Kauno klinikoms įteikta parama krūties vėžiu sergančioms moterims – Kas vyksta Kaune

Kauno klinikoms įteikta parama krūties vėžiu sergančioms moterims

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos narės jau šešioliktą kartą Kauno klinikų pacientėms, susirgusioms krūties vėžiu, įteikė 50 krūties naviko žymeklių. Šie iš labai brangių metalų pagaminti žymekliai naudojami krūtyje esančio naviko pažymėjimui prieš skiriant sisteminį gydymą, kurio metu navikas sumažėja. Žymeklis padeda krūtį operuojantiems chirurgams nustatyti buvusio naviko vietą, pranešama Kauno klinikų pranešime spaudai.

Prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, Kauno klinikų generalinis direktorius, dėkodamas už paramą, pabrėžė, kad ji prisideda prie Ligoninėje teikiamų onkologinių paslaugų kokybės gerinimo. „Vertiname Jūsų kasmetinį dėmesį. Ši parama prisideda prie geresnės mūsų pacientų sveikatos,“ – pažymėjo prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

„Simboliškai sutapo, kad susitikome spalį, kuomet yra minimas krūties vėžio žinomumo mėnuo, kuriuo siekiama atkreipti moterų dėmesį į šią ligą ir skatinti dalyvauti atrankinės patikros programose. Kauno klinikose krūties vėžio srityje dirba didelė daugiadalykė specialistų komanda. Radiologai šiuos žymeklius implantuoja. Šie žymekliai yra labai kokybiški ir gerai pasiteisina mūsų klinikinėje praktikoje“, – dėkojo prof. Elona Juozaitytė, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė.

Pasak prof. Sauliaus Lukoševičiaus, Kauno klinikų Radiologijos klinikos vadovo, šios adatėlės gelbsti žmonių gyvybes, nors išoriškai atrodo, kad tai tik dėžutė, tačiau tai yra kur kas daugiau. „Radiologų vardu, kurie betarpiškai įdeda šiuos žymeklius, dėkoju už gyvybes gelbstinčias dovanas“, – kalbėjo profesorius.

Ugnė Kukliauskaitė-Kairienė, Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos ir „Sužydėjusi viltis“ pirmininkė susitikimo metu džiaugėsi, kad gali prisidėti prie moterų sveikatos gerinimo. „Kiekvienais metais nuo krūties vėžio miršta apie 500 moterų, ypač šie skaičiai šoktelėjo po COVID-19 pandemijos, todėl džiugu, kad ši parama ir toliau nenutrūksta“, – kalbėjo U. Kukliauskaitė-Kairienė.

Ji pridūrė, kad asociacijos „Sužydėjusi viltis“ dėka praėjusiais metais 1000 moterų daugiau nei įprastai atvyko pasitikrinti dėl krūties vėžio. „Dedame pastangas, kad kuo daugiau moterų atvyktų pasitikrinti, rūpintųsi savo sveikata. Moterims, atvykstančioms iš rajoninių savivaldybių, buvo sudarytas dar trumpesnis vadinamasis žaliasis koridorius pasitikrinti, ar neserga krūties vėžiu“, – sakė ji.

Medikai atkreipia dėmesį, kad reguliarus sveikatos tikrinimas yra būtinas, siekiant užkirsti kelią ligoms dar iki simptomų. „Krūties vėžio atrankinės patikros programa suteikia moterims nuo 45 metų galimybę nemokamai pasitikrinti ir anksti nustatyti krūties vėžį. Deja, tik apie 30–40 proc. šio amžiaus moterų pasinaudoja šia svarbia galimybe.

Skatiname moteris rūpintis savo sveikata, atkreipti dėmesį į sveiką gyvenseną, dalyvauti patikros programose, siekiant anksti diagnozuoti ir sėkmingai išgydyti onkologines ligas“, – pabrėžia prof. Elona Juozaitytė.

Kauno klinikos yra vienas iš didžiausių onkologinių ir hematologinių ligų diagnostikos ir gydymo centras Lietuvoje. Čia – itin stipri infrastruktūra, pažangi diagnostikos bazė, inovatyvi spindulinė terapija ir veikia kompetentingos daugiadalykės gydytojų komandos. „Stengiamės, kad pacientai, susidūrę su onkologinėmis ligomis, patektų pas mūsų specialistus per kuo trumpesnį laiką – savaitę“, – sako prof. Elona Juozaitytė.

Jau šešioliktą kartą iškilmingo labdaros vakaro „Sužydėjusi viltis“ metu surinktos lėšos skirtos priemonių įsigijimui, kurios gerina krūties vėžio diagnostiką. Per pirmuosius 17 veiklos metų „Sužydėjusi viltis“ surinko daugiau nei 350 000 tūkstančių eurų, už kuriuos nupirko ir paaukojo medicinos priemonių, skirtų vėžio diagnostikai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA