Kaune kursis pasaulinio lygio Indijos įmonė: planuoja investuoti 10 milijonų eurų

„Tonbo Imaging“ Indijos kariuomenei tiekiami ginklų taikikliai / „Twitter“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sparčiai augantį Lietuvos optikos ir fotonikos sektorių sustiprins nauja žaidėja – „Tonbo Imaging“, kurianti pažangias vaizdo apdorojimo sistemas. Bendrovės sprendimai taikomi skirtingose sferose – nuo gynybos iki savavaldžių automobilių. Įmonė, tarp kurios investuotojų yra „Artiman Ventures“, „WRV Capital“, „Qualcomm Ventures“ ir „Edelweiss Private Equity“, žada įkurti tyrimų ir plėtros centrą Kaune, kuriame dirbs virš 50 specialistų.

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ pranešime nurodoma, kad „Tonbo Imaging“ buvo įsteigta kaip į tyrimus orientuotas „Sarnoff Corporation“ ir „Stanford Research International“ padalinys, o 2008 m. tapo savarankiška įmone.

Šiuo metu bendrovė skaičiuoja 170 darbuotojų, o jos produktai parduodami 25 šalyse. „Tonbo Imaging“ inžineriniai centrai veikia JAV, Singapūre ir Indijoje. Dabar šias pasaulines pajėgas dar labiau sustiprins naujasis vystymo padalinys Lietuvoje.

Įmonė taiko ir vysto pažangiausius vaizdo apdorojimo procedūras, kurios yra paremtos mašininio mokymosi principais. „Tonbo Imaging“ technologija apjungia fundamentines vaizdo gavimo procesų inovacijas ir galingus „Computer Vision“ algoritmus.

Kaip aiškina „Tonbo Imaging“ generalinis direktorius ir įkūrėjas Arvind Lakshmikumar, bendrovė itin atidžiai renkasi naujas plėtros lokacijas.

„Vietą savo veiklai renkamės atsižvelgdami į rinkas, kurios geriausiai tinka technologijoms vystyti ir produktui platinti, – teigia Arvind Lakshmikumar. – Lietuvą buvo akivaizdus pasirinkimas, turint omeny šalies, kaip optikos tyrimų ir technologijų centro, reputaciją, gabius vietos specialistus ir dinamiškai besivystančią ekonomiką. Lietuvos institucijų teigiamas požiūris į inovacijas padėjo įsitikinti, kad ši šalis yra tobula lokacija mums.“

„Tonbo“ įmonių grupė tikisi greito padalinio Lietuvoje augimo, ir žada investuoti apie 10 milijonų eurų į vietos verslo ekosistemos stiprinimą. Planuose yra tyrimų ir plėtros centro įsteigimas, vietos ir ES lygio tiekimo grandinės vystymas bei naujų kolegų Lietuvoje mokymas. Įmonė sieks užmegzti ilgalaikius santykius su šalies lazerių technologijų klasteriu, universitetais ir valdžios institucijomis.

„Viliamės per ateinančius dvejus metus priimti daugiau negu 50 specialistų, kurie turėtų didelės tiriamojo darbo patirties ir esminių techninių žinių „Computer Vision“, mašininio mokymosi, elektronikos, mechatronikos ir optoelektronikos srityse. Taip pat dairomės verslo plėtros specialistų ir kitas verslo funkcijas palaikyti gebančių darbuotojų“, – pasakoja bendrovės generalinis direktorius.

Šie specialistai padės „Tonbo Imaging“ taikyti savo ekonomiškai išteklius naudojančią metodiką ypač tikslius optikos sprendimus, taikomus žvalgyboje, infrastruktūros ir transporto saugos srityse. Šiuo metu bendrovės produktai naudojami gynybos sektoriuje įvairiose besivystančiose šalyse, savavaldžių automobilių rinkoje išsivysčiusiose šalyse ir pramonės reikmėms, pavyzdžiui, kasyboje.

„Lietuvos lazerių industrijos branduolį sudaro lietuviško kapitalo bendrovės, o užsienio bendrovių vykdomi tiesioginių užsienio investicijų projektai yra retas reiškinys. Dėl to „Tonbo Imaging“ sprendimas kurtis Lietuvoje, pirmiausia, yra svarbus šio sektoriaus plėtrai. Be to, tai duos postūmį besivystančiai autonominių transporto sistemų industrijai, kuri išnaudojus turimas žinias lazerių pramonėje taps viena svarbiausių šalies inovacijų ekonomikoje“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, tokių bendrovių kaip „Tonbo Imaging“ atėjimas vienu žingsniu priartina Lietuvą prie virsmo viena patraukliausių automobilių pramonei šalių.

Šalia Kauno atidaryta Vokietijos milžinės „Hella“ gamykla 38 nuotr.

„Pastaruosius porą metų Lietuvos automobilių pramonės ir transporto sektorius plėtojosi įvairiomis kryptimis. Greta didelių investicijų iš Vokietijos automobilių gamybos milžinių „Hella“ ir „Continental“ ir inovatyvių vietos transporto sprendimų kaip „Trafi“, dabar turėsime ir bendrovę, kuri kuria sprendimus savavaldžiams automobiliams. Jeigu kada buvo geras laikas Lietuvoje dirbti inžinieriumi, tas laikas yra dabar“, – įsitikinęs M. Katinas.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Paaiškėjo, kas šiais metais atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“ (įvertinkite pasirodymą)

Kuris atlikėjas važiuos atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ finale? (visi pasirodymai)

Asmeninio gyvenimo detalėmis nesižarstantis U. Kiguolis pirmą kartą prabilo apie skyrybas

Kauniečiai „Akropolyje“ šeštadienį būrėsi į išskirtinį susitikimą

Feisbuke plinta pagalbos prašymas: naktį Kaune dingo jaunas vyras

Odontologijos klinika „Neodenta“: stengiamės kurti autentišką ryšį su klientu

Pasipylus kauniečių skundams dėl automobilių plovyklų, ruošiami nauji ribojimai

Savanorių prospekte - nauja eismo tvarka: policija jau baudžia

Kauno savivaldybė imasi saugomų pastatų rekonstrukcijos

Nubausta prekes agresyviai brukusi Kauno įmonė