S. Skvernelis siūlo pradėti diskusijas dėl prezidento kadencijų skaičiaus – Kas vyksta Kaune

S. Skvernelis siūlo pradėti diskusijas dėl prezidento kadencijų skaičiaus

BNS / Ignas Jačauskas 2024/05/26 15:39
Saulius Skvernelis / DELFI nuotr.

Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis siūlo pradėti diskusiją dėl Konstitucijos keitimo, jog prezidento kadencija būtų apribota iki vienos, trunkančios septynerius metus.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad tai kol kas yra ne partijos, o jo asmeninė idėja matant, jog perrinkimo siekiantys prezidentai vengia nepopuliarių sprendimų.

„Turėtumėme bent jau pradėti diskusijas, mano galva, dėl konstitucinės reformos, nes tas modelis, kuris dabar yra – atrodo, kad mes įstrigę 1992-uose metuose: pirmoje kadencijoje visi prezidentai bando augintis raumenukus, suprasti, kur pateko ir nepadaryti nieko, kas pakenktų antrai kadencijai laimėti“, – žurnalistams Vilniuje sekmadienį po balsavimo antrajame prezidento rinkimų ture sakė S. Skvernelis.

„Tai manau, kad, ko gero, būtų prasminga viena septynerių metų viena kadencija, žinant, kad nebegalės būti jokiomis sąlygomis prezidentu. Tai tuos septynis metus prezidentas tikrai gali būti lyderis, nežiūrėti į populiarumus, nesivaikyti kažkokių pigių, populistinių lozungų ir padaryti darbą“, – pridūrė jis.

Šiuo metu Konstitucija numato, kad tas pats asmuo Lietuvos prezidentu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.

Šalies vadovo kadencija trunka penkerius metus.

S. Skvernelis taip pat teigia, kad didžiausias iššūkis po prezidento rinkimų bus Vyriausybės įgaliojimų grąžinimas.

„Artimiausias darbas ir didžiausias iššūkis turbūt bus Vyriausybės įgaliojimų grąžinimas ir to proceso, politiškai oraus ir sklandaus, jau pamiršus prezidento rinkimų batalijas, ir dar nežiūrint į Seimo rinkimų batalijas, tą procesą sklandžiai užbaigti kuo greičiau“, – sakė demokratų lyderis.

S. Skvernelio nuomone, kai kurie ministrai galėtų nebetęsti darbo, o juos galėtų pakeisti „pora laikinų ministrų“, tačiau jis neįvardino konkrečių pavardžių.

Šiuo metu laikinai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vadovauja socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė – anot S. Skvernelio, mažai tikėtina, kad į šią vietą iki Vyriausybės darbo pabaigos atsirastų naujas nuolatinis kandidatas.

Sekmadienį vyksta balsavimas antrajame prezidento rinkimų ture, jame susitinka perrinkimo siekiantis dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliama premjerė Ingrida Šimonytė.

S. Skvernelis sako „balsavęs pragmatiškai“, kadangi nė vienas iš kandidatų, anot jo, dabartinėse pareigose neįgyvendino visų duotų pažadų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA