Pilietiški kauniečiai su visureigiais ėmė gelbėti sustojusį Kauno eismą – Kas vyksta Kaune

Pilietiški kauniečiai su visureigiais ėmė gelbėti sustojusį Kauno eismą

Pastarosiomis dienomis gausiai pridrėbus sniego, vairuotojai susidūrė su itin sudėtingomis eismo sąlygomis: vieni klimpo pusnyse, kiti turėjo problemų užkylant į statesnes miesto įkalnes. Problematišką situaciją Amalių aplinkkelio tunelyje antradienio vakarą pavyko užfiksuoti ir „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams.

Skaitytojams pranešus apie sunkiai pravažiuojamą Amalių tunelį, žurnalistai nuvyko į įvykio vietą. Paaiškėjo, kad aplinkkelyje antradienio vakarą buvo užstrigę net keli krovininiai automobiliai, kurie, pasak vietoje buvusių kauniečių, čia praleido net po kelias valandas.

Vietoje dirbo ir policijos pareigūnai, kurie reguliavo eismą, kadangi viena Ateities plento eismo juosta buvo užblokuota stovinčiais krovininiais automobiliais.

Pilietiški kauniečiai

Amalių aplinkkelyje sutikti du vyrai portalui „Kas vyksta Kaune“ papasakojo, kad iki įvykio vietoje pasirodant pareigūnams, jie su savo džipais padėjo keliems sunkvežimiams užvažiuoti į slidžią įkalnę.

Vyrai prie galingų visais ratais varomų automobilių rišo virves, kitą jų galą tvirtino prie spūstyje įstrigusių sunkvežimių ir įkalnėn tempė keliasdešimt tonų sveriančius vilkikus.

„Keturioms fūroms padėjom užkilti, o po to atvažiavo policijos pareigūnai ir nebeleido tempti su savo automobiliais“, – kalbėjo vienas iš pilietiškų vyrų, kurie sunkioje situacijoje įstrigusiems sunkvežimių vairuotojams padėjo išvažiuoti.

Policininkai užtikrino eismo dalyvių saugumą

„Pagalbos virvę“ ištiesę kauniečiai / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Anot antradienio vakarą Ateities plente dirbusių pareigūnų, jie į įvykio vietą atvyko tam, kad būtų užtikrintas eismo dalyvių saugumas, kol į Amalių aplinkkelį atskubės „Kauno švaros“ sniego valymo automobiliai. Kelininkai turėjo nuvalyti ir pabarstyti kelio dangą, kad ši nebūtų tokia slidi ir užstrigę automobiliai galėtų išsivaduoti iš sniego spąstų.

„Mes atvykome, kad būtų užtikrintas saugus eismas. Nors keli savanoriški piliečiai padėjo užvažiuoti keliems krovininiams automobiliams, tačiau toliau neleidome to daryti, nes galėjo įvykti nelaimė, sunkvežimiai galėjo nuslysti ar apvirsti“, – teigė vietoje dirbusi policijos pareigūnė ir pridūrė, kad specialios technikos buvo laukiama apie trisdešimt minučių.

Vairuotojai vėlavo dėl oro sąlygų

Pakalbinus antradienio vakarą Amalių tunelyje užstrigusius sunkvežimių vairuotojus, šie nebuvo smarkiai nusiminę, bet teigė, kad tokios sąlygos vertė vėluoti pristatyti krovinius. „Laukiu jau apie valandą, jau pavėlavau“, – antradienio vakarą pasakojo vienas iš vairuotojų.

Vietoje buvo užstrigę ir keli užsienio vairuotojai, kurie kantriai laukė savo kabinose, kol jų išvaduoti atvažiuos sniego valymo technika.

Vienas iš vairuotojų teigė, kad nors pareigūnai ir neleido bandyti užkilti į kalną dėl saugumo sumetimų, tačiau jis tokia proga būtų pasinaudojęs, mat buvo tam pasiruošęs.

„Užsidėjau grandines ant ratų, kad geresnis sukibimas būtų, bet policija neleido pabandyt užvažiuot. Norėčiau išbandyt“, – šypsojosi ne pirmus metus krovininio automobilio vairuotoju dirbantis vyras.

Eismas Amalių aplinkkelyje / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Oro sąlygos išlieka sudėtingos

Kauniečiai pranešė, kad stiprus snygis pridarė žalos ir trečiadienį – Panemunėje išvartyti elektros stulpai. Ugniagesiams darbo taip pat netrūko, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) informavo, kad į iškvietimus dėl nuvirtusių medžių padarytos žalos per parą vyko net 331 kartus.

Lietuvos automobilių kelių direkcija vakarėjant trečiadieniui skelbia, jog dėl tebesitęsiančio snygio ir šlapdribos sudėtingos eismo sąlygos išlieka daugelyje šalies rajonų. Pagrindinių kelių dangos daugiausia yra šlapios, vietomis su šlapio sniego provėžomis. Krašto keliai daugiausia šlapi, provėžoti, vietomis padengti iki 4 cm storio prispausto sniego sluoksniu.

Gausus sniegas Kaune

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai vietomis su prispausto, puraus sniego sluoksniu iki 20 cm storio, slidūs. Rajoniniuose keliuose yra ruožų, kurie sunkiai pravažiuojami. Neišvažiuojamų kelių gali pasitaikyti pietų bei rytų Lietuvoje: Alytuje, Šalčininkuose, Vilkaviškyje ir Anykščiuose.

Slidžius kelių ruožus valo ir barsto AB „Kelių priežiūra“. Kelininkai dirba visu pajėgumu, bet nuvalius kelių dangas, dėl snygio jos greit vėl padengiamos sniegu. Vakarų Lietuvoje pagrindinių kelių dangos daugiausia yra drėgnos, vietomis šlapios, tik mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai provėžoti ir padengti prispaustu sniegu.

Dėl storo sniego sluoksnio lūžta medžiai, medžių šakos, tad itin reiktų būti atsargiems miškingose vietovėse. Kelininkai kviečia susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, o esant būtinybei vykti, vairuoti ypatingai atsargiai ir keliones planuotis su laiko atsarga.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, didžiojoje šalies dalyje trečiadienio pavakarę – snygis arba šlapdriba, tik vietomis, daugiausia vakarinėje šalies dalyje, be žymesnių kritulių. Oro temperatūra – nuo 0 iki 1 laipsnio šilumos. Ateinančią naktį vietomis numatomi krituliai, vyraus nedidelis sniegas, daug kur plikledis. Oro temperatūra svyruos nuo 3 iki 8, vietomis – iki 11 laipsnių šalčio.

Detalią Kauno orų prognozę rasite čia. Realaus laiko informacija apie eismo sąlygas Kaune skelbiama čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.