Išskirtiniai svečiai renginyje viduje užfiksuoti be respiratorių: policija pradėjo tyrimą – Kas vyksta Kaune

Išskirtiniai svečiai renginyje viduje užfiksuoti be respiratorių: policija pradėjo tyrimą

Kilus pasipiktinimo bangai, kad šeštadienį Kauno – Europos kultūros sostinės (KEKS) atidarymo proga „Žalgirio“ arenos amfiteatre surengtame priėmime buvo nesilaikyta pandemijos valdymo reikalavimų, Kauno policija pradėjo aplinkybių patikslinimą.

Kaip jau rašyta, priėmimas „Žalgirio“ arenos amfiteatre surengtas šeštadienį, likus porai valandų iki pagrindinio Kauno – Europos kultūros sostinės (KEKS) atidarymo renginio. Į jį iš viso kviesta apie 700 žmonių – valstybės vadovai, užsienio svečiai, ambasadoriai, miestų-partnerių delegacijų atstovai ir kauniečiai, prisidėję prie KEKS projekto.

Anot Kauno miesto mero patarėjo Tomo Jarusevičiaus apsaugos priemonės būdavo nuimamos tik užkandžiaujant arba kartais dėl triukšmo bendraujant.

„Tikrai buvo primygtinai ir griežtai prašoma dalyvių renginyje dėvėti apsaugos priemones ir net, sakyčiau, renginyje dalyvavusios premjerė su Seimo pirmininke uždavė labai aiškiai toną tam. Tikrai pavyzdingai visi stengėsi dėvėti respiratorius“, – sekmadienį BNS sakė patarėjas.

T. Jarusevičius teigė, kad respiratoriai buvo dalijami ir prie įėjimo į „Žalgirio“ arenos amfiteatrą. „Visi, kas tuo metu nelaikė taurių rankose ar sumuštinių, kitų vaišių, stengėsi dėvėti respiratorius. Žinau, kad daugelis su respiratoriais ir į lauką išėjo stebėti didžiojo atidarymo“, – tvirtino T. Jarusevičius.

Tačiau šeštadienį naujienų portalas lrytas.lt publikavo nuotraukas iš priėmimo, kuriose užfiksuoti apsaugos priemonių nedėvintys politikai. Šie vaizdai sukėlė pasipiktinimo bangą viešojoje erdvėje.

Sulaukė 4 pranešimų

Tuo metu kaip pirmadienį naujienų portalui „Kas vyksta Kaune” komentavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė, Kauno policija sulaukė 4 pranešimų dėl šeštadienį „Žalgirio” arenoje galimai nesilaikytų pandemijos valdymo reikalavimų.

„Iš viso sulaukėme 4 pranešimų per elektroninę policijos paslaugų sistemą www.epolicija.lt (2 šeštadienį ir 2 sekmadienį) dėl respiratorių nedėvėjimo šeštadienį „Žalgirio” arenoje vykusio renginio metu. Mūsų pareigūnai pradėjo aplinkybių patikslinimą dėl galimo administracinio nusižengimo”, – teigė O. Vaitkevičienė.

„Kas vyksta Kaune” primena, kad plintant COVID–19 omikron atmainai nuo sausio 17 dienos įsigaliojo reikalavimas per renginius uždarose patalpose dėvėti respiratorius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA