Pamatykite, kaip rekonstruojama Vilniaus gatvė atrodo dabar - Kas vyksta Kaune

Pamatykite, kaip rekonstruojama Vilniaus gatvė atrodo dabar

Vasaros viduryje prasidėjusi vienos pagrindinių Kauno pėsčiųjų gatvių rekonstrukcija įsibėgėjo. Praeiti statybviete virtusia Vilniaus gatve šiuo metu sudėtinga – dėl to „Kas vyksta Kaune“ užfiksavo ją iš viršaus. Kviečiame pasižvalgyti į apkasus, kur dar neseniai plytėjo tašytų akmenų grindinio kalvos.

Liepą pradėjus darbus Vilniaus gatvės atkarpoje nuo Rotušės aikštės iki Birštono gatvės, rugpjūčio pradžioje remontas persikėlė ir į likusią gatvės dalį. Kaip matyti vaizdo medžiagoje, per visą Vilniaus gatvės ilgį išmontuotas grindinys, keičiamos požeminės komunikacijos.

„Kas vyksta Kaune“ antradienį išsiuntė savivaldybei užklausą dėl konkrečiai atliekamų darbų, rekonstrukcijos atitikimo grafikui ir akmenų ruošimo perklojimui, tačiau komentaro iki šiol nesulaukė. Gavę daugiau informacijos publikaciją atnaujinsime.

Primename, kad 830 metrų ilgio Vilniaus gatvę numatyta sutvarkyti iš pagrindų. Įrengus bei atnaujinus visas reikiamas komunikacijas po žeme, į savo vietas bus grąžinti nulyginti senieji grindinio akmenys.

Šalia kelio bus pakloti kelis centimetrus iškilę tamsaus akmens šaligatviai. Vieną seniausių Kauno pėsčiųjų gatvių papuoš atnaujinti šviestuvai ir kiti mažosios architektūros elementai. Visus darbus planuojama užbaigti iki kitų metų vasaros.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad liepos viduryje prasidėjus kapitaliniam Vilniaus gatvės remontui, istorinės Kauno arterijos ėmėsi ne tik rangovai, bet ir archeologai.

Pirmuosius žvalgymus atlikę praeities sluoksnių tyrinėtojai jau rado įvairių laikotarpių monetų, kitų buities liekanų, gyvūnų kaulų, kurie praturtins žinias apie senųjų kauniečių gyvenimą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA