VMI siunčia svarbią žinią Kauno apskrities gyventojams | Kas vyksta Kaune

VMI siunčia svarbią žinią Kauno apskrities gyventojams

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad apie 20 tūkst. Kauno apskrities gyventojų vis dar nepateikė gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų už praėjusius, 2019 metus. Apie laiku neatliktą pareigą gyventojai mokesčių administratoriaus informuojami asmeniniais pranešimais Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) arba klasikiniu paštu.

„Didžiąją dalį vis dar nedeklaravusiųjų pajamų sudaro gyventojai, kurie deklaracijas turėjo pateikti dėl jiems pritaikyto per didelio metinio nepamokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD). Per dideliu nei priklauso NPD pernai pasinaudojo beveik 40 tūkst. Kauno apskrities gyventojų, iš jų apie 6 tūkst. deklaracijų dar nepateikė“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad pajamų nedeklaravo ir apie 6 tūkst. individualią veiklą vykdančių gyventojų. Pažymima, kad įsigiję verslo liudijimą ar įregistravę veiklą pagal pažymą gyventojai pateikti deklaraciją turi net ir tuo atveju, jei pajamų negavo.

Tarp nedeklaravusiųjų pajamų taip pat yra apie 3 tūkst. asmenų, kurie pernai pardavė 10 metų nuosavybėje neišlaikytą nekilnojamąjį turtą, ir 4 tūkst. gyventojų, kurie pardavė 3 metus nuosavybėje neišlaikytą transporto priemonę, rašoma VMI pranešime žiniasklaidai.

Svarbu prisiminti, kad pardavus tiek kilnojamąjį, tiek nekilnojamąjį turtą, neišlaikant jo minėtą laikotarpį, deklaracijas reikia pateikti net ir tuo atveju, jei turtas parduotas nepelningai.

Be jau minėtų gyventojų, pajamas deklaruoti privalu ir tiems, kurie per metus uždirbo daugiau nei 120 vidutinių darbo užmokesčių (toliau VDU), nuomojo turtą, gavo didesnių kaip 2,5 tūkst. eurų vertės dovanų ne iš šeimos narių, gavo didesnes nei 500 eurų palūkanas iš paskolų, indėlių ar vertybinių popierių.

VMI primena, kad pajamas deklaruoti galima e.būdu, prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos, o su šiemet sukurtu VMI pajamų deklaravimo vedliu tą padaryti paprasta kaip niekada anksčiau.

Naujausiais duomenimis, deklaracijas už 2019 metus pateikė daugiau nei 267 tūkst. Kauno apskrities gyventojų: 69 tūkst. gyventojų deklaravo 36 mln. eurų mokėtiną sumą, o 167 tūkst. gyventojų – beveik 37 mln. eurų grąžintiną sumą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA