K. Bartoševičius prašo teismo leisti vasarą jam išvykti iš Lietuvos – Kas vyksta Kaune

K. Bartoševičius prašo teismo leisti vasarą jam išvykti iš Lietuvos

ELTA / Ingrida Steniulienė 2024/06/13 14:56
K. Bartoševičius / ELTA nuotr.
K. Bartoševičius / ELTA nuotr.

Seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamas buvęs parlamentaras Kristijonas Bartoševičius prašo teismo leisti vasarą jam išvykti iš Lietuvos.

Kaltinamojo Olegas Šibkovas advokatas Eltai sakė, kad jo klientas maždaug mėnesiui nori išvykti į Italiją, bilietų jis dar nėra įsigijęs, nes laukia teismo leidimo.

„Atostogoms, poilsinei kelionei“, – Eltai sakė O. Šibkovas.

Teismas dėl šio jo prašymo nutartį paskelbs penktadienio rytą, Eltą informavo Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė.

K. Bartoševičiui taikomos dvi kardomosios priemonės – iš jo paimti dokumentai, be to, jis yra pasirašęs pasižadėjimą neišvykti iš gyvenamosios vietos. Dokumentai jam buvo laikinai grąžinti, kol vyko rinkimai.

Kaltinimą ekspolitiko byloje palaikantis Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Donatas Skrėbiškis šiam prašymui prieštaravo.

Per posėdį ketvirtadienį pradėti peržiūrėti nukentėjusių vaikų per ikiteisminį tyrimą atliktų apklausų vaizdo įrašai, patys nukentėjusieji dabar teismo procese tiesiogiai nedalyvauja, jiems atstovauja tėvai, advokatai.

Pasak teismo atstovės J. Gudelienės, kaltinamojo advokatas prašo apklausti papildomus liudytojus, kurie nebuvo apklausti per ikiteisminį tyrimą.

Pasak O. Šibkovo, prašoma apklausti dar keturis liudytojus.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA