Kaip baseine aplenkti Rūtą Meilutytę? Kaip padėti Liudui Mažyliui greičiau rasti Nepriklausomybės akto originalą ir kaip atkartoti S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą? Tokias užduotis šiandien sprendė Kauno ir kitų Lietuvos miestų vaikai.
[galerija kiek=”4″]
Šimtmečio programavimo valandaŠimtmečio programavimo valandaŠimtmečio programavimo valandaŠimtmečio programavimo valanda
Visi žingeidieji 6-14 metų amžiaus vaikai rinkosi į Šimtmečio iniciatyvų konkurso projekto, pasaulinės „Hour of Code“ iniciatyvos renginį – „Šimtmečio programavimo valanda“. Daugiausiai jaunųjų kūrėjų sulaukta KTU Santakos slėnyje, Kaune. Taip pat sostinėje bei uostamiestyje.
„Šimtmečio programavimo valanda“ vyko daugiau nei 50 Lietuvos bibliotekų ir mokyklų – Marijampolės, Ignalinos, Plungės, Panevėžio, Jurbarko, Molėtų Švenčionių Kauno rajono ir kitose šalies viešosiose bibliotekose. Sumanumo reikalaujančius uždavinius iš viso sprendė daugiau nei 5000 mūsų šalies vaikų. Pasaulinė iniciatyva „Hour of Code” kartą per metus vienai valandai suvienija virš 100 milijono pasaulio vaikų.
„Vaikai susirinko į laisvės ir technologijų šventę. Džiugu matyti tiek daug Lietuvos ateities herojų, kurie pažįsta modernios Lietuvos istoriją ir jos herojus pasitelkdami modernias technologijas. Tai vienas iš geriausių Šimtmečio iniciatyvų konkurso projektų“, – sako Šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.
Šiais metais renginys buvo ypatingas – prisijungiant prie Valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginių „Hour of Code“ organizatoriai parengė išskirtines programavimo užduotis vaikams. Pirmą kartą jaunieji kūrėjai programavimą pažino atlikdami ne visam pasauliui skirtas, o specialiai Lietuvai sukurtas užduotis, kurios kvietė pažinti modernios Lietuvos šimtmečio įvykius ir herojus.
„Praėjusį šimtmetį Lietuvą lipdė ir kūrė drąsūs ir „sveikai nupušę” žmonės bei įvykiai. Mes rytojaus kūrėjams dovanojam įrankius, įkvėpimą, laisvę, o kartu ir atsakomybę kurti tvirtą ir laimingą Lietuvą. Norime, kad vaikai ne tik pažintų įdomų, kūrybišką programavimo pasaulį, bet ir prisimintų mūsų herojus. Todėl specialiai šiais metais kartu su iliustratore Aiste Papartyte ir visa kūrybinių technologijų akademijos „bit&byte” komanda patys kūrėme programavimo užduotis vaikams“, – sako renginio iniciatorė ir „bit&byte” kūrybinių technologijų akademijos vadovė Monika Katkutė-Gelžinė.
„Šimtmečio programavimo valanda” tapo integruota virtualia Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo pamoka visiems 6-14 metų vaikams, kurie Lietuvos bibliotekose ir mokyklose vienu metu sprendė modernios Lietuvos istorijos ir programavimo rebusus, sukurtus Lietuvos menininkų ir technologų.