„Kas vyksta Kaune“ ryžosi teisinėmis priemonėmis susigrąžinti nusavintą projektą „Kitokie pasikalbėjimai“ – Kas vyksta Kaune

„Kas vyksta Kaune“ ryžosi teisinėmis priemonėmis susigrąžinti nusavintą projektą „Kitokie pasikalbėjimai“

Organizatorių nuotr.

Pokalbių su žinomais žmonėmis projektui „Kitokie pasikalbėjimai“ kitąmet sueis penkeri. Kaip renginių ir TV transliacijų internete projektui – tai ne taip ir mažai. Tiesa, iš šio laikotarpio tektų išbraukti pusantrų metų, kuomet šio formato renginiai nevyko.

Pirmasis „Kitokių pasikalbėjimų“ renginys ir tiesioginė transliacija šimtatūkstantinę auditoriją Vaido Pilkausko iki šiol kuruojamoje „Facebook“ socialinio tinklo paskyroje  „Kas vyksta Kaune“ surengtas 2014-ųjų kovą, paskutinis 2015-ųjų gruodį. Po beveik pusantrų metų – 2017 metų balandį šio formato renginius, neturėdamas tam šio prekinio ženklo turėtojo MB „Kas vyksta“ leidimo, atnaujino buvęs projekto savanoris Mantas Bertulis, dėl kurio veiksmų teisėtumo spręs teismas.

Pokalbių formato renginių pradininkai

Per beveik dvejus metus – iki 2016-ųjų sausio mėnesio – viso organizuota 50 renginių Kaune ir Vilniuje, sukurta tiek pat vaizdo įrašų – pokalbių laidų, kurios talpintos portale „Kas vyksta Kaune“ bei portalo „Youtube“ kanalo archyve. Šio projekto organizavimui įkurta mažoji bendrija „Kas vyksta“. Pirmąsias laidas, panaudojant tuo metu itin inovatyvias technologijas, portalo įkūrėjas Vaidas Pilkauskas transliavo su paprasta asmenine įranga, vėliau, laidai įgaunant vis didesnį susidomėjimą, buvo pasamdyti profesionalių vaizdo transliacijų rengėjai. 2015-iais, mažosios bendrijos „Kas vyksta“ vadovas, matydamas šio projekto perspektyvą, įsigijo domeną kitokiepasikalbejimai.lt bei LR Valstybiniame patentų biure sėkmingai registravo prekinį ženklą „Kitokie pasikalbėjimai“.

Pirmaisiais renginio ir TV transliacijos namais buvo pasirinktas Kaune veikiantis klubas „Punto Jazz palėpė“, kuris tapo nuolatine pokalbių vieta, vėliau renginiai pradėti organizuoti ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, taip pat „Granatos Live“ festivalyje.

„Pokalbių renginiai buvo organizuojami periodiškai, renginiams buvo nuomojama filmavimo ir įgarsinimo technika, filmavimui ir įgarsinimui samdomi darbuotojai, kuriama laidų postprodukcija. Projekto populiarinimui buvo suteikti išskirtiniai reklamos plotai naujienų portale. Šiuos kaštus finansavo MB „Kas vyksta“, bendrija taip pat neatlygintinai vykdė šių renginių tiesiogines transliacijas internetu – portaluose „Kas vyksta Kaune“ ir DELFI, su kuriais ilgą laiką buvome šių bendrų transliacijų partneriais, o naujienų portalo veikloje bendradarbiaujame iki šių dienų“, – sako MB „Kas vyksta Kaune“ vadovas Vaidas Pilkauskas. Pokalbių renginių organizavimui MB „Kas vyksta“ su paslaugų tiekėjais sudarė reklamos, bilietų platinimo, reklamos vaizdo platformoje sutartis, skyrė resursus darbui su rėmėjais ir partneriais.

Atjungė nuo administratorių ir nusavino projekto turinį

„Sukūrę pirmąsias „Kitokie pasikalbėjimai“ laidas ir supratę, kad jos pasiteisina, nes sulaukia ne tik dalyvių salėje, bet ir gausaus transliacijų žiūrovų skaičiaus, nusprendėme toliau vystyti ir investuoti į šį projektą. MB „Kas vyksta“ įsigijo interneto domeną, pradėjo kurti interneto svetainę, skyrė lėšas projekto populiarinimui socialiniame tinkle „Facebook“, investavo į mobiliosios aplikacijos sukūrimą, nuolat gerino tiesioginių transliacijų kokybę, tačiau surengus 50 didelio pasisiekimo turėjusių laidų, netikėtai buvome atjungti nuo visų paskyrų, susijusių su „Kitokiais pasikalbėjimais“. Netekome ne tik vienos iš įmonės darbo priemonių, bet ir buvo pavogtos laidos su mūsų sukurtu turiniu, logotipais, rėmėjų medžiaga“, – situaciją komentuoja portalo „Kas vyksta Kaune“ įkūrėjas Vaidas Pilkauskas.

Vienam iš drauge prie projekto dirbusių asmenų nusavinus visą portalui „Kas vyksta Kaune“ priklausantį video archyvą, be kurio tuo metu tolimesnis projekto tęstinumas buvo nebeįmanomas, 2016-ųjų pradžioje ši sėkminga ir didelio populiarumo sulaukusi veikla nutrūko.

„M.Bertulis savavališkai atjungė jam administravimo teise suteiktus prisijungimo prie „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrų „Kitokie pasikalbėjimai“ slaptažodžius ir nusavino visą projekto laidų „Kitokie pasikalbėjimai“ video įrašų archyvą. Dėl šio asmens veiksmų kreipėmės į teisėsaugą“, – pasakoja V. Pilkauskas, pridurdamas, kad M.Bertulis už projekto kuravimą gaudavo atlygį iš mažosios bendrijos.

Tačiau Kauno apskrities policijoje ikiteisminis tyrimas dėl įmonės turto vagystės buvo nutrauktas, pasiūlius tęsti teisybės paieškas teisme.

Išlaukęs beveik pusantrų metų M. Bertulis ir vėl savavališkai – be šio prekės ženklo teisėto turėtojo MB „Kas vyksta“ sutikimo – atnaujino projektą „Kitokie pasikalbėjimai“. Bendriją atstovaujantys teisininkai kreipėsi į teismą dėl neteisėtų M. Bertulio veiksmų – įmonei priklausančio prekių ženklo „Kitokie pasikalbėjimai“ naudojimo ir draudimo tai daryti ateityje.

Nepavyko susitarimo pasiekti dialogo būdu

„Ne kartą bandėme su buvusiu projekto kūrėju, tuomet pirmųjų kursų studentu, atvykusiu mokytis į Kauną, dialogo būdu rasti sutarimą ir susigrąžinti mums priklausantį vaizdo turinį bei paskyras, tačiau to padaryti nepavyko. M.Bertulis ne tik kad nereagavo į jam siunčiamus raštus, užblokavo visus ryšio kanalus, kuriais anksčiau buvo pasiekiamas, bet ir viešai platino tikrovės neatitinkančią informaciją, renginių reklamai naudojo mažosios bendrijos darbuotojų sukurtas nuotraukas, vaizdo įrašus“, – teigia V. Pilkauskas, asmeniškai prisidėjęs prie projekto išvystymo ir patikėjęs jaunų žmonių idėja jį plėtoti bei kurti drauge.

Šių metų spalio 16 d. MB „Kas vyksta“ atstovaujantys teisininkai gavo LR Valstybinio patentų biuro aiškinamąjį raštą į savo užklausą dėl neteisėto jai priklausančio prekinio ženklo naudojimo. Jame rašoma, kad „registruoto prekių ženklo savininkas turi teisę drausti kitam asmeniui be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti žymenį, kuris yra tapatus ar panašus į jam priklausantį prekių ženklą“.

Bendrija būtent šia teise ir ketina pasinaudoti, teismo keliu uždrausdama M. Bertuliui naudoti projekto „Kitokie pasikalbėjimai“ tiek pavadinimą, tiek bet kokią su šiuo prekių ženklu susijusią sąsają.

Lapkričio 30 d. Vilniaus apygardos teismui pateikto ieškinio apimtyje – tik draudimas prekinio ženklo naudojimui. Kol kas bendrija susilaiko nuo galimos įmonei padarytos moralinės ir finansinės žalos išieškojimo, tačiau neatmeta galimybės tai daryti ateityje.

„Mes palaikome visas geras idėjas, pagal galimybes patys į jas investuojame, iš dalies Manto įdirbis šiame projekte taip pat buvo nemažas ir bendradarbiavimu buvome patenkinti, tačiau tai niekaip nesuteikia jam teisių naudotis apgaulės būdu nusavintu mūsų įmonės resursais sukurtu ir išvystytu prekės ženklu“, – sako V. Pilkauskas.

Teisinėmis priemonėmis atstačiusi turtines teises į projekto „Kitokie pasikalbėjimai“ ženklą, MB „Kas vyksta“ svarstys apie šio projekto tęstinumą ir plėtrą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA