Kviečia kartu švęsti Jonines – Kas vyksta Kaune

Kviečia kartu švęsti Jonines

Joninių naktį kviečia praleisti Lietuvos etnografijos muziejuje Rumšiškėse / R. Adomavičienės nuotr. iš muziejaus archyvų
Joninių naktį kviečia praleisti Lietuvos etnografijos muziejuje Rumšiškėse / R. Adomavičienės nuotr. iš muziejaus archyvų

Artėja Joninių šventė, kurią kviečiama švęsti kartu.

Žvilgtelkite į šventines programas ir išsirinkite geriausią variantą.

Birželio 22 d., 18 val. Čečėnijos aikštėje

Šventės programa:

18 val. Dainuos „Kaukėnų BC“ vokalinis ansamblis.

18.30 val. Bus supažindinama su Joninių tradicijomis. Vyks Jonų ir Janinų valsas, apdovanojimai.

18.40 val. Šoks linijinių šokių grupė „Vėjūnė“.

19 val. Pasirodys VDU Muzikos akademijos profesorių Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės studentės, tarptautinių konkursų laureatės Liepa Dabriškaitė, Deimantė Bačiulytė, Ieva Vaivadaitė, Emilija Bagdonaitė, pianistė prof. Audronė Eitmanavičiūtė.

19.30. Gros  kapela „Laumena“, (vadovas Vladas Daknys). Vyks rąsto pjovimo varžybos, lenktynės su slidėmis.

19.50 val. Dainuos Vladas Daugintis ir Elvyra.

20.30 val. Gros kapela „Šlamutis“ (vadovas Juozas Gricius).

21.30 val. Šventės pabaiga.

Joninės santakoje
R. Tenio nuotr.

Birželio 23 d., 19 val. „Parako“ sandėlyje

Jau šeštą kartą trumpiausios metų nakties tradicinę šventę – Jonines – kviečiama paminėti kitaip, netikėtai ir jaukiai. Linksmintis kvies muzika ir šokiai, užsisėdėti neleis įvairiaspalvės veiklos ir dirbtuvės, į pažintinį nuotykį įtrauks ekskursijos, akis džiugins meno reiškiniai, širdis šildys laužas ir nauji/seni draugai. Joninių šventės vedėjas – Lukas Guntulis.

Programoje nuo 19 val. lauks senosios Joninių tradicijos su etnologu doc. dr. Arūnu Vaicekausku, veiks mobili fotostudija su Dainiumi Leitonu, vyks šaudymas iš lanko, bus burbulų zona, vyks žolynų edukacija, ugnies šou ir kt.

Renginio metu vyks kelios ekskursijos:

18 val. „Nuo komendanto bunkerio iki parako sandėlio“. Dalyviai renkasi prie Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų (Parodos kalno/Perkūno al. kampas).

19:30 val. „Parako spalvos“. Dalyviai renkasi prie naujojo „Parako“ kiosko.

Daugiau informacijos ir registracija į ekskursijas (iki birželio 22 d.) čia. Ekskursijų trukmė iki 1,5 val., padėka 5 EUR.

Joninės santakoje
R. Tenio nuotr.

Birželio 23 d. 22 val. Ž. Šančių paplūdimyje

Ž. Šančių bendruomenė kviečia į Joninių šventę, kurios metu visus sutelks laužas.

„Turime pievas pilnas gėlių nusipinti vainikams ir jais papuošti savo galvelę. Turime Nemuną vainikams plukdyti. Užkursime laužą negerovėms sudeginti, o viltys lyg ugnelės pakils aukštyn link dangaus”, – sako bendruomenės atstovai.

Joninių laužas pakrantėje bus uždegtas 22 val., ties M. Sederavičiaus gatve, prie Nemuno.

Prašymas: kas turi malkų, šakų, rąstelių gali prisidėti prie laužo sukūrimo. Reikia sudėti tvarkingai, nekrauti malkų ir šakų kitose, nenumatytose vietose, nes ten nėra išduoti leidimai kūrenti laužus. Perspėjimas: padangos, plastmasė, tepaluoti dalykai ir kitos ne natūralaus medžio medžiagos yra draudžiamos, prašoma jų nenešti.

Joninių naktį kviečia praleisti Lietuvos etnografijos muziejuje Rumšiškėse / R. Adomavičienės nuotr. iš muziejaus archyvų.

Kitokios Joninės Nemuno saloje

Joninių išvakarėse, birželio 23-iąją, Kauno Nemuno sala dienai taps šalies plaukimo sostine. Čia nuo ryto iki vakaro vyks įvairios pramogos vaikams ir suaugusiems, parodos ir olimpinio sporto varžybos, pabrėžiant, kad vandens sportas – neatsiejama olimpinės šeimos dalis. Visiems šventės dalyviams bus išduodami specialūs elektroniniai plaukimo 100-mečio minėjimo pasai, kuriuos jie galės išsikeisti į partnerių įsteigtus prizus.

19 valandą Nemuno saloje prasidės ir finalinė renginio dalis, kurios metu savo dainas dovanos ryškiausi šalies muzikantai. Kauniečiai ir miesto svečiai turės galimybę išgirsti Vaidą Baumilą, Roką Yan, Evgenya Redko, Angelou, Proflame, Jurijų Veklenko, Ingą Jankauskaitę, Dovi Mi, grupę „Mėlyna“,

„Tai bus išskirtinė šventė Kaune, į kurią kviečiamas kiekvienas. Tai bus istorinis renginys, puikus pagerbimas plaukikų ir taip pat paminėjimas Joninių. Laukia puikus koncertas su gausybe Lietuvos muzikos žvaigždžių“, – teigia organizatoriai.

 

Kauno rajone:

Joninių laužai birželio 23 d. liepsnos ir Kauno rajone.

Kačerginės mokykla–daugiafunkcis centras:

19 val. Tradicinė Kačerginės kurorto šventė 2024. Programoje: Dviratukų paradas, Liaudiškų šokių ansamblis „RASA“, grupės „DixBand“ ir „Ritmas kitaip“, vainikų pynimas, pramogos vaikams, Joninių laužas prieplaukoje.

Brūžės k., Bubių sen.:

19 val. Kaimynų Joninės. Šventėje dalyvaus aplinkinių seniūnijų mėgėjų meno kolektyvai, viduramžių folkmuzikos ansamblis „Hansanova“.

Rykštynės k. amfiteatras, Karmėlavos sen.:

20 val. Joninių šventė „Buvo naktys Šv. Jono“.

Netoli Kauno:

Birželio 23 d. 19 val. Rumšiškėse

Kviečiama pasinerti į vasarišką Joninių naktį Lietuvos etnografijos muziejuje Rumšiškėse.

Vasarvidžio virsmui atėjus, gamtoje pasiekiama didžiausia gyvybinių jėgų sankaupa. Augmenija pasiekia aukščiausią suvešėjimą ir brandą, įgyja ypatingiausių galių, o mums svarbu suskubti jų pasisemti, mokėti panaudoti ir net sutaupyti ateičiai. Smalsu, kaip tai pasiekti? Kviečiama susiburti muziejuje ir trumpiausią metų naktį praleisti kartu.

Renginio programa:

19:00–20:00 Joninių Garsovaizdžiai: Rokas Kašėta (scena prie Klojimo teatro).

20.00–22.00 Šventiniai vartai, vainikų pynimas, kupoliavimas, burtai, žaidimai ir rateliai su Rumšiškių KC folkloro ansambliu „Nedėja“, Kauno Palemono gimnazijos ansambliu „Bitula“, Kauno miesto folkloro ansambliu „Alda“ (ant kalno Dzūkijos kaime).

20:00–21:30 Pasakojimai apie žolynus (Rudaminos sodyba, Dzūkija).

21:30–22:00 Jonų, Jonių ir Janinų pasveikinimas ir vaišės (Dzūkijos kaimas).

21:30–23.00 Šiurpės ir pasakos, slėpynės tamsoje (Rudaminos sodyba, Dzūkija).

22:00–23:00 Aukuro užkūrimas, saulės palydėjimas ir eisena prie didžiojo laužo (ant kalno Dzūkijos kaime).

23:00–23:30 Degančių ratų ridenimas nuo kalno, stebulių ir didžiojo laužo uždegimas (Klojimo teatro slėnis).

23:00–00:00 Joninių Garsovaizdžiai: Skaidra Jančaitė ir Giedrius Balbieris (scena prie Klojimo teatro).

23:30–00:30 Naktišokiai su Rumšiškių KC kapela „Rumškės“ (Klojimo teatro slėnis).

00:00–01:00 Vainikėlių plukdymas, paparčio žiedo ieškojimas (prie Pravienos upelio).

00:00–02:00 Joninių Garsovaizdžiai: Girių Dvasios (scena prie Klojimo teatro).

00.30–02:00 Naktišokiai su Česlovo Kriščiūno šeimos kapela (Klojimo teatro slėnis).

02:00–04:00 Pokalbiai prie laužo (Klojimo teatro slėnis).

04:00–05:00 Saulės pasitikimas – edukacinis renginys „Ryto rasa kėlė“ (prieplauka prie Kauno marių).

Birželio 23 d. nuo 10:00 iki 23:59 val. Birštone

Pasitinkant vidurvasarį – ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį – Birštone bus švenčiamos magiškos Joninės. Kurortas sujungė šios šventės tradicijas ir unikalias pramogas į turiningą Joninių programą.

Birželio 23 d. čia skambės muzika, vyks sporto renginiai, tarp kurių – ir naktinės kopimo į bokštą varžybos. Gatvės maisto festivalyje nosis kutens gardžiausi kvapai, bus degustuojama Joninių sriuba. Šėlti ir švęsti vasaros saulėgrįžos šventę kvies vakaro koncertas ir tradicinis laužas.

Nuo 10 val. ryto Birštone įsikurs pramogų erdvė, 12 val. atsivers edukacijų erdvė bei pradės šurmuliuoti Gatvės maisto festivalis, o 15 val. pajudėti kvies muzikos-šokių erdvė.

Joninių vakaro programa:

19:15 Grupė „Allegretto Band“.

20:20 Grupė „Tabasco“.

21:20 Jonų ir Janinų sveikinimas.

21:40 Edmundo Kučinsko koncertas.

22:45 „Viduramžiai Lt“ ugnies šou

23:00 Laužas | Vainikų plukdymas | DJ.

Joninės Jonavoje

Šv. Jono naktį Jonavoje pražys papartis, Joninių slėnyje atgis protėvių paliktos dainos, sakmėse šėlios raganos, kelsis, dainuos ir šoks žmonių minia, kviesdama iš pačių tolimiausių kampelių atvykti į Jonų ir Janinų sostinę Jonavą, vienintelę ir vienadienę Jonų Respubliką ir gauti Jonų respublikos piliečio pasą!

Joninės Jonavoje / Jonavos kultūros centro nuotr.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA