Kaune laikinai sustabdyta kebabinės veikla: apsinuodijo 2 asmenys – Kas vyksta Kaune

Kaune laikinai sustabdyta kebabinės veikla: apsinuodijo 2 asmenys

VMVT nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavusi pranešimą iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) apie 2 asmenų apsinuodijimo maistu atvejus, kebabinėje UAB „Gortana“ atliko patikrinimą.

Kauno apygardos priežiūros skyrius atliko neplaninį kebabinės patikrinimą ir jo metu nustatė šiurkščių maisto saugos ir higienos pažeidimų: nepateikti savikontrolės dokumentai, todėl darytina išvada, kad įmonėje jos buvo nesilaikoma; neužtikrintas atsekamumas, neišsaugotos ženklinimo etiketės, talpos neženklintos, nepateikti jų gavimo dokumentai; neužtikrinama patalpų švara, maisto gamybos patalpose daugelis paviršių nešvarūs, lentynose laikomi pašaliniai daiktai, ventiliacijos sistemos grotelėse prisikaupę nešvarumų, darbuotojų persirengimui skirtoje patalpoje taip pat netvarkinga, nešvarūs šaldymo įrenginiai.

Kaip rašoma valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai, taip pat nustatyta kryžminės taršos galimybė. Šviežios daržovės laikomos darbuotojų persirengimo patalpoje kartu su valymo inventoriumi, depozito buteliais, darbuotojų asmenine apranga, miltai laikomi po nuotekų vamzdynu, talpos nešvarios, atliekų talpos dengiamos plastikiniais padėklais, tokiais pat, kurie naudojami lavašų tešlos ir iškeptų lavašų laikymui, neženklintas gamybinis inventorius.

Tikrinimo metu buvo paimti valstybiniai mėginiai, kurie tiriami Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo rizikos institute. Šiuo metu gautas tik geriamojo vandens tyrimo atsakymas, kuris atitiko teisės aktų reikalavimus.

Tyrimas šiuo metu yra tęsiamas, įstaigos veikla laikinai sustabdyta. Užbaigus tyrimą bus sprendžiamas klausimas dėl administracinės atsakomybės taikymo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA