Minios kauniečių leidosi į miestą ieškoti mitinio Žvėries žinutės | Kas vyksta Kaune

Minios kauniečių leidosi į miestą ieškoti mitinio Žvėries žinutės

Kaunas Europos kultūros sostinė

Nuaidėjus ovacijoms po grandiozinio šou „Sukilimas“, veiksmas naujoje Europos kultūros sostinėje tuo tikrai nesibaigė. Visi, susirinkę stebėti „Kaunas 2022“ šiuolaikinio mito trilogijos pirmojo veiksmo, buvo pakviesti leistis į didįjį paslapčių nuotykį – Kauno Žvėries paslapčių žaidimą.

„Tai Rytis Zemkauskas, Kauno Žvėries pasakų rinkėjas ir rašytojas, išgirdo apie mudviejų Jekaterina Lavrinec organizuojamus miesto žaidimus Vilniuje, Šnipiškėse, ir pakvietė į Kauną – čia supažindino su „Kaunas 2022“ trilogijos renginių režisieriumi Chrisu Baldwinu, tad šis žaidimas – itin organiškas „Sukilimo“ elementas, o ne atsitiktinis priedas“, – pasakoja Kauno Žvėries miesto paslapčių žaidimo autorius Julius Narkūnas. Anot jo, žaidimo užduotis – sujungti dvi dideles „Kaunas 2022“ atidarymo dalis, patį šou ir kitus mieste vykstančius renginius – ir sujungti jas taip, kad žiūrovų minios natūraliai išsisklaidytų, o kiekvienas pasirinktų savąjį šeštadienio maršrutą.

„Tiksliau, išsuktų iš įprasto maršruto, žengtų į kokį nematytą skersgatvį ir tame atrastų prasmę – išnyrančius simbolius, kurių pagalba iššifruotų žinutę nuo Kauno Žvėries – sakinį“, – šypsosi Julius. Anot jo, dizainerio Dariaus Petreikio nupieštas Kauno Žvėris – itin simpatiškas ir tokiam žaidimui tinkamas personažas, kadangi jis pats yra paslaptingas ir, kaip rašoma „Kaunas 2022“ išleistoje pasakų knygoje, pats labai mėgsta paslaptis.

„Paslapčių įminimas juk yra daugelio žaidimų varomoji jėga – žmogus, siekiantis įminti mįslę, gali nuveikti daug daugiau, nei pats iš savęs tikisi – ir tuomet jį užklumpa vadinamasis „aha“ momentas, gal net euforija“, – intriguoja šio ir kitų miesto žaidimų kūrėjas.

Kaip teigia J. Narkūnas, simboliška, kad žaidimas vyko sausio 22 d. naktį, ir dar iškart po „Sukilimo“ – juk būtent šiomis akimirkomis Kaunas oficialiai išgyveno virsmą, kuriam ruošėsi keletą metų, taigi žaidimas tampo kvietimu atrasti šio virsmo rezultatus, Kauną pamatyti naujai: „Neturėjome tikslo konkuruoti su renginių turiniu, jų lokacijomis, greičiau praturtinti patirtį einant iš taško A į tašką B bei paskatinti neužsibūti vienoje vietoje“.

Kaip skelbiama KEKS 2022 pranešime, nemokamame žemėlapyje, kurį atsiėmę po „Sukilimo“ ar iš anksto atsisiuntę internetu „Kaunas 2022“ svetainės, ar radę „Kaunas 2022“ programėlėje, žaidėjai aptiks taškais sužymėtus „Kaunas 2022“ atidarymo savaitgalio renginius, o štai Žvėries žaidimo detalės bus pažymėtos abėcėlės raidėmis nuo A iki Ž. Tad šis žaidimas ne tik padės atrasti įdomius kultūrinius nutikimus, bet ir užklysti į neregėtas ar primirštas Kauno centro vietas. Gal net palįsti po laiptais ar išsitraukti žiūronus?

Raidės žymi vietas, kuriose Kauno Žvėris paliko pėdsakus – jose reikia surasti iš rombų sujungtus ženklus, o juos būtinai pasižymėti žemėlapyje prie atitinkamos raidės. Beje, žinutė turi dvi versijas – lietuvių ir anglų kalbomis.

Žaidimo koordinatoriai teigia, kad įgudę dalyviai naująjį maršrutą įveikti ir paslaptingąjį sakinį iššifruoti galėjo per porą valandų – taigi kaip tik iki 23 val., kuomet Kauno Kristaus prisikėlimo bazilikoje nuaidėjo paskutiniai šeštadienio kultūrinės programos akcentai.

„Visgi tiek mėgstantys vaikštinėti lėčiau, tiek šeimos su mažais vaikais, tiek šį savaitgalį negalintys būti Kaune paslapčių mėgėjai gali būti ramūs – Kauno Žvėries pėdsakai mieste išliks keletą mėnesių, tad ir žaidimą sužaisti galima visiems patogiu metu. Tiesa, smagiausia tai daryti tamsesniu paros metu, kuomet Kauno Žvėris pabunda, ir jo simboliai tampa ryškiau matomi“, – rekomenduoja artima Kauno Žvėries bičiulė, „Kaunas 2022“ programos „Fluxus Labas!“ koordinatorė Goda Kacilevičiūtė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA