Apie ketinimus investuoti į naują gamyklą Kaune paskelbusi Vokietijos automobilių dalių pramonės milžinės „Continental“ atstovai domėjosi kauniečių tolerancija užsieniečiams bei vaikų darželių situacija regione, sako buvęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, dalyvavęs derybose su Vokietijos investuotojais.
„Kai lankiausi Hanoverio parodoje Vokietijoje (balandžio pabaigoje – BNS), buvome susitikę su įmonės atstovais ir teko atsakyti į daug klausimų – nuo labai eilinių ir žemiškų iki, pavyzdžiui, tokių, kaip vertinu kauniečių požiūrį, jeigu į įmonę dirbti atvyktų specialistai iš Meksikos, ar egzistuoja multikultūrinis požiūris ir ar tie darbuotojai nesulauktų neigiamos reakcijos“, – BNS pasakojo M. Sinkevičius, spalį palikęs ūkio ministro pareigas.
Anot jo, būtent pavasarį Hanoveryje vykusioje tarptautinėje parodoje „Hannover Messe“ buvo leista suprasti, kad „Continental“ yra pasirinkusi Lietuvą ir dar vieną neįvardijamą Europos Sąjungos (ES) valstybę.
„Tuomet jie minėjo, kad savo sprendimą ketina paskelbti artimiausiu metu. Vėliau buvo indikacijų spalį, kad linkstama link Lietuvos. Jie konkretaus „taip“ nepasakė, bet žinojome, kad atvyksta į savivaldybes ir lankosi darželiuose (kurie galėtų priimti užsieniečių vaikus – BNS). Tai buvo indikacija, kad kažkas vyksta“, – teigė M. Sinkevičius.
Jo teigimu, Vokietijos įmonės atstovai taip pat domėjosi mokestine aplinka, valstybės ateities vizija.
„Jiems rūpėjo mokestinė aplinka, kokius įsipareigojimus galime prisiimti, darbuotojų perkvalifikavimo galimybės, kokias galime pasiūlyti mokestines lengvatas. Nustebino klausimai apie multikultūrinį požiūrį, manęs taip pat klausė, kaip mes konstruojame savo šalį 20 metų į priekį. Jie akcentavo, kad nenori suklysti, nes jie ateina čia mažiausiai 20 metų“, – pasakojo buvęs ūkio ministras.
Jis pripažino, kad Kaune nusprendus investuoti „Continental“, „Hella“ bei „Hollister“, regione gali trūkti inžinerinės krypties specialistų, tačiau vylėsi, kad švietimo įstaigos sugebės rinkai pasiūlyti pakankamai darbuotojų.
Pirmadienį pranešta, kad „Continental“ Kauno rajone į naują gamyklą ketina investuoti 95 mln. eurų ir čia įdarbinti 1 tūkst. darbuotojų. Tai bus viena didžiausių plyno lauko investicijų Lietuvos istorijoje.
BNS žiniomis, „Continental“ ketina įsikurti Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), kurioje kita Vokietijos automobilių pramonės milžinė „Hella“ neseniai pradėjo 30 mln. eurų vertės gamyklos statybas. Čia taip pat statoma Kauno kogeneracinė jėgainė, veikia JAV medicinos priemonių gamintoja „Hollister“, Suomijos termoizoliacinių priemonių bendrovės „FinnFoam“ gamykla, „DPD Lietuvos“ logistikos centras bei dar apie 20 gamyklų ar logistikos centrų.
Laisvosiose ekonominėse zonose Lietuvoje daugiau kaip 1 mln. eurų investuojančios gamybos ar logistikos įmonės pirmuosius 6 metus nemoka pelno mokesčio, kitus 10 metų moka pusę šio mokesčio – 7,5 proc. Investuotojams netaikomas nekilnojamojo turto mokestis (įprastas tarifas – 1 proc.), mokestis už dividendus (15 proc.).q
Šios sąlygos taip pat galioja paslaugų įmonėms, LEZ investuojančios daugiau kaip 100 tūkst. eurų ir turinčioms daugiau nei 20 darbuotojų.
Lietuvoje įsteigtos 7 laisvosios ekonominės zonos: Akmenės, Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių. Didžiausios jų veikia Klaipėdoje ir Kaune.