Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje užfiksuoti politikai, bendraujantys ne vien tik žodžiais. Jie į pagalbą pasitekia nežinomas pirštų kombinacijas.
Minėtus vaizdus aptiko ir trečiadienį šalies gyventojams paviešino televizijos laida „KK2“. Tiesa, visos Kauno miesto savivaldybės narių pirštų kombinacijos esą turi paaiškinimus: jei nykštys rodomas į viršų, reikia balsuoti, „už“, jei į šoną – „susilaikyti“, jei į apačią – balsuoti „prieš“.
„Visai normalu, ir Seimas – pilnas šitų ženkliukų. Man, tai jie patinka“, – laidoje kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.
Kaunietis buvęs tarybos narys Artūras Orlauskas sako sugalvojęs miesto valdžiai „pirštininkų“ pravardę ir negailintis kritikos. Pasak jo, nykštys, pakeltas į viršų ne visose valstybėse turi teigiamą reikšmę. Pavyzdžiui, kai kuriose Islamo šalyse, sako jis, tai reikštų įžeidimą. Tai – esą pasityčiojimas iš savivaldos.
Kaip paaiškėjo, bendraujant pirštų kombinacijomis lemiamą sprendimą Kauno tarybos daugumai turi tarybos Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininkas Andrius Palionis. „Jeigu gali kilti kažkam neaiškumų, netikslumų – balsuoti vienaip ar kitaip, visada yra žmogus, kuris gali parodyti ar pasakyti, kaip buvo nutarta, balsuojant vienu ar kitu klausimu. Tas žmogus šioje kadencijoje esu aš“, – sakė jis.
A. Palionio teigimu, lygiai taip pat elgiamasi ir Europos parlamente keliamas į viršų arba nykštys arba ranka, taip parodant, kad tarybos sprendimas yra palaikomas. Tai esą nėra naujas išradimas, tokie būdai naudojami visame pasaulyje, teigė tarybos narys.