Tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“ pelnė aukščiausią mėgėjų meno įvertinimą – Kas vyksta Kaune

Tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“ pelnė aukščiausią mėgėjų meno įvertinimą

lsmu.lt nuotr.

Kauno kultūros centre vykusiame šventiniame koncerte „Kai prabyla žemė“ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tautinių šokių kolektyvui „Džigūnas“ įteiktas prestižinis „Aukso paukštės“ apdovanojimas.

LSMU atstovai pabrėžia, kad tai – aukščiausias šalyje mėgėjų meno apdovanojimas, kuris kiekvienais metais įteikiamas labiausiai nusipelniusiems šalies chorams, teatrams, folkloro, šokių, vokaliniams ansambliams, liaudiškos muzikos kapeloms, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrams.

Kolektyvas triumfavo dvejose kategorijose – „Geriausios liaudiškos grupės“ bei „Geriausio vadovo“. „Džigūno“ šokėjos Smiltės Šilėnaitės įsitikinimu, šis pasiekimas stipriai praturtins kolektyvo istoriją.

„Žymaus romėnų politiko ir filosofo Cicerono citata „Usus magister est optimus“ teigia, jog patirtis yra geriausias mokytojas. Patirtis, nuotykiai, bendrystė, šeima, šokis – tai tik keli žodžiai, apibūdinantys daugiau nei pusšimtį metų gyvuojantį tautinių šokių kolektyvą „Džigūnas“. Svarbiausias kiekvieno kolektyvo patirties matas – įvertinimas. Žiūrovų emocijos, ovacijos, skatinamieji žodžiai, padėkos, diplomai ir yra tai, kas talpina visą išgyventą patirtį į mūsų istorijos puslapius. Į „Džigūno“ komandos glėbį šiais metais atskrenda ir „Aukso paukštė“. Esame pakylėti ir džiaugiamės, kad buvome pripažinti net dvejose kategorijose“, – sakė S. Šilėnaitė.

„Aukso paukštės“ įteikimo šventės proga „Džigūnas“ paruošė koncertinę programą, kurią atliko kartu su Rumšiškių kultūros centro moterų vokaliniu ansambliu „Vija“. Ansambliui smuiku pritarė Ramunė Antanavičienė, kanklėmis – Asta Jonkutė-Bogdanienė, taip pat šoko Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto artistai. Tarp šimtų žiūrovų, stebėjusių „Aukso paukštės“ apdovanojimo įteikimo šventinį koncertą, buvo tautinių šokių mylėtojai, Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir LSMU atstovai, šokėjų draugai bei artimieji.

„Džigūno“ meno vadovės ir choreografės Vilmos Tiškevičienės teigimu, „Aukso paukštės“ apdovanojimą pelnyti padėjo nuoseklus darbas, abipusis supratimas, siekiant tų pačių tikslų.

„Darome tai, kas teikia džiaugsmą sau ir kitiems. Visur ir visada siekiame kokybės. Reikia pasinaudoti visais turimais gebėjimais ir vertingu įnašu turtinti tautinį meną. Reikia jausti bendrumą su kolektyvu, puoselėti gerus ir nuoširdžius santykius, taip pat – per galimybes patikrinti naujas, galbūt dar neišmėgintas idėjas, skatinti jaunimą mylėti bei puoselėti savo tradicijas, lietuvišką dainą, šokį, muziką ir papročius“, – mintimis dalijosi V. Tiškevičienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA