Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus vieną naktį pakvies į koncertus, ekskursijas, žaidimus – Kas vyksta Kaune

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus vieną naktį pakvies į koncertus, ekskursijas, žaidimus

Atnaujintas J. Zikaro namai-muziejus
R. Tenio nuotr.
Atnaujintas J. Zikaro namai-muziejus
R. Tenio nuotr.

Gegužės 18 d., kaip ir kasmet, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus jungiasi prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos. Vieną kartą per metus muziejai lankytojus pasitinka su iki vidurnakčio vykstančiais nemokamais renginiais: koncertais, parodomis, ekskursijomis, edukaciniais užsiėmimais ir žaidimais.

Skelbiama renginių programa.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

V. Putvinskio g. 55 esantis muziejus dirba 17.00–24.00. Lankytojai įleidžiami iki 23.30 val. Prieinama asmenims, turintiems judėjimo negalią. Renginiai nemokami.

17.00–20.00 val. Edukacinė erdvė „Dailės aukso fondų tyrimas ir restauracija“ parodoje „Geltona moteris“. Muziejus gyvena geltonąja mūza, Lietuvos meno aukso fondo pažiba. Geltona spalva yra aukso spalva, o ką su auksu (realiu ar meniniu) veikiame muziejuje? Atsakymus sužinosite edukacinio užsiėmimo metu.

17.00–20.00 val. Edukacinė erdvė „Išmok auksavimo meno!“ parodoje „Geltona moteris“. Užsiėmimo metu turėsite progą susikurti papuošalą ir, padengę jį „auksu“, galėsite papildyti savo brangenybių dėžutę.

17.00–20.00 val. Edukacija-žaidimas visai šeimai „Surask muziejuje nežinomą žemę“. Sudalyvavę trijų dalių – Rasti, Pamatyti, Pavadinti – žaidime lankytojai iš muziejaus išeis su nauja žeme rankose, kuriai patys padėjo rasti vardą.

17.00–20.00 val. Edukacinė erdvė „Susidėk laivą pats” Čiurlionio galerijoje. Dalyviai galės susikurti savo fantazijų laivą, sužinos informacijos apie įvairias, negirdėtas laivo dalis ir galės atsispausti atvirlaiškį su savo sukurto laivo vaizdu.

20.00–21.00 val. Judesio meno instaliacija „Patirti Čiurlionio kūrybą per judesį ir šokį“. Šiuolaikinio šokio kūrėjai Mantas Stabačinskas ir Goda Laurinavičiūtė žymiausio Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus kūrinius pavers judesiu ir kvies muziejaus lankytojus tapti pasirodymo dalyviais.

22.00–23.00 val. Magiška gongų ir kitų terapinių muzikos instrumentų garso kelionė muziejaus Kryžių kiemelyje. Garso patyrimo metu skambės gongai, šamaniški būgnai, sielos stygas virpinanti violončelė, hangai, gamtos garsus primenančios lietaus lazdos ir vandenyno būgnų bangavimai, bus gerklinio ir intuityvaus dainavimo bei ramybę skleidžiančių Tibeto dainuojančių ir krištolo dubenų vibracijų. Garso meditacija yra viena iš tų veiklų, kai protas nejučia paspaudžia tą pauzę ir atidaro duris į tylos erdvę be išorinio triukšmo. Garsai leidžia nurimti mūsų vidui ir švelniai sudėlioja išsibarsčiusias mintis į lentynėles, „perjungia“ smegenis į regeneracines veikimo bangas. Patyrime ir garso kelionėje lydės Karolina ir Tadas Šimkai –„Artimi Garsai“.

Kauno paveikslų galerija

K. Donelaičio g. 16 esantis muziejus dirba 17.00–24.00. Lankytojai įleidžiami iki 23.30 val. Renginiai nemokami.

17 ir 19 val. Ekskursija „Nuo archaikos iki modernumo“ parodoje „Modris Tenisonas: judesys ir ženklas“. Ženkluose slypi šimtametės kultūrinės tradicijos, daugybė detalių ir istorijų, kurias atskleisime ekskursijos dalyviams.

18 val. Ekskursija „Lietuvos avangardinio teatro pradžia“ parodoje „Modris Tenisonas: judesys ir ženklas“.

17.00–20.00 val. Kūrybinės koliažo dirbtuvės Ingrydos Suokaitės ir Rolando Helmerio tapybos kūrinių parodoje „Dialogai: spalvos ir struktūros“.

17.00–20.00 val. Kūrybinės dirbtuvės – ekskursijos Gretės Labanauskaitės parodoje „Pasimatuok jausmą“. Po parodą keliausime kiek kitaip: liesdami skirtingas medžiagas, klausydami įdomių ir keistų garsų, užuosdami skirtingus kvapus. Vėliau tapydami tušu galėsite išreikšti patirtus jausmus.

20 val. Ekskursija Rimo Čiurlionio parodoje „Žaidimas“. Kokį žaidimą žaidžia menininkas Rimas Čiurlionis? Pristatysime menininko kūrinius, diskutuosime kartu apie jo kūrybinius principus.

21 val. Patirtinė edukacija „Pažink save per M. Tenisono atradimus“. Susitikimo metu pakviesime trumpam pasidėti savo apsaugines kaukes į šalį ir, remdamiesi M. Tenisono pavyzdžiu, trumpam pasinerti į „čia ir dabar“ būseną. Taip prisiliesime prie M. Tenisono asmenybės, kuri talpino tiek septyniasdešimtųjų išsilaisvinimo bei žmogaus būties esmės paieškų dvasią, tiek ir senovės baltų tradicijos mistiškąją gelmę. Kiekvienas edukacijos dalyvis sukurs savo asmeninį juostos ornamentą remdamasis Modrio baltiškojo rašto kodo sistema, taip atrasdamas savo autentiškąjį „aš“. Kūrybos procesą lydės specialiai parinktas muzikos takelis, raminančio kvėpavimo technika ir susirinkusiųjų bendrai kuriama unikali nuotaika.

17.00–23.00 val. Muzikinė programa „Pavasaris širdyse ir ausyse“. Paveikslų galerija ir kavinė „Kultūra“ muziejaus terasoje pristato DJ fiestą: DJ Brazilka, Ma Banga, Papa Gucaga, Rhytmicable, TM, Will Mars.

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus/Velnių muziejus

V. Putvinskio g. 64 esanti Velnių ekspozicija dirba 17.00–24.00. Lankytojai įleidžiami iki 23.30 val. Memorialinė A. Žmuidzinavičiaus ekspozicija dirba 17.00–21.00 val. Renginiai nemokami.

17.00–19.00 val. Kūrybinės dirbtuvės „Paslaptingas sodas“ Antano ir Marijos Žmuidzinavičių sode. Nuo architektūrinių projektų iki laisvų akvarelinių improvizacijų – užsiėmimo metu meninėmis priemonėmis galėsite sukurti savo svajonių sodą kaip pabėgimo nuo kasdienybės oazę. Čia veiks ir improvizuota plenero erdvė. Sode ne tik kursite, bet sužinosite apie augalus ir jų svarbą miesto ekosistemoms ir apie tarpukario tradicinius želdinius. Kūrybinei užduočiai „Paslaptingas žiedas“ reikės ne tik miklių pirštų, bet ir meninės fantazijos. Nustebsite, ką galima sukurti iš šenilo vielos strypelių, o rezultatas tikrai džiugins ne vienerius metus. Esant blogam orui, kūrybinės dirbtuvės „Paslaptingas sodas“ vyks muziejaus erdvėje.

22.00–24.00 val. Instaliacija „Naktis pagauna…“. Visuose muziejaus aukštuose išsidėsčiusioje instaliacijoje žiūrovai pateks į chtoniškąjį pasaulį, pajus požemių chaosą ir pamažu spalvų ir garsų patyriminėje kelionėje kils link dangiškojo aukščio, kur lauks susitikimas su… angelais.

Istorinė LR Prezidentūra

Vilniaus g. 33 esantis muziejus dirba 17.00–24.00. Lankytojai įleidžiami iki 23.30 val. Prieinama asmenims, turintiems judėjimo negalią. Renginiai nemokami.

17.00–24.00 val. Žaidimas „Atsakingų pasirinkimų naktis: muziejininkų ir edukatorių pamokos“. Žaidimo užduotys suksis apie istorines asmenybes bei svarbiausias mūsų ir valstybės likimą sprendžiančias institucijas – Prezidento, Seimo ir Europos Parlamento, jų galias ir pareigas. Skamba labai rimtai, bet garantuojame azartišką ir smagų žaidimą! Žaidimui reikia turėti rašymo priemonę ir išmanųjį telefoną.

Galaunių namai-muziejus

Vydūno al. 2 esantis muziejus dirba 17.00–21.00. Lankytojai įleidžiami iki 20.30 val. Renginiai nemokami.

Muziejų nakties metu Galaunių namai-muziejus kviečia susipažinti su japonų kultūra. Pirmame aukšte veiks tapytojos Dalios Dokšaitės tapybos tušu (jap. sumi-e) darbų paroda „Tapti tuo, ką pieši“. 17.00–19.00 val. prisiliesti prie šios tapybos technikos padės dailininkė Židrija Janušaitė, kuri ves kūrybines dirbtuves.

20.00–21.00 val. Elės Kakanauskienės eilėraščių knygos „Sapnai = Träume = Yume“ ištraukas japonų kalba skaitys VDU Azijos studijų centro lektorė Kavako Takagi, o muzikos pedagogė ir garsų terapeutė Valdereza Laurinavičienė pakvies klausytojus į magiškų gongų garsų kelionę, kurioje laukia nuostabi galimybė pažinti save per garsą ir naujas patirtis.

Norinčius pamatyti ir tradicinę Galaunių namų-muziejaus pusę kviesime apžiūrėti autentiškus tarpukario interjerus, antrame aukšte jūsų lauks architekto prof. Jono Minkevičiaus darbų paroda „Per pasaulio gatves”, o trečiajame aukšte kviečiame užsukti į architektės Eglės Januškienės sukurtą edukacinę erdvę vaikams „Moder… kas? Kauno modernizmas! Ir architekto profesija!“

J. Zikaro namai-muziejus

J. Zikaro g. 3 esantis muziejus dirba 17.00–21.00. Lankytojai įleidžiami iki 20.30 val. Renginiai nemokami.

18 val. Žurnalo „Baltas kambarys” rubrikos „Pelės urvelis” pristatymas. Į šviesą išlįs paslaptingoji rubrikos autorė Rasa Naktis, kuri atliks savo kūrybos dainas. „Pelytę“ drąsins ir apie Baltą kambarį” papasakos žurnalo sumanytoja bei leidėja Luana Masienė.

Muziejų nakties metu, J. Zikaro namai-muziejus atvers duris į tarpukario laikotarpį, kai šiuose namuose gyveno ir kūrė skulptorius Juozas Zikaras su šeima. Pamatysite autentiškus interjerus, išsaugotas ir atkurtas detales, gyvenamąsias ir dirbtuvių erdves, išgirsite tikras čia gyvenusių žmonių istorijas.

Renginiai yra Europos muziejų nakties programos dalis. Visa programa Kaune skelbiama čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA