Nupuošiama beveik 200 tūkst. eurų kainavusi Kauno Kalėdų eglutė (foto) – Kas vyksta Kaune

Nupuošiama beveik 200 tūkst. eurų kainavusi Kauno Kalėdų eglutė (foto)

Nupuošiama Kauno Kalėdų eglė
/ R. Tenio nuotr.

Didžiosioms metų šventėms pasibaigus ir per Kauną praėjus Trims karaliams, atėjo metas atsisveikinti su šių metų Kauno žaliaskare. Šiandien pradėti Kauno Kalėdų eglutės nupuošimo darbai – dieną jau buvo nuimti pagrindiniai eglės papuošimai, smilgos ir drugeliai, toliau ardomas girliandų tinklas.

Kauniečiai šį pirmadienį jau galėjo pastebėti, jog pagrindinė miesto eglė nusimeta savo įstabius papuošimus ir lieka tik žalia eglišakių skara. Šiais metais kauniečius ir miesto svečius vėl džiugino Jolantos Šmidtienės kurta eglutė, menininkės pasirinkta tema buvo rojaus pieva.

Pagrindiniu šiltų Kalėdų simboliu tapo daugiau nei 600 įvairaus dydžio ryškiaspalvių drugelių. Jie buvo pagaminti iš lazeriais pjaustyto specialaus organinio, perregimo ir įvairiaspalvio stiklo. Kiekvienas jų pritvirtintas prie specialių laikiklių. Šios dekoracijos kūrė plazdėjimo ore įspūdį, tarsi supdamos žalią šiltų Kalėdų eglę.

Kalėdinio miestelio erdvę papildė 14 aukštų, baltų smilgų pievelių, ant jų taip pat tūpė drugeliai. Šių gamyboje speciali balta faktūra karpyta rankomis ir karšto oro pagalba klijuota prie plėvele aptrauktų smilgų burbuolių. Taip išgautas žiemiškas apsnigto augalo efektas.

Įžiebė už 120 tūkst. eurų

Lapkričio paskutinį savaitgalį įvykio iškilmingas eglutės įžiebimas, kurio metu buvo surengtas ir didingas koncertas, kurį žiūrovai galėjo stebėti tiesioginių transliacijų metu bei per televizoriaus ekranus.

Eglės įžiebimo šventėje netrūko staigmenų, čia pasirodė Kalėdų senelis ir žinomi šalies atlikėjai. Kauniečiams savo dainas dovanojo „Biplan“, Iglė, Saulius Prūsaitis, Ieva Zasimauskaitė, Linas Adomaitis, Rafailas Karpis ir Miglė, pasirodė ir Egidijus Dragūnas. Visame renginyje grojo Leonas Somovas.

Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė naujienų portalui pateiktame komentare anksčiau nurodė, kad Kalėdų eglutės įžiebimo šventei surengti organizuota daug atskirų viešųjų pirkimų, kuriuos vykdė Kauno kultūros centras (KKC). Bendra renginio sąmata su režisūriniais sprendimais, scenos technine įranga ir TV transliacijos filmavimu, anot A. Augonės, neviršijo 120 tūkst. eurų. Koncertinės dalies atlikėjų honorarų suma siekė apie 25 tūkst. eurų, tiesa, jų atlygiai pateiktuose atsakymuose nedetalizuoti.

Liepsnose paskendo beveik 30 tūkst. eurų

Gruodžio 4 dieną, šeštadienį, naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ pasiekė tragiški vaizdai iš Kauno rotušės aikštės, praėjus tik savaitei po įžiebimo buvo padegta pagrindinė miesto eglė.

Sunkiai suvokiamas išpuolis prieš įvykdytas apie 1.40 val. Visureigiu „Mitsubishi“ į Rotušės aikštę atvykęs vyras apipylę eglę atsivežtu benzinu ir padegęs spruko. Vandalą bandė sulaikyti aikštėje buvę žmonės, tačiau jam pavyko ištrūkti. Sėdęs į automobilį padegėjas skubiai išvažiavo iš Senamiesčio.

Sulaikant policijos pareigūnams įtariamasis nesipriešino, tačiau jį sučiumpant nukentėjo vienas policijos pareigūnų – susižalojo koją bei ranką. Iš karto po sulaikymo paaiškėjo, kad žmogus yra blaivus, tačiau rimtų abejonių jo būkle sukėlė kai kurie pasisakymai.

Todėl įtariamasis buvo nuvežtas į gydymo įstaigą, kur paimti mėginiai siekiant nustatyti, ar jis nėra vartojęs psichiką veikiančių medžiagų. Paėmus mėginius į areštinę šis žmogus jau nebuvo nugabentas, liko medikų žinioje.

Pasak policijos, nustatyta, kad sulaikymo metu vyras nebuvo apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Nurodyta, kad padegėjui skirtos kardomosios priemonės, tačiau daugiau informacijos motyvuojant jo sveikatos būkle neteikta.

Bendra eglutei padaryta žala įvertinta 26 tūkst. Eur, iš šios sumos 1,5 tūkst. Eur teko „Kauno gatvių apšvietimui“ už technines paslaugas. Kalėdų eglutės ir Rotušės aikštės papuošimui Kaunas šiemet skyrė 160 tūkst. eurų, nelemtasis gaisras ją pabrangino maždaug iki 186 tūkst. eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA