Kultūrinis maršrutas Kaune: kokių renginių nepraleisti vasarį – Kas vyksta Kaune

Kultūrinis maršrutas Kaune: kokių renginių nepraleisti vasarį

Kaunas Europos kultūros sostinė
R. Tenio nuotr.

Nuaidėjęs didysis Europos kultūros sostinės atidarymo šou bei visame Kaune šventišką savaitgalį pasklidę renginiai buvo tik stipri įžanga į kultūrinių iniciatyvų kupinus 2022-uosius. Kaip programos „Kaunas 2022“ atstovai teigia, renginių šiais metais planuojama daugiau nei metuose dienų ir čia atvykus, kultūros išvengti tikrai nepavyks.

Pateikiame ryškiausių renginių, vyksiančių vasario mėnesį Kaune, sąrašą, tam, kad išsirinkti ir susiplanuoti kultūrinį maršrutą būtų paprasčiau. Programos organizatoriai pranešime žiniasklaidai primena, kad išsamią visų metų programą galite lengvai surasti interneto puslapyje www.kaunas2022.eu arba visada turėti po ranka mobiliojoje programėlėje KAUNAS 2022.

Ko nepraleisti vasario mėnesį:

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“

Šiuolaikiniu meno genijumi vadinamo, litvakiškų šaknų turinčio kūrėjo iš Pietų Afrikos William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“ kviečia mus į dialogą su savimi. Paroda siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius.

Menininkas geba įtraukti lankytoją į praėjusius įvykius ir pasijusti lyg jis juose būtų čia ir dabar. Atskiri kūriniai ir įvairūs žanrai parodoje atskleidžia selektyviąją žmonijos atmintį bei skirtingas pasaulio matymo perspektyvas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį.

Kur: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)

Iki kada: iki  lapkričio 30 d.

Parodos lankymas mokamas.

Tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“ (MoFu 360/365)

Kauno architektūros ir jos konteksto svarbą atskleidžianti tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“, kurioje daugiau nei dvi dešimtys menininkų ir architektų iš penkių šalių, kalbančių apie modernizmo paveldo likimą šiuolaikiniuose Europos miestuose, tarp jų ir Kaune.

Parodos turinys žadina šių dienų miestiečio architektūrinę vaizduotę, smalsumą bei kuria emocinį ryšį su modernizmo architektūros palikimu. Paroda kupina prasmingo simbolizmo ne tik turiniu, bet ir savo forma: ekspozicija įrengta Kauno centriniuose pašto rūmuose, kurie laikomi ikoniniu modernizmo architektūros simboliu Kaune.

Prieš kurį laiką uždarytas centrinis pašto pastatas vėl atveria duris visuomenei ir suteikia unikalią progą pajusti betarpišką ryšį su modernizmo paveldu.

Kur: Kauno centriniai pašto rūmai (Laisvės alėja 102)

Iki kada: balandžio 10 d.

Parodos lankymas mokamas.

Yoko Ono instaliacija „Ex It“

Meno pasaulio  nonkonformistės  Yoko  Ono kūryba lanko Kauną: istoriniuose Lietuvos banko rūmuose atidarytoje menininkės instaliacijoje „Ex It“ eksponuojami šimtai skirtingų dydžių karstų su iš jais augančiais medžiais.

Šokiruojantis ir įtaigus kūrinys vaizduoja didžiulę nelaimę, tačiau drauge čia egzistuoja ir viltis. Kūrėja nediktuoja kokią katastrofą žmogus turi pamatyti instaliacijoje – minties laisvė, kaip ir didelėje dalyje autorės kūrinių, paliekama žiūrovui.

Kur: Lietuvos banko rūmai Kaune (Maironio g. 25)

Iki kada: rugsėjo 11 d.

Parodos lankymas nemokamas.

Paroda „Lietuvos dizainas: from Temporary to Contemporary“ 01.22 – 10.20

Kai vaikščiosite Laisvės alėja ir kitomis centrinėmis miesto gatvėmis, nepamirškite, kad 2022-aisiais Kaune kultūros neišvengsite niekur, o parodos ir galerijos čia persikelia į netikėčiausias vietas!

Dizaino artefaktų paroda-pasakojimas „Lietuvos dizainas: from Temporary to Contemporary” persikelia į Kauno centro vitrinas ir pristato Lietuviško dizaino raidą. Parodoje pristatomi skirtingi Lietuvos istoriniai laikmečiai – tarpukaris, sovietmetis, šiandiena, o šią istorinę raidą įprasmina vitrinose įsitaisę baldai, grafinis dizainas, šviestuvai, tekstilė, taip pat – svarbiausi dizaino kūrėjai.

Kur: Laisvės alėjos ir centrinių Kauno miesto gatvių pastatų vitrinos

Iki kada: spalio 20 d.

Parodos lankymas nemokamas.

13-oji Kauno bienalė „Once Upon Another Time… gyveno jie jau kitaip“

Praėjusiais metais atidaryta 13-oji Kauno Bienalė kviečia lankytojus iki vasario 20 dienos susipažinti su parodoje pristatomais 23 tarptautinių menininkų ar jų grupių kūriniais.

Pristatomi kūriniai tyrinėja mitus ir pasakas  bei realybėje patirtas asmenines ir bendruomenines išlikimo ir virsmo istorijas. Neįprastose vietose įkurdintų šiuolaikinio meno objektų lankymas – tai kelionė po Kauno miestą ir žmonijos išgyvenimo istoriją, pateiktą naujais būdais.

Kur:

  • Krepšinio namai (Santakos g. 11)
  • Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus (V. Putvinskio g. 64)
  • Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus (Laisvės al. 106)
  • VDU menų galerija „101“ (Muitinės g. 7)

 

Iki kada: vasario 20 d.

Parodos lankymas mokamas.

Martine Feipel ir Jean Bechameil paroda „Rytojaus pasaulio mechanika“

 

Kaunas – nėra vienintelis miestas, turintis Europos kultūros sostinės statusą šiais metais. Šiuo garbingu titulu 2022-aisiais dalijasi dar keletas Europos miestų, tarp kurių –  Ešas prie Alzeto (Liuksemburgas). Būtent šio miesto kūrėjų duetas – Martine Feipel ir Jean Bechameil – Kaune pristato parodą „Rytojaus pasaulio mechanika”.

Abu autoriai savo kūriniuose leidžia vešėti vaizduotei, nestabilumo ir alogiškumo jausmams, nors kūrinių realybė – kontroliuojamas ir apibrėžtas šiuolaikinis pasaulis. Parodoje menininkai tyrinėja utopijas, formavusias XX a. pasaulėjautą, įkrautą industriją šlovinančių simbolių, kartu kritiškai žvelgia į padėtį, kurioje atsidūrėme. Paroda – „Esch 2022“ programos dalis.

Kur: galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27)

Iki kada: iki vasario 27 d.

Parodos lankymas nemokamas.

Novi Sado avangardo paroda

Novi Sadas (Serbija) – trečiasis „Europos – kultūros sostinės” vardą turintis miestas 2022-aisiais, pristatantis parodą  Kaune, tad apsilankę čia, nors dalele, galėsite patirti ir kitų Europos kultūros sostinių atmosferą. Serbų avangardo parodoje pristatoma konceptualaus meno raida Novi Sade.

Parodos lankytojai kviečiami susipažinti su XX a. septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose aktyvių Novi Sado menininkų ir jų grupių veikla bei jos tęstinumo atgarsiais šiandienoje.

Kur: Kauno fotografijos galerija (Vilniaus g. 2)

Iki kada: vasario 27 d.

Parodos lankymas mokamas.

Ekspozicija „Mirksnis“ (pirmoji iš keturių ekspozicijos ARTERIJA dalių)

Ekspozicijoje „Mirksnis“, įsikūrusioje po atviru dangum, galima išgirsti garsus, išvysti šviesos instaliacijas, kurios prieinamos visą parą, tačiau geriausiai atsiskleidžia sutemus.

Ekspozicijos autorius Saulius Paliukas (VDA Kauno fakultetas), bendraautoriai – Romualdas Požerskis ir Rimantas Giedraitis (VDA Kauno fakultetas). 2022 metais Senamiestyje bus pristatytos iš viso keturios ARTERIJOS ekspozicijos – kiekvienam metų laikui.

„Arterija“ – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto vieša meninė erdvė po atviru dangumi – „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalyvė.

Kur: ekspozicija įsikūrusi V. Kuzmos gatvėje (tarp Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto pastatų Muitinės g. 2 ir Muitinės g. 4

Parodos lankymas nemokamas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA