Teismas toliau draudžia K. Bartoševičiui naudotis banke turimais pinigais – Kas vyksta Kaune

Teismas toliau draudžia K. Bartoševičiui naudotis banke turimais pinigais

ELTA / Ingrida Steniulienė 2024/05/24 10:56
/ ELTA nuotr.

Panevėžio apygardos teismas penktadienį dar pusei metų pratęsė seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamam buvusiam parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui taikomą apribojimą naudotis banke turimomis piniginėmis lėšomis. 

Teismas laikiną nuosavybės apribojimą kaltinamojo turtui pratęsė jau trečią kartą, ši sankcija piniginėms lėšoms buvo pritaikyta dar vykstant ikiteisminiam tyrimui,

„Motyvai tie patys – apribojimo taikymo pagrindai nėra išnykę, situacija nepasikeitė, byloje yra ieškiniai, gali būti reikalinga juos įvykdyti, todėl siekiant užtikrinti jų įvykdymą, yra taikomas šis apribojimas“, – Eltai sakė Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Nukentėjusieji byloje yra pareiškę ieškinius nusikaltimu padarytai žalai atlyginti.

Panevėžio apygardos teismo nutartis gali būti skundžiama Apeliaciniam teismui.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA