Lietuva principinėje kovoje nugalėjo Ispanijos rinktinę | Kas vyksta Kaune

Lietuva principinėje kovoje nugalėjo Ispanijos rinktinę

Pristatyti abiejų rinktinių krepšininkai. Sugiedoti abiejų valstybių himnai. Liko vos keli trenerių patarimai, ir principinė Lietuvos ir Ispanijos dvikova prasidės.

Pirmąjį rungtynių kėlinį abi komandos pradėjo netaikliais metimais, tačiau pirmųjų taškų ilgai laukti nereikėjo – kelių sėkmingų atakų metu Ispanai pelnė 4 taškus, tačiau į juos prasiveržimais atsakė Mantas Kalnietis. Rezultatas lygus – 4:4

Abiejų komandų žaidime, netrūksta klaidų, tačiau atrodo, jog tik svečiai sugeba pasinaudoti jomis. Greitą ataką po perimto kamuolio surengę Ispanai ją užbaigia Nikola Mirotičiaus dėjimu iš viršaus, o po to dar vienas jų tritaškis priverčia prašyti Joną Kazlauską minutinės pertraukėlės rezultatui esant 4:9.

Kėliniui įpusėjus abi komandos apsikeičia sėkmingomis atakomis, kurias užbaigia priekinės linijos žaidėjai – Lietuva vis dar atsilieka 6:11

Į tolimą Ispanų snaiperių metimą taikliu metimu nepavyksta atsakyti tik aikštelėje pasirodžiusiam Domantui Saboniui, tačiau kiek vėliau sėkmingai sužaidęs gynyboje NBA naujokas deda kamuolį iš viršaus – 10:18

Kėlinio pabaigoje Žalgirio areną ant kojų trimis tritaškiais iš eilės kelia Mantas Kalnietis, rodydamas, jog Ispanams lengva čia nebus. Po pirmojo kėlinio rezultatas 19:20.

Antrasis rungtynių kėlinys prasidėjo ten, kur pasibaigė pirmasis – savo taškų sąskaitą tritaškiu atidaro Adas Juškevičius ir Lietuvos rinktinė išsiveržia į priekį 22:20.

Panašu, jog Lietuvos krepšininkai susitvarkė su varžybų jauduliu – už atkaklią kovą po krepšiu Domantas Sabonis yra apdovanojamas dviems taškais – 26:22.

Ispanijos rinktinėje jaučiamas brolių Gasolių trūkumas – Robertas Javtokas, Jonas Mačiulis bei Domantas Sabonis be vargo atkovoja kamuolius puolime, tačiau svečiai sėkmingai renka taškus nuo baudų metimo linijos. Rezultatas lygus 26:26

Reklaminė minutės pertraukėlė į gerą išėjo lietuviams, vos nuo suolo pakilęs Jonas Mačiulis pataiko dar vieną Lietuvos rinktinės tritaškį, tačiau jo sėkmės kitoje atakoje M. Kalniečiui pakartoti nepavyksta, jo mestas kamuolys net neliečia lanko, o Ispanai atsako metimu iš po krepšio. 29:28.

Likus 3 minutėms iki ilgosios pertraukos abi komandos ir toliau sėkmingai keičiasi taikliais metimais – 31:30.

Pirmojo kėlinio pabaigos sėkmės šeimininkams pakartoti nepavyko – dvi atakas iš eilės žaidėjai per atakai skirtą laiką nerado, kas turėtų užbaigti ataką, tačiau Jonui Valančiūnui pavyko atkovoti kamuolį po priešininkų krepšiu ir sunkiu metimu į savo sąskaitą įsirašyti 2 taškus. Antrasis kėlinys baigiasi rezultatu 34:32.

Antrąją rungtynių dalį aktyviau ir vėl pradėjo svečiai, tačiau Jono Valančiūno pastangomis jai nepavyksta atsiplėšti. Ispanai priekyje 41:45

Snaiperis Segio Rodrigezas dar kartą tildo daugiatūkstantinę minią taikliu metimu iš toli. Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos lietuviai atsilieka 42:48

Kauno „Žalgirio“ žaidėjų pastangomis skirtumas mažėja iki 3 taškų. Metimą iš toli pataiko Paulius Jankūnas, gražios kombinacijos metu taškus pelno Renaldo Seibučio ir Jono Mačiulio duetas. 47:50

Į taiklų Mindaugo Kuzminsko šūvį tuo pačiu atsako ir svečiai. Jų pranašumas išlieka nepakitęs 52:55

Trečiąjį kėlinį taikliais baudų metimais užbaigia Ispanijos rinktinės įžaidėjas, o priekyje išlieka išlieka svečiai. 54:57

Paskutinį rungtynių ketvirtį taikliu metimu pradeda Paulius Jankūnas, o gynyboje Nikola Mirotičių namo siunčia Domantas Sabonis, kuris blokuoja priešininko metimą. Tiesa antruoju bandymu Ispanijos krepšininkams pasižymėti pavyksta. 56:59.

Jose Manuelis Calderonas baudžiamas technine pražanga, kuria pasinaudoja Adas Juškevičius pataikydamas baudos metimą. 57:59

Po sėkmingo epizodo gynyboje Mindaugas Kuzminskas deda kamuolį iš viršaus, keldamas visą Žalgirio areną ant kojų dar kartą. Lietuvos rinktinė išsiveržia į priekį, Ispanijos rinktinės vyriausiasis treneris Segio Scariolo prašo minutinės pertraukėlės. 61:59

Po pertraukėlės grįžę Ispanai atrodo rimtai nusiteikę – Sergio Rodrigezas smeigia du tritaškius į lietuvių krepšį ir grįžta 4 taškų deficitas. 61:65

Sirgaliai šoka nuo savo kėdžių reikalaudami fiksuoti taisyklių pažeidimą puolančiai Ispanijos rinktinei, tačiau teisėjų švilpukai tyli. Lietuvos rinktinei pavyksta apsiginti, o Mantas Kalnietis kitoje aikštelės pusėje pelno du taškus su pražanga. 64:65

Rezultatą savo naudai dar kartą persveria Mantas Kalnietis, o Žalgirio arena demonstruoja, kodėl svečiams Kaune žaisti būna taip sunku. 70:69

Apsigynę Lietuvos rinktinės krepšininkai įmeta kamuolį Jonui Valančiūnui, kuris kabliu didina persvarą iki 3 taškų 72:69. Ispanija prašo minutės pertraukėlės.

Iki rungtynių pabaigos likus 10 sekundžių Ispanai išlygina rezultatą. Lietuviams nepavyksta surengti tinkamo atsako, tad komandoms teks žaisti pratęsimą. 72:72

Pratęsimą taikliu dvitaškiu pradeda Domantas Sabonis, tačiau jam iš karto atsako Filipe Reyesas. 74:74

Marius Grigonis netikintiems įrodinėja, kodėl turėtų būti rinktinėje. Jo taiklus tritaškis didina persvarą iki trijų taškų, dar vieną metimą prideda Jonas Mačiulis. 79:74

Kovodamas dėl kamuolio prasižengia Jonas Valančiūnas. Likus 2 minutėms baudų mesti stoja Filipe Reyesas. 79:77

Baudas meta Jonas Mačiulis, o aikštelėje pasirodo Paulius Jankūnas. 80:77

Po sumaišties puolime kamuolys atitenka Lietuvos krepšininkams. Žaisti lieka 1:32.

Likus minutei žaidimo laiko Mantas Kalnietis pataiko dar vieną svarbų tolimą metimą, dar 2 taškus prideda Domantas Sabonis. Ispanai į tai atsakė tiksliu Nikola Mirotičiaus metimu. 85:82

Iki pratęsimo pabaigos likus 25-ioms sekundėms Vyriausiasis Ispanijos rinktinės treneris prašo minutės pertraukėlės. Po jos turėtų išaiškėti šios dvikovos nugalėtojas.

Marius Grigonis prasižengia, o žaisti likus 20 sekundžių prie baudų metimo linijos stoja Sergio Llulas, kuris pataiko vieną baudos metimą. 85:83

Ispanijos rinktinė tyčia prasižengė prieš Mantą Kalnietį taupydami laiką, tačiau Kauno Žalgirio žaidėjas prie baudų linijos nesuklysta.

Ispanų krepšininkai prameta tolimą metimą, ir nugalėtojais tampa Lietuvos krepšininkai.