Pirmos pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įgulos pasiruošusios veiksmui | Kas vyksta Kaune

Pirmos pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įgulos pasiruošusios veiksmui

Vyr. srž. Arno Čemerkos nuotr.

Būti pirmiems – tai privilegija, įsipareigojimas ir atsakomybė, krintanti ant pėstininkų kovos mašinų (PKM) „Vilkas“ įgulų pečių. Sėkmingai baigtos pirmosios jų kvalifikavimo pratybos leidžia nustatyti standartus vėlesniam kitų padalinių įgulų rengimui ir sudaro sąlygas pradėti kitą „Vilkų“ integravimo etapą.

Kaip rašoma Krašto apsaugos pranešime žiniasklaidai, tris savaites Gen. Silvestro Žukausko Pabradės poligono šaudyklose dienomis ir naktimis aidėjo „Vilkų“ koviniai šūviai, atlikti Mechanizuotosios pėstininkų brigados (MPB) „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Algirdo batalionas) karių.

MPB „Geležinis Vilkas“ vado plk. Mindaugo Petkevičiaus teigimu, viena pagrindinių brigados pastangų krypčių yra aukštųjų technologijų įrangos integravimas į brigados kovinį rengimą, o tai ženkliai padidina jos kovinę galią manevringumu, staigumu ir agresyvumu.

Aukšti įgulų vertinimo standartai nustatyti remiantis NATO sąjungininkų praktika. Tai sviedė kariams iššūkį, tačiau nuoseklaus pasiruošimo metu išugdyti gebėjimai leido pasiekti norimus rezultatus.

„Išskirtinės atsakomybės jausmas mus lydi nuo pirmos dienos, kai pradėjome eiti šias pareigas. Tiesa, sunku išskirti įsimintiniausią pratybų momentą, nes jos, kad ir išskirtinis įvykis Lietuvos kariuomenės istorijoje, mums yra dar viena rengimo dalis, kurią įvykdėme su atsidavimu.

Esu dėkingas įgulų vertintojams, kurie pasinaudodami savo iš sąjungininkų perimta patirtimi mums davė itin naudingas pastabas. Būtent jos bei įgulos, kuri privalo dirbti kaip puikiai suderintas laikrodis, komandinis darbas ir buvo tie esminiai dalykai. Sėkmė vienybėje!“ – sėkmės paslaptimi dalinosi geriausiai įvertintos PKM įgulos vadas vyr. eil. T. Vilčinskas.

Kvalifikuotos įgulos geba išnaudoti „Vilko“ teikiamą ugnies galią, preciziškumą, mobilumą, vadovavimo ir valdymo galimybes. Pratybų metu, nurodoma pranešime, tai užtikrino taiklius šūvius į imituojamą priešiškų pajėgų gyvąją jėgą bei sunkiąją techniką, o prireikus realiomis sąlygomis ši mašina taptų mirtinu ginklu.

Lietuvos kariuomenė teigia, kad kariai yra pasiruošę tęsti karinį rengimą bei tolimesnę PKM „Vilkas“ integraciją ir perduoti sukauptą patirtį ruošiant bei testuojant kitų padalinių įgulas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA