Kauno įmonei – apsaugos priemonių užsakymas už 800 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

Kauno įmonei – apsaugos priemonių užsakymas už 800 tūkst. eurų

SAM nuotr.

Beveik 30 tūkst. vienkartinių chalatų ir beveik 1 mln. 300 tūkst. apsauginių prijuosčių, pagamintų Lietuvoje, artimiausiu metu pasieks gydymo įstaigas. Šias priemones į gydymo įstaigas tieks UAB „Interscalit“ ir AB „Audimas“, pagal su Ekstremalių sveikatai situacijų centru (ESSC) pasirašytas sutartis. Su Kaune veikiančia bendrove sudarytos sutarties vertė – kiek daugiau nei 800 tūkst. eurų.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, tai, kad šiuo nelengvu laikotarpiu visam pasauliui į asmens apsaugos priemonių gamybą įsitraukia ir šalies verslas – itin džiugi žinia, rašoma SAM pranešime žiniasklaidai.

„Dėkoju verslininkams, kad jie atranda galimybių perorientuoti savo veiklos procesus ir taip prisideda prie bendrų pastangų aprūpinant medikus būtinomis priemonėmis jų kasdieniame sunkiame darbe. Neabejotinai, Lietuvos įmonių įsitraukimas leis užtikrinti, kad daug daugiau saugos priemonių pasiektų gydymo įstaigas, kur su klastingu naujuoju koronavirusu grumiasi medikai ir sveikatos priežiūros specialistai. Visi kartu mes esame stiprūs ir galime sustabdyti viruso plitimą“, – sako ministras A. Veryga.

Ministro A. Verygos iniciatyva buvo suburta ekspertų komanda verslo paramai ir komerciniams pasiūlymams, kurių sulaukiame labai daug, koordinuoti ir kuriai vadovauja VšĮ „Versli Lietuva“ ekspertai.

Šios naujausios sutartys su mūsų šalies gamintojais yra būtent šių ekspertų darbo rezultatas. Pagal SAM suformuluotą pirkimo poreikį, „Versli Lietuva“ surinko potencialių tiekėjų pasiūlymus, iš kurių tiekėjais buvo pasirinkti UAB „Interscalit“ ir AB „Audimas“.

Pasak „Verslios Lietuvos“ generalinės direktorės Dianos Kleponės, jau pirmąją karantino savaitę daliai komandos teko greitai persiorientuoti ir įgyti pirkimų kompetencijų – matėme didelę prasmę padėti priekinėse fronto linijose kovojančiai Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) rasti ir atsirinkti geriausius Lietuvos gamintojų pasiūlymus asmens apsaugos priemonėms.

Asmens apsaugos priemones siūs ir Lietuvos gamintojai / SAM nuotr.

„Džiaugiamės mūsų gamintojais, kurie per labai trumpą laiką sugebėjo išvystyti jiems nebūdingą asortimentą, skatiname ir kitas Lietuvos kompanijas, galinčias gaminti apsaugos priemones įsivertinti šias papildomas galimybes: ne tik Lietuvai labai aktualu šalies viduje turėti šiuos strateginius pajėgumus, tačiau asmeninių apsaugos priemonių šiuo metu trūksta visame pasaulyje – įmonėms tai gali būti ir papildomos eksporto galimybės“, – sako D. Kleponė.

AB „Audimas“ generalinės direktorės Eglės Gruodienės teigimu, įmonei garbė prisidėti prie medikų aprūpinimo šiuo sunkiu laikotarpiu.

„Esame vietinis, gilias tradicijas turintis, itin kokybiškų funkcionalių tekstilės gaminių iš aukštus techninius parametrus atitinkančių medžiagų gamintojas. Tikime, kad vietinė inžinerinė pramonė yra itin svarbi tokių ekstremalių situacijų metu, kai trūkinėja pasaulinės tiekimo grandinės, nes yra pajėgi užtikrinti greitą ir patikimą gyvybiškai svarbių apsaugos priemonių tiekimą šalies įstaigoms ir organizacijoms. Džiugina, kad „Audimui“ susidomėjus Ekstremalių sveikatai situacijų centro užklausa, visi su projektu susiję klausimai buvo sprendžiami ypatingai konstruktyviai ir operatyviai“, – sako E. Gruodienė.

Pasak UAB „Interscalit“ direktoriaus, greita reakcija ir sugebėjimas prisitaikyti yra vienos iš svarbiausių savybių visiems mums.

„Jau 25-erius metus esame siuvėjai. Mums garbė padėti Lietuvos medikams, tai darome nuo karantino pradžios. Bendradarbiaujame ir su Šiaulių apskrities gydymo įstaigoms, esame dovanoję kaukių. Didelę dali gamybos pertvarkėme per dieną, kad galėtume siūti mums nestandartinius gaminius. Pradėjome nuo kaukių, dabar jau siuvame ir chalatus bei kombinezonus“, – teigia direktorius Marius Rakickas.

Asmens apsaugos priemones siūs ir Lietuvos gamintojai / SAM nuotr.

Lietuvos gamintojų galimybes gaminti ir tiekti reikiamas priemones šiuo metu renka eksporto ir verslumo plėtros agentūros „Versli Lietuva“ ekspertinė koordinacinė grupė. Surinkta informacija apie galimus tiekėjus skelbiama viešai „Verslios Lietuvos“ informacinėje svetainėje visiems galimiems potencialiems užsakovams – tiek valstybės institucijoms, tiek privačiam sektoriui.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiančius, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus.

Informacija apie Lietuvos medikams paskirstytas asmens apsaugos priemonių, gautų iš užsienio, kiekius yra nuolat skelbiama SAM internetinėje svetainėje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT