Kaune sniego skulptūrų banga – kas nulipdys didesnę, o kas įdomesnę – Kas vyksta Kaune

Kaune sniego skulptūrų banga – kas nulipdys didesnę, o kas įdomesnę

Skaitytojų nuotr.

Kelis metus gausiu sniegu nesidžiaugę kauniečiai pastarosiomis dienomis vis dažniau išlaisvina meno gyslelę, o namų kiemuose ir parkuose išdygsta įspūdingos sniego skulptūros. Praeivių akis džiugina ne tik tradiciniai seniai besmegeniai, Kaune galima sutikti ir krokodilų, ir meškų.

Trečiadienio vakarą portalui „Kas vyksta Kaune“ paprašius kauniečių parodyti savo sniego šedevrus – redakciją užplūdo kalnai nuotraukų, visgi į galeriją nugulė tik kelios dešimtys sniego projektų, o daugiau nuotraukų galite rasti čia.

Kaip jau rašyta, vos tik iškritus sniegui, Draugystės parke užvirė namukų bumas, čia įrengtas visas eskimų žiemos būstų – iglu – miestelis. Norintys prisijungti į naujo kvartalo statybas vis dar laukiami.

Tuo tarpu privačių namų ir daugiabučių kiemuose – tikras zoologijos sodas, čia kauniečiai nulipdė liūtą, lapę, pandą, arklį ir net aštuonkojį, taip pat netrūksta ir animacinių filmų herojų. Kaip matyti iš kauniečių atsiųstų nuotraukų, įdomesnei skulptūrai pasitelkiamos net spalvos ar namų apyvokos daiktai.

Tiesa, tokį džiaugsmą sniegas kelia ne visiems, dėl sudėtingų eismo sąlygų kelias dienas Kaune vairuotojai klimpo pusnyse, kiti turėjo problemų užkylant į statesnes miesto įkalnes. Visgi čia ir vėl pasireiškė miestiečių pilietiškumas, kuomet į pagalbą vilkikams kauniečiai skubėjo net su savo visureigiais. Sniego gausa nesidžiaugė ir be elektros likę gyventojai, o dėl elektros stulpų griūties labiausiai nukentėjo panemunškiai.

Visgi, nors panašius sniego kalnus miestiečiai mena tik prieš 10 ar 15 metų, Hidrometeorologijos tarnybos specialistai sako, kad visoje Lietuvoje vyravęs stiprus snygis nepasiekė nei stichinių, nei katastrofinių rodiklių – tai įprasta žiema.

Rekordinis snygis baigėsi

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien didžiojoje šalies dalyje orus lems tarp dviejų žemo slėgio centrų nutysęs aukštesnio slėgio laukas. Vis tik prie vakarinių šalies rajonų prisišlies žemesnio slėgio centras, kuris čia atneš kritulius.

Ketvirtadienį šalyje vyraus sniegas, tačiau kai kur galima šlapdriba ar silpna lijundra. Viena kita snaigė gali pasirodyti ir kai kur šalies rytuose. Vis tik diena bus gražesnė, vietomis sulauksime ir pragiedrulių. Kaune įdienojus termometrų stulpeliai rodys 1-2 laipsniai šalčio.

Penktadienį sniego vėl sulauksime daugelyje rajonų. Naktį kiek gausiau pasnigs šalies pietvakariuose, o dieną jau visur vyraus nedidelis sniegas. Vėjas bus visai nestiprus, nepustys net ir puraus sniegelio. Naktį pašals vėl kiek daugiau, temperatūra paryčiais pažemės iki 4-9, vietomis ir 13 laipsnių šalčio. Dieną neigiama ji išliks visoje šalyje ir pasiskirstys tarp 0-5 laipsnių šalčio.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.