Kaune užfiksuotas sparčiausiai augantis darbo užmokestis Lietuvoje

Asociatyvi / M. Kondrato nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Remiantis statistikos departamento duomenimis, Kaunas išties turi kuo džiaugtis ir didžiuotis, kuomet kalba pasisuka apie darbo užmokestį mieste. Būtent čia jis augo sparčiausiai per paskutinius trejus metus lyginant su kitais didžiausiais Lietuvos miestais.

Paskutinius trejus metus vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis Kaune stabiliai didėjo: 2017-ais jis augo 8,4 proc., 2018-aisiais pasiektas įspūdingas 10,8 proc. DU augimas, o 2019-ųjų paskutinio ketvirčio duomenimis, Kaune vidutinis atlygis už darbą paaugo dar 9,1 proc.

Tai leido miestui išsiskirti iš kitų šalies didžiųjų miestų ir užimti lyderio poziciją šioje kategorijoje. 1406 Eur – toks vidutinis mėnesinis bruto atlyginimas fiksuotas Kaune 2019-ųjų paskutinį ketvirtį. 2018-ais jis siekė 1000 Eur, o 2017-ais jo dydis buvo 902 Eur.

Šie duomenys nurodomi indeksavimu pašalinus pokytį atsiradusį 2019 m. dėl mokestinių pakeitimų, rašoma „Kaunas IN“ pranešime žiniasklaidai.

Verta paminėti, jog Kauno rajonas taip pat rodo puikius DU rodiklius: paskutiniųjų trejų metų laikotarpio duomenys rodo, jog Kauno rajone vidutinis atlyginimas augo sparčiau nei kitų rajonų savivaldybėse.

2017-ais vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis Kauno rajone augo 5,8 proc. ir siekė 826 Eur, 2018-ais jis padidėjo dar 9,5 proc. ir jau siekė 904 Eur, o 2019-ieji Kauno rajonui atnešė papildomą 10,8 proc. DU augimą, po kurio vidutinė alga čia siekė 1291 Eur.

Tiesa, 2019-ieji buvo sėkmingesni Klaipėdos rajonui, kur vidutinis darbo užmokestis ūgtelėjo net 13,8 proc.

Lyginant pastarųjų trejų metų paskutinio ketvirčio duomenis, Kauno apskritis taip pat užima pirmaujančią poziją pagal DU augimą.

Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis Kauno apskrityje 2017-ais augo 4,5 proc. ir siekė 876 Eur, 2018-ais jis augo dar 9,9 proc. ir siekė 963 Eur, o 2019-ais būtent šioje apskrityje atlygis augo daugiausia iš visų Lietuvos apskričių – 9,3 proc., o vidutinė alga pasiekė 1356 Eur.

Daugiau informacijos apie užmokesčio pokyčius galite rasti Statistikos departamento svetainėje.

30 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno „Akropolyje“ – akį traukianti R. Kalinkino instaliacija (foto)

Situacija Šančiuose kartojasi: galimai užterštos nuotekos vėl teka į Nemuną

Tragiški įvykiai Lampėdžio ežere nesibaigia: tokios kruvinos vasaros dar nebuvo

Policija ieško „drąsuolio“: trenkė apsaugos darbuotojui, pasiuntė velniop ir pabėgo

Vyriausybė leido atvykti per 40 užsieniečių, kurie atliks būtinus darbus

Užfiksuotas Denge karštligės atvejis Kaune: patarimai keliaujantiems po egzotines šalis

Nužudytas asmuo galimai sukėlė naują koronaviruso plitimo bangą

Kartą Kaune gyveno... H. Vaitiekūnas: pasivaikščiojimas po Laisvę ir Šančius

Iš pareigų atleidžiamas Kelių direkcijos vadovas V. Andrejevas (papildyta)

FNTT pakratė šešėlinius prekeivius, mėsos laikymo sąlygos nustebino (foto, video)