Biologijos valstybiniame brandos egzamine įsivėlė klaida: spręs, ar ji turėjo įtakos užduoties atlikimui – Kas vyksta Kaune

Biologijos valstybiniame brandos egzamine įsivėlė klaida: spręs, ar ji turėjo įtakos užduoties atlikimui

ELTA / Raminta Majauskaitė 2024/06/17 20:16
Asociatyvi / DELFI nuotr.
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Viešojoje erdvėje kritikos dėl netikslumų biologijos valstybinio brandos egzamino užduotyje sulaukusi Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) nurodo, kad egzamino vertinimo komisija spręs, ar ši techninė klaida turėjo įtakos užduoties atlikimui.

„Apgailestaujame, kad maketuojant vieno iš biologijos egzamino klausimo grafiką įsivėlė techninė klaida. Norime atkreipti dėmesį, jog atsakymui pateikti skaičiai, pavaizduoti grafike, nėra reikalingi. Atsakydami į klausimą, kandidatai turėjo tik įvardinti, kokia fazė vyksta pagal pavaizduotą grafiką“, – pirmadienį Eltai perduotame komentare nurodė NŠA.

„Pradėjusi darbą biologijos valstybinio brandos egzamino vertinimo komisija spręs dėl techninės klaidos galimos įtakos užduočiai atlikti“, – pridūriama komentare.

Kaip pirmadienį socialiniuose tinkluose pranešė mokytojas Paulius Sungaila, biologijos egzamino užduoties trečioje dalyje, pateiktoje širdies darbo ciklo diagramoje, buvo nurodyti netikslūs skaičiai.

„Deja, bet NŠA net ir paskutinio biologijos egzamino nesugebėjo sukurti be grubių klaidų. Paveiksle matote, jog po 80 arterinis kraujospūdis tampa 00 ir 20 (turėtų būti 100 ir 120). Ir čia tie papildomai recenzuoti valstybiniai brandos egzaminai. Gėda“, – feisbuke rašė jis.

ELTA primena, kad biologijos egzaminą abiturientai laikė pirmadienį. Jį šiemet pasirinko apie 6,4 tūkst. moksleivių.

Biologijos egzamino užduotį sudar ėketurios dalys, apimančios visas biologijos mokomojo dalyko turinio sritis. Apie 40 proc. užduoties taškų atitiko bendrąjį biologijos kursą, 60 proc. – išplėstinį.

Egzamino metu buvo tikrinami abiturientų gebėjimai naudoti sąvokas, taikyti dėsnius, atpažinti, apibūdinti ir paaiškinti biologinius objektus, procesus, reiškinius bei modelius.

NŠA duomenimis, pernai valstybinį biologijos brandos egzaminą išlaikė 97,8 proc. kandidatų.

Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 12 dienos. Jos metu iš viso vyks trylika valstybinių ir trys mokykliniai brandos egzaminai. Ši sesija baigsis birželio 25 dieną.

Dalyvauti brandos egzaminų sesijoje turi teisę tik tie mokiniai, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai yra ne žemesni nei ketvertas.

Norintys gauti brandos atestatą turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno pasirinkto dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA