Nemokamų patalpų Kaune nebeturės ne tik partijos, bet ir nevyriausybinės organizacijos

Asociatyvi archyvo nuotr. / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Partijos Kaune nebeturės nemokamai suteiktų patalpų – savivaldybės taryba antradienio posėdyje pritarė siūlymui į privatizuojamų objektų sąrašą įtraukti patalpas, kurias iki šiol panaudos teise turėjo partijos ir kai kurios nevyriausybinės organizacijos.

„Aiškėja, kad patalpos yra išdalinos ne tik partijoms, ne tik įvairioms nevyriausybinėms organizacijoms, bet ir visiškai neaiškios paskirties ir veikos įmonėms ir organizacijoms, – žurnalistams antradienį apie priimtą sprendimą sakė savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. – Yra ir tokių partijų, kurios jau seniai nedalyvauja politinėje veikloje, o panaudai gavusios turtą Laisvės alėjoje, dar kažkur – tokiose vietose, kurios yra žymiai patrauklesnės kitai veiklai.“

Pritarus sprendimui įtraukti patalpas į privatizuojamų sąrašą, jos bus parduodamos aukciono būdu. Partijos turimose patalpose galės likti iki tol, kol neatsiras naujų savininkų. Pasak G.Petrausko, sulaukta ir partijų prašymų leisti patalpas nuomotis.

Jo teigimu, įmanoma, kad visoms pageidaujančioms partijoms būtų suteikta viena erdvė, kuriose jos galėtų rengti susitikimus ir renginius. Jeigu neatsiras pirkėjų, svarstoma galimybė ir partijoms patalpas išnuomoti, tačiau panaudos teise patalpos suteikiamos nebebus.

Partijoms Kaune panaudos teise yra suteikta 650 kvadratinių metrų, dar 350 metrų – įvairiems parlamentarams, kurie į Seimą nebuvo išrinkti arba išrinkti kitose apygardose. Savivaldybė patalpas turi suteikti tik miesto vienmandatėse apygardose išrinktiems Seimo nariams.

„Kitaip sakant, tūkstantis kvadratinių metrų yra išdalinta. Padarius inventorizaciją, bandome nereikalingas patalpas parduoti“, – sakė G.Petrauskas.

Patalpos paimamos ir iš kai kurių nevyriausybinių organizacijų. Tačiau, pasak savivaldybės atstovų, vietoj jų planuojama suteikti kitas patalpas – daug patogesnes ir tinkamesnes organizacijų veiklai.

„Visos trys organizacijos labai sveikina, nes patalpos buvo nešildomos ir jos ten gyveno labai negeromis sąlygomis. Šiai dienai joms siūlomos patalpos tuščioje mokykloje“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius.

Didžiausias pagal panaudą iš savivaldybės gautų patalpų plotas tenka Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams. Ši partija naudojasi dvejomis patalpomis, esančiomis Savanorių prospekte ir Rasytės gatvėje. Buvusio miesto mero Vytauto Šustausko įkurta Kovotojų už Lietuvą sąjunga įsikūrusi miestui priklausančiose patalpose Laisvės alėjoje.

Darbo partijos būstinė yra Rotušės aikštėje, partijos „Tvarka ir teisingumas“ – Laisvės alėjoje. Taip pat Laisvės alėjoje yra Kauno valdančiajai koalicijai priklausančio Liberalų sąjūdžio būstinė. Patalpomis Rasytės gatvėje naudojasi Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).

Kaip BNS sakė Liberalų sąjūdžio Kauno skyriaus pirmininkas, vicemeras Simonas Kairys, dėl šio sprendimo liberalai nesijaudina, nes jų turimos patalpos nebuvo didelės ir nėra skyriui itin reikalingos. Liberalų frakcija nuo sprendimo priėmimo nusišalino.

Tuo tarpu Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai antradienį prašė sprendimą atidėti, motyvuodami tuo, kad neaiški nevyriausybinių organizacijų situacija, tačiau tokiam siūlymui nepritarta. Kauno skyrių sueigos vadovė Edita Gudišauskienė neatmetė galimybės, kad partija su savivaldybe dėl patalpų gali ir bylinėtis.

„Spręsime, ką daryti, nes tokią teisinę galimybę turime, tai tarsimės ir galvosime, ką daryti toliau“, – žurnalistams sakė ji.

E.Gudišauskienės teigimu, skyrius svarsto, ką daryti toliau – ar ieškoti nuomai naujų patalpų, ar bandyti jas gauti iš savivaldybės panaudos būdu.

„Patalpos yra reikalingos. (…) Mes turime aštuonis skyrius, taip pat šiose patalpose veiklą vykdo ir mūsų jaunimas“, – sakė E.Gudišauskienė.

Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymas numato, kad partijoms gali būti panaudos pagrindais perduodamas laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis valstybės bei savivaldybių turtas.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Devintoje vietoje įsikūręs muziejus kviečia drąsiai sėsti ant „art deco“ baldų

Šviesoforo principu atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: Lietuva nusidažė geltonai

Antrajame Seimo rinkimų ture iš anksto balsavo jau daugiau nei 226 tūkst. rinkėjų

Per parą užfiksuoti 474 nauji koronaviruso atvejai – pranešama apie dar 3 mirtis

Nauja tvarka: net turėjus sąlytį su sergančiu, saviizoliaciją bus galima palikti anksčiau

Naujuoju LSMU rektoriumi išrinktas kardiochirurgas R. Benetis

Kaunas ir dar kelios savivaldybės pateks į raudoną zoną: gali grėsti karantinas

Naujojo Kauno policijos vadovo tikslas: žmonės turi jaustis saugūs net ir nematydami pareigūno

Paskutinę minutę atšauktas J. Jankevičiaus šou Kaune - žymusis vedėjas saviizoliacijoje

Seime nerimsta diskusijos dėl kanapių produktų įteisinimo