Trečią parą trunkančios 15-mečio Mykolo paieškos Vilniuje išsiplėtė: prie paieškos jungiasi ir kauniečiai – Kas vyksta Kaune

Trečią parą trunkančios 15-mečio Mykolo paieškos Vilniuje išsiplėtė: prie paieškos jungiasi ir kauniečiai

Lrytas.lt 2023/02/07 21:25
R. Danisevičiaus ir socialinių tinklų nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Antradienį gausios pajėgos ir toliau ieškojo dingusio 15-mečio Mykolo Vilniuje, tačiau apieškoma teritorija jau išsiplėtė iki Vievio. Prie paieškos prisideda ir kauniečiai, atvažiuodami į sostinę iš Kauno.

Vilniaus apskrities VPK naujienų portalą lrytas.lt informavo, kad antradienį ir toliau yra tęsiamos dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio paieškos, kuriose dalyvauja gausios pareigūnų, ugniagesių, šaulių, narų, kinologų, savanorių ir Viešojo saugumo tarnybos pajėgos.

Turimais duomenimis, paieška pradedama nuo 10 val. prie Žirmūnų tilto.

Pirmadienį vykdant paieškas pajėgoms pavyko surasti naujų pėdsakų – savanoriai aptiko banko kortelę ir telefoną. Taip pat buvo rastos nepilnamečio ausinės ir jų dėklas. Tą pačią dieną Vilniaus apskrities VPK lrytas.lt informavo, kad paieškos teritorija buvo išplėsta.

Antradienio rytą „Facebook“ grupėje „Mykolo paieška“ neabejingi piliečiai buvo raginami prisijungti prie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus M. Davidonio paieškų pasitelkiant dronus.

„Šiandien bus tęsiama Mykolo paieška dronais, kas turite droną ir galimybę pasijungti į paiešką reikia sukontaktuoti su Lietuvos Raudonasis Kryžius / Lithuanian Red Cross Pasirengimo ekstremalioms situacijoms vadove Violeta Masteike, tel. +37067243565“, – rašoma grupėje.

V. Masteikė su lrytas.lt pasidalino informacija, jog Lietuvos Raudonasis Kryžius prisideda prie koordinuojamų paieškų dronais, prisijungiant prie policijos pajėgų. Taip pat savanorių dalys yra nukreipiamos ir prie kitų paieškos grupių bei padedant tėvų vykdomai paieškai.

V. Masteikė pridūrė, jog dronai bus pasitelkiami į pagalbą atsižvelgiant į esamas oro sąlygas.

Policija prašo neskleisti sąmokslo teorijų

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja lrytas.lt pranešė, jog į paieškas bus pasitelkiama nemaža dalis dronų, priklausančių savanoriams, kurie dalyvauja paieškoje.

„Bus daug privačių dronų“, – kalbėjo J.Samorokovskaja. Tuo tarpu Policijos departamentas socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi į visuomenę ir paprašė neskleisti tikrovės neatitinkančios informacijos ar sąmokslo teorijų.

„Norime atkreipti dėmesį ir paprašyti visų būti labiau atsakingais, neskleisti tikrovės neatitinkančios informacijos, nekelti jokiais faktais nepagrįstų versijų ir taip neaudrinti visuomenės. Pareigūnai tiria visas galimas versijas, aktyviai vykdo fizinės paieškos veiksmus, peržiūri daug vaizdinės medžiagos, atlieka daug kito analitinio ir nematomo darbo. Leiskite policijai ir savanoriams ramiai bei kryptingai dirbti, nes tik taip greičiau pasieksime rezultatą. Ačiū už supratimą“, – rašoma policijos žinutėje.

Paieškos išsiplėtė iki Vievio

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) su lrytas.lt pasidalino informacija, kad prie ugniagesių vykdomos žvalgybos upėje prisijungė nemaža dalis savanorių su baidarėmis bei vienas žmogus su apmokytu šunimi.

„Ugniagesių laivais žvalgysis upėje, prie jų prisijungs ir savanoriai. Taip pat prie operacijos prisidės ir žmogus su šunimi, apmokytu paieškai vandenyje. Turimais duomenimis, prie operacijos taip pat prisijungs 4 žmonės su baidarėmis ir 1 žmogus su valtimi. Planuojama žvalgyti ruožą, kuriame vakar buvo rasti jaunuolio daiktai“, – pasakojo PAGD atstovė Edita Zdanevičienė.

„Facebook“ grupėje „Mykolo paieška“ galintys prisidėti prie paieškų raginam rinkti Vievyje, taip paieškų plotą plečiant už Vilniaus ribų.

„Susitikimo vieta: prie Vievio tilto“, – rašoma pranešime.

Per dieną buvo apieškota didžiulė teritorija. Nieko neradus, prieš 18 val. paieška dėl tamsos buvo nutraukta.

Prie paieškos jungiasi ir kauniečiai

Nors paieškos vyksta Vilniuje, abejingi nelieka ir kauniečiai. Pirmadienio pavakarę prie Mykolo paieškos prisidėjo ir mergina iš Kauno. Ji į Vilnių atvažiavo su savo apmokytu šunimi.

Kaip galima matyti Mykolo paieškos viešos „Facebook“ grupės komentaruose, prisidėti atvyksta ne vienas kaunietis.

Jautrus mamos prašymas

Antradienį į visuomenę kreipėsi ir dingusio nepilnamečio mama. Ji prašė bet kokios informacijos, galinčios padėti surasti sūnų.

„Noriu jums visiems padėkoti, kad taip aktyviai įsijungėte į mūsų vaiko paiešką. Mes labai mylime savo vaiką – be galo, be krašto. Visai šeimai jis yra pats svarbiausias asmuo. Ir Mykolas puikiai tą žino.

Jei kažkas kažką matėte, ar panašų asmenį į Mykolą praeinantį, važiuojantį kažkokiu transportu ar kažkur.. Nufotografuokite, atsiųskite informaciją. Tikiuosi, kad mes jį rasime sveiką ir gyvą. Nenuleiskime rankų.

Jei galvojate, kad turima informacija apie Mykolą yra verta kažkokių tai pinigų, Taip pat prašau informuokite mus. Padėkite. Padėkite mums surasti mūsų vaiką…“, – sunkiai tramdydama ašaras kalbėjo Mykolo mama.

M.Davidonis be žinios dingo šeštadienį, kuomet nesugrįžo į namus po draugo gimtadienio. Artimiesiems nepavykus pasiekti paauglio telefonu buvo kreiptasi į policijos pareigūnus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA