Tiesioginė transliacija: didysis „Kaunas 2022“ atidarymas - Kas vyksta Kaune

Tiesioginė transliacija: didysis „Kaunas 2022“ atidarymas vaizdo įrašas

Šiandien Kaunas oficialiai taps Europos kultūros sostine. Kartu stebėti šią istorinę akimirką kviečia portalas „Kas vyksta Kaune“ – tiesioginė transliacija prasidės nuo 19:30 val., renginio vaizdais dalinsis LRT.

Kaip žiniasklaidai pasakojo didžiųjų 2022 m. renginių režisierius britas Chrisas Baldwinas, ant viso „Žalgirio“ arenos fasado ir scenos priekinės dalies bus projektuojami vaizdai, kartu su projekcijomis vystysis trys pagrindiniai veiksmai.

„Pirmiausia – didžiulis prancūzų menininko Olivier Grossetête su savanoriais tebestatomas pastatas. Tai yra tarybinių statinių metafora, instaliacijos prototipas tebestūkso čia pat Kauno centre. Maketas pusiau baigtas, toliau bus statomas rytoj, o jo aukštis susilygins su „Žalgirio“ arena.

Antrasis veiksmas vyks ant prieš areną iškilusios scenos, persipynęs su 34 minučių ilgio vaizdiniu pristatymu, kuris bus projektuojamas ant ekrano. Čia bus sekama Kauno ketvirtojo dešimtmečio istorija apie mieste įvykusį statybų bumą, kurio metu gimė didelė dalis visai Europai svarbaus modernizmo paveldo.

Lyginame ir atskiriame tas dvi architektūrines kryptis. Visas šou tarsi judės iš kairės į dešinę, „ners“ žemyn į automobilių stovėjimo aikštelę ir sugrįš į tą pačią vietą. Tas dvi dalis apjungs kompozitoriaus Antano Jasenkos simfonija su choru. Muzika yra tarsi guma, kuri įtempia siužetą ir tarsi katapultuoja žiūrovą per šią paprastą, bet simbolišką Kauno istoriją“, – dėstė C. Baldwinas, pridūręs, kad kauniečiai išvys ir mitinį Kauno Žvėrį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA