Teismas leido K. Bartoševičiui išvykti iš Lietuvos – Kas vyksta Kaune

Teismas leido K. Bartoševičiui išvykti iš Lietuvos papildyta

ELTA / Ingrida Steniulienė 2024/06/14 10:25
Kristijonas Bartoševičius / M. Mikulėno nuotr.
Kristijonas Bartoševičius / M. Mikulėno nuotr.

Seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamam buvusiam parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui teismo leido vasarą išvykti iš Lietuvos, Eltą informavo Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Penktadienį Panevėžio apygardos teismas paskelbė, kad leidžia kaltinamajam K. Bartoševičiui išvykti iš Lietuvos jo prašomo vasaros laikotarpio metu.

Ši nutartis neskundžiama. Teismas taip pat laikinai K. Bartoševičiui grąžina asmens dokumentus.

„Tapatybės kortelę teismas grąžins, kai kaltinamasis pateiks kelionės maršrutą ir galutines buvimo vietas. Iki rugpjūčio 21 dienos tapatybės kortelę jis vėl turi grąžint teismui, o jeigu to nepadarys, dabar taikomos kardomosios priemonės gali būti pakeistos į griežtesnes“, – Eltai sakė teismo atstovė J. Gudelienė.

K. Bartoševičiui taikomos dvi kardomosios priemonės – iš jo paimti dokumentai, be to, jis yra pasirašęs pasižadėjimą neišvykti iš gyvenamosios vietos. Dokumentai jam buvo laikinai grąžinti, kol vyko rinkimai.

Nors kaltinamojo prašymui išvykti į užsienį prieštaravo prokuroras ir nukentėjusiųjų atstovės, teismas nurodė, kad kardomosios priemonės negali riboti asmens laisvės labiau nei tai būtina.

„Asmeniui, kuriam taikomos kardomosios priemonės, ribojančios jo laisvę, turi būti sudaroma galimybė išvykti tada, kai teismo posėdžiai nevyksta, jei jis to pagrįstai prašo. Kaltinamojo gynėjo nurodyta priežastis ir kelionės maršrutas teisingumo vykdymo procesui netrukdo, todėl nėra priežasčių jam drausti išvykti iš Lietuvos nurodytu laikotarpiu“, – teismo pranešime pažymėjo teisėjų kolegijos pirmininkas teisėjas Valdas Ciesiūnas.

Kaltinamojo Olegas Šibkovas advokatas Eltai sakė, kad jo klientas maždaug mėnesiui nori išvykti į Italiją, bilietų jis dar nėra įsigijęs, nes laukia teismo leidimo.

„Atostogoms, poilsinei kelionei“, – Eltai sakė O. Šibkovas.

Kito pareikšto gynėjo prašymo – apklausti papildomus liudytojus teismas netenkino, nurodęs, kad įrodinėjimo procesas negali būti begalinis ir įrodymų turi būti tiek, kad jų užtektų pagrįstoms išvadoms padaryti.

Per posėdį ketvirtadienį pradėti peržiūrėti nukentėjusių vaikų per ikiteisminį tyrimą atliktų apklausų vaizdo įrašai, patys nukentėjusieji dabar teismo procese tiesiogiai nedalyvauja, jiems atstovauja tėvai, advokatai. Kol kas peržiūrėtas vienas įrašas.

Kitas bylos posėdis vyks rugsėjo 2 dieną.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA