Teismo sprendimą išgirdęs M. Sinkevičius trauktis iš mero pareigų neketina – Kas vyksta Kaune

Teismo sprendimą išgirdęs M. Sinkevičius trauktis iš mero pareigų neketina

BNS / Dominykas Biržietis 2024/05/27 13:07
Mindaugas Sinkevičius / ELTA, J. Elinsko nuotr.

Dėl piktnaudžiavimo, dokumento klastojimo ir turto pasisavinimo nuteistas Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius svarsto skųsti teismo sprendimą, jis sako negalvojantis trauktis iš mero pareigų.

„Šis sprendimas nėra pabaiga, turbūt, tai tarpinis sprendimas ir susipažinę su bylos medžiaga, sprendimo motyvais, svarstysime jį skųsti“, – žurnalistams po nuosprendžio paskelbimo sakė M. Sinkevičius.

„Manau, jis (nuosprendis – BNS) neatitinka faktinių aplinkybių, ko aš siekiau, ką įrodinėjau, ir kas yra tiesa. (…) Tiesa tai yra mano pozicija, kurią išdėsčiau teisme, matyt, kad ji neįtikino“, – pridūrė Jonavos rajono meras.

Jis teigė negalvojantis kol kas trauktis iš pareigų.

„Kol kas apie (darbo – BNS) alternatyvą negalvoju, manau, pabaigsime teisinius procesus, tada matysime. Gyvenimas nestovi vietoje, tų alternatyvų visada atsiranda, vienos durys užsidaro, kitos atsidaro“, – kalbėjo M. Sinkevičius.

„Žinoma, kad lauksiu galutinio sprendimo“, – pažymėjo politikas.

M. Sinkevičiaus manymu, neišsprendus teisinių procesų, galvoti apie aktyvią politinę karjerą ir dalyvavimą rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose yra komplikuota.

„Manau, šis (teismo – BNS) sprendimas komplikuoja bet kokias mano galimybes toliau siekti ir dalyvauti rudenį vyksiančiuose rinkimuose ir tas akivaizdu. Nebent įvyktų procesas pakankamai sparčiai su apeliacija ir tada turėtume kitokį rezultatą“, – kalbėjo Jonavos rajono meras.

Jis pirmadienį pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir turto pasisavinimo.

Jonavos rajono merui skirta galutinė 12,5 tūkst. eurų bauda ir trejus metus uždrausta būti renkamam ar skiriamam į valstybės ir savivaldybės institucijų, jų įstaigų pareigas.

Pasak nuosprendį paskelbusios teisėjos Laimos Šeputienės, didelė neturtinė žala Jonavos savivaldybės ir mero institucijoms nustatyta įvertinus M. Sinkevičiaus asmenybę, kad jis „yra neeilinis politikas“.

„Jis buvo ne tik Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, bet ir ėjo mero pareigas, buvo Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, vienos iš įtakingiausių socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas. Todėl jam keliami itin aukšti elgesio standartai. Toks ketverius metus besitęsiantis neteisėtas elgesys (…), akivaizdu, kad padarė didelę neturtinę žalą“, – žurnalistams nurodė L. Šeputienė.

Nuosprendis nėra įsiteisėjęs ir per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

„Šiuo metu negalėčiau atsakyti dėl skundo, norėčiau susipažinti su teismo argumentais, juos įvertinti ir tik tuomet priimti sprendimą“, – žurnalistams sakė valstybinį kaltinimą byloje palaikęs prokuroras Darius Valkavičius.

Jis pabrėžė, kad teisėsauga toliau tiria savivaldybių tarybų narių veiklai skirtų lėšų panaudojimą.

„Tyrimai yra toliau tęsiami, atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl Jonavos savivaldybės tarybos narių lėšų panaudojimo ir ateityje dar bus tikrai teikiami įtarimai, ir manau, kad bus dar rašomi kaltinamieji aktai“, – teigė D. Valkavičius.

Anot prokuroro, pradėjus tyrimus Jonavos savivaldybės tarybos nariai savanoriškai grąžino apie 100 tūkst. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA