Siekiant paskiepyti daugiau žmonių bus vakcinuojama prie prekybos centrų – Kas vyksta Kaune

Siekiant paskiepyti daugiau žmonių bus vakcinuojama prie prekybos centrų

BNS / Milena Andrukaitytė, Ignas Jačauskas, Ramūnas Jakubauskas 2021/06/23 18:06
Asociatyvi / Kauno klinikų nuotr.

Siekiant paskiepyti daugiau žmonių nuo koronaviruso bus vakcinuojama prie didžiųjų prekybos centrų, daugiau mobiliųjų skiepijimo autobusiukų į atokesnes vietoves, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Artimiausių savaičių priemonės yra susijusios su vakcinavimo pradžia šalia didžiųjų prekybinių centrų, nuo liepos 4 dienos Šiaulių „Akropolyje“ prasideda, vėliu prisijungs ir kiti didieji prekybos centrai, mobiliųjų autobusiukų plėtra ir vykimas į atokesnes gyvenvietes“, – trečiadienį po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio sakė A. Dulkys.

Anot jo, savivaldybės taip pat savo ruožtu imsis priemonių skatinti žmones skiepytis, bus prašoma aktyviau prie proceso prisidėti verslo, svarstoma mažinti reikalavimus vakcinavimui vaistinėms.

„Buvo susitikimas ir su visų miestų merais ir visi šeimininkiškai užsidegę, kad kiekviena savivaldybė pagal savo specifiką pagalvos kažkokių priemonių, ir deriname su verslu, vykimas vakcinuotojų į dideles organizacijas, kolektyvus, ypatingai verslo padėtų parama, pažymėjimas tų savo darbuotojų“, – kalbėjo ministras.

„Galbūt (galima) sumažinti reikalavimus vaistinėms, kad ir daugiau vaistinių galėtų įsilieti į šį procesą, tai, ką aš kalbu, yra artimiausių dienų, savaičių priemonės“, – teigė A. Dulkys.

I. Šimonytė: svarstoma skiepyti prie bažnyčių, Palangoje

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad Lietuvoje „nėra privalomo skiepijimo ir nemanau, kad bus“ ir tai yra pačių žmonių pasirinkimas.

„Bet yra logistiniai sprendimai, kuriuos ir dabar Sveikatos apsaugos ministerija siūlo, ar tai būtų skiepijimas be jokios išankstinės registracijos, ar tai būtų skiepijimas tokiose vietose, kaip prie prekybos centrų, prie bažnyčių sekmadieniais, įvairiose vietose, kur žmonės susirenka, ar Palangoje, kur nemažai žmonių leidžia laiką ir ateityje bandys leisti laiką dar daugiau žmonių“, – žurnalistams Gargžduose trečiadienį kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Pasak premjerės, net ir pavyzdingai besiskiepijančios valstybės, kaip Izraelis ar Jungtinė Karalystė, dabar jau „stebi atvejų augimą, kurį sukelia nauja viruso atmaina“.

„Turime aiškiai suprasti, kad tol, kol mes, o ir visas pasaulis nebus maksimaliai pasiskiepijęs, tol rizika užsikrėsti kažkokia nauja to viruso mutacija išliks ir ypatingai išliks tiems žmonėms, kurie nesiskiepija“, – kalbėjo ji.

I. Šimonytė pabrėžė, kad didžioji dalis mirusiųjų pagal savo amžių jau galėjo būti paskiepyti, bet rinkosi to nedaryti.

Neramina lėtėjantys vakcinavimo tempai – Prezidentūra

„Prezidento neramina lėtėjantys vakcinavimo tempai. Kaip prezidentas sakė sausio mėnesį, liepą jau turėsime pakankamai vakcinų, kad pasiektume 70 proc. paskiepytų suaugusių žmonių ribą ir šiandien matome, kad iki šios ribos dar reikia paskiepyti 365 tūkst. asmenų“, – žurnalistams trečiadienį sakė patarėjas.

„Šiandien turime daugiau kaip 400 tūkst. nepanaudotų vakcinų ir ateinantį mėnesį gausime dar 1 mln. papildomų dozių. Vakcinų turime daugiau nei pakankamai, tačiau dabar stokojame žmonių, ateinančių vakcinuotis“, – pridūrė jis.

Prezidentūros atstovai trečiadienį kartu su Sveikatos ekspertų tarybos nariais aptarė vakcinavimo spartinimo klausimus.

„Ekspertai pateikė pluoštą rekomendacijų, kaip galėtume spartinti vakcinavimą. Visų pirma, reikėtų tikslinti priemones pagal atskiras žmonių grupes (…) Prezidento nuomone, jeigu mes nepasieksime ambicingų tikslų vakcinuojant žmones, mes didinsime riziką, kad rudenį iškils karantino grėsmės ir būtinybės“, – teigė S. Krėpšta.

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 217 tūkst. 6 žmonės, dviem – 871 tūkst. 691.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 43,5 proc. žmonių.

Iš viso Lietuva yra sulaukusi 2 mln. 521 tūkst. 305 skiepų dozių, iš jų 2 mln. 367 tūkst. 315 yra pristatyta į vakcinavimo centrus. Čia sunaudotos 2 mln. 88 tūkst. 697 dozės.

Kol kas nepanaudota 432,6 tūkst. dozių.

Šiuo metu Lietuvoje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 217 tūkst. žmonių, dviem – per 871 tūkst.

Lietuvoje mažiausiai vienu skiepu nuo koronaviruso yra vakcinuoti 43,5 proc. žmonių.

Iš viso Lietuva yra sulaukusi 2 mln. 521 tūkst. 305 skiepų dozių, kol kas nepanaudota 432,6 tūkst. dozių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.