būklei palaikyti. Tiesa, užsiėmimus lankantys senjorai turės galimybę ne tik sustiprinti savo kūną bei išvalyti mintis, bet ir susipažinti bei pabendrauti su naujais žmonėmis, pasikonsultuoti su treniruotes vedančiais specialistais, gauti naudingų patarimų, kaip tinkamai judėti namuose ir už jų ribų. Siekiant užtikrinti maksimalų komfortą, užsiėmimai vyks tik vidaus patalpose, o senjorai galės rinktis iš kelių skirtingų užsiėmimų laikų“, – sako Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Jūratė Jackytė.

 Keturi skirtingi užsiėmimų tipai

Nemokamos treniruotės startuoja jau nuo antradienio, liepos 20 dienos. Užsiėmimai tvarkaraštyje išskirstyti nuo pirmadienio iki penktadienio, o norintys dalyvauti senjorai gali rinktis norimą grupę pagal jiems patogų laiką. Iš viso pajudėti norinčių 60 metų ir vyresnių kauniečių laukia keturi skirtingi užsiėmimai, išskirstyti į septynias grupes.

Trečiadieniais ir penktadieniais, nuo 12.30 val. arba nuo 13.15 val., senjorų lauks mankštos baseine.  Anot visuomenės sveikatos specialistės, baseine atliekami pratimai didina judesių amplitudę, gerina lankstumą, didina raumenų jėgą.

Treniruočių tvarkaraštis / Organizatorių nuotr.

Atliekant profesionalaus trenerio parinktus pratimus jaučiama ne tik fizinė, bet psichologinė nauda – žmogus atsipalaiduoja, vanduo teikiamai veikia emocijas, ramina. Taip pat ne mažiau svarbu, jog atliekant pratimus vandenyje sumažėja kūno svoris, tuo pačiu mažėja apkrova sąnariams, raiščiams, raumenims ir sausgyslėms. Tokiu būdu sportuoti yra lengviau, tačiau – ne mažiau naudinga.

„Antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 12 val. senjorai kviečiami į tai či užsiėmimus. Jų metu bus atliekamos sveikatinimo mankštos, padedančios tobulinti tiek kūną, tiek dvasią. Dėl savo koncepcijos, mankštos ypač tinkamos pradedantiesiems. Tai či yra darni meditacinės technikos ir judesio visuma, gerinanti kraujotaką, savijautą, susikaupimą. Šios mankštos išjudina raumenis, o lėti judesiai lavina koordinaciją, todėl ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms. Mankštų metu kvėpuojama lėtai, švelnūs ir lėti judesiai padeda nusiraminti, teigiamai veikia žmogaus širdį“, – sako J. Jackytė.

Nuo rugpjūčio 3 dienos antradieniais ir ketvirtadieniais startuos dvi linijinių šokių grupės. Linijiniai šokiai – tai šokimo būdas, kai šoka visi kartu, be poros. Visi juda ta pačia kryptimi ir atlieka tuos pačius žingsnelius. Šokant nėra fizinio kontakto tarp šokėjų, o užsiėmimai priskiriami prie aerobinių pratimų. Šokant atliekami judesiai, pritaikyti vyresnio amžiaus žmonėms, po kurių nėra labai pailstama.

Treniruotės senjorams / Organizatorių nuotr.

„Aerobiniai pratimai stiprina širdį, nervų sistemą, skatina ne tik kūno, bet ir galvos smegenų kraujotaką, tuo pat gerindami nervinių ląstelių apsirūpinimą deguonimi“, – sako visuomenės sveikatos specialistė.

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio bus renkamos ir dvi grupės kineziterapinių mankštų. Jų metu su kineziterapeuto priežiūra bus atliekami saugūs ir efektyvūs pratimai – sėdint ant kėdės, gulint ir naudojant kamuoliukus, svarelius, elastines gumas arba kitas priemones.

Siekiant visapusiškos pratimų teikiamos naudos skirtingo fizinio pajėgumo asmenims, fizinis krūvis bus parenkamas pagal tris skirtingo intensyvumo lygius, kuriuos nustatys kineziterapeutas. Užsiėmimų metu, pasak visuomenės sveikatos specialistės, bus kompleksiškai lavinamos visos judėjimo funkcijos: liemens judesių valdymas, stuburo judesių amplitudė bei pilvo ir nugaros, giliųjų ir paviršinių raumenų jėga.

Nemokamuose užsiėmimuose gali dalyvauti visi 60 metų ir vyresni Kauno miesto gyventojai. Svarbu – iš anksto užsiregistruoti į pasirinktą užsiėmimų grupę susisiekus su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, telefonu 867373593.

Užsiėmimų tvarkaraštį galima rasti ČIA.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.