Vilniuje jau trečius metus veikianti pradinė mokykla „Šiaurės licėjus“ duris šį rudenį atveria ir Kaune. Visos dienos ugdymo modelį įdiegusi mokykla laikinojoje sostinėje įsikūrė istoriniame senamiestyje (Rotušės a. 19).
Istorinė vieta Kaune
Istorinis laikinosios sostinės pastatas, kuriame anksčiau buvo įsikūręs Ryšių istorijos muziejus, turi naują veidą. Nuo rudens šiame pastate klegės vaikų balsai – mokslo metus rugsėjo 1-ąją čia pasitiks privati mokykla „Šiaurės licėjus“.
Pasak „Šiaurės licėjaus“ plėtros vadovės Linos Kilčiauskaitės, kiekvienas penktadienis „Šiaurės licėjuje“ yra skirtas patirtiniam ugdymui, integruotos savaitės veiklos ir probleminio klausimo užtvirtinimui, tad senamiestyje įsikūrusios mokyklos mokiniai galės lengvai vykti į mieste esančias įstaigas ar muziejus; penktadieniais į mokyklą kviečiami susijusių profesijų atstovai bei mokymosi temas iliustruojantys specialistai ir žinovai.
„Pavyzdžiui, nagrinėdami gyvūnijos ar paukščių tematiką lankomės Tado Ivanausko muziejuje. Mokydamiesi pažinti laiško tematiką vykstame į centrinį paštą. Susipažindami su transporto tematika išsiruošiame į kelionę viešuoju transportu. Taip pat keliamės funikulieriumi, lankome aviacijos muziejų“, – pasakoja „Šiaurės licėjaus“ plėtros vadovė.
Patirtinis ir integruotas ugdymas
Duris atverianti moderni ugdymo įstaiga, kaip ir jos pirmtakė Vilniuje, sukurta vadovaujantis Šiaurės šalių praktika ir metodika. Pagal lietuviškai ugdymo programai pritaikytą šiuolaikišką šiaurietišką modelį kauniečiai gali rinktis pirmas klases. Pasak „Šiaurės licėjaus“ plėtros vadovės, taikant visos dienos ugdymo programą galima užtikrinti nuoseklų mokymąsi.
„Integruoto visos dienos ugdymo mokyklos darbo laikas bus 7.30–18.30 val. Todėl mokykloje yra stiprinama ugdymo turinio integracija tarp formaliojo, neformaliojo ir informaliojo ugdymo dalių. Nuo ankstyvo amžiaus pradedamas vieningos metodų sistemos naudojimas gali užtikrinti sklandesnę adaptaciją mokykloje“, – pasakoja „Šiaurės licėjaus“ atstovė.
Lygiai taip pat kaip ir Vilniuje, Kauno „Šiaurės licėjuje“ vaikai sustiprintai mokomi anglų kalbos nuo pat priešmokyklinės klasės. „Šiaurės licėjus“ iš kitų mokymo įstaigų išsiskiria patirtiniu ugdymu, kai visos veiklos realizuojamos per vaikų asmeninę patirtį ir patyrimą.
„Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Įdomus ugdymo procesas ir akademiniai rezultatai eina greta. Vaikų gebėjimams lavinti naudojame siekiamybių laboratorijos, skaitytojų klubo, saviugdos mokymo metodus, kurie skatina vaikų gebėjimą užsibrėžti tikslus ir mokytis pačiam, – sako L. Kilčiauskaitė.
– Mums labai svarbu patirtinis ir integruotas ugdymas bei individualus dėmesys kiekvienam vaikui. Todėl dirbant su mokiniais mažose klasėse (iki 18 mokinių) užtikrinamas individualus dėmesys kiekvienam. Taip turime daugiau galimybių atskleisti kiekvieno vaiko kūrybiškumą, kritinį mąstymą, talentus ir lyderio potencialą, išugdyti stiprias asmenybes.“
Siekia dalytis savo patirtimi
Leidyklos „Šviesa“ iniciatyva įsteigtos „Šiaurės licėjaus“ mokyklos bendruomenė tikisi, kad Skandinavijos tradicijomis paremto ugdymo idėjomis užsikrės ir kitos Kauno švietimo įstaigos. Privati mokykla siekia tapti Lietuvos švietimo sistemos pavyzdžiu.
„Esame atvira mokykla, kuri nori dalytis savo patirtimi su kitomis ugdymo įstaigomis ir kurti kitokią švietimo sistemą arba po truputį keisti esamą. Mūsų ugdymo modelis yra atsvara mokykloms, idėjiškai orientuotoms tik į vaiko tobulėjimą. Manome, kad švietimo sistema privalo keistis ir siekiame prie to prisidėti.
Kartu su naująja karta ugdysime ir pedagogus, kad jie deramai atliktų savo misiją – augintų savarankišką ir kūrybingą, jau mokykloje maksimaliai savo gebėjimus atskleidžiančią stiprią asmenybę. Remdamiesi ilgamete leidyklos „Šviesa“ patirtimi, nūdienos aktualijas ir iššūkius atitinkančias metodikas kuriame patys. Suprantame švietimo sistemą ir esame pasirengę ją tobulinti“, – pabrėžia „Šiaurės licėjaus“ atstovai.
Nors mokykla duris atvers rugsėjo pirmąją, bet veiklas jau galima išbandyti visą vasarą vyksiančiose stovyklose. Daugiau apie jas čia. Priėmimas jau vykdomas – daugiau informacijos čia.