Neeilinis pirkėjas „Maxima“ parduotuvėje: gudruolis įsmuko pro atvirą rampą – Kas vyksta Kaune

Neeilinis pirkėjas „Maxima“ parduotuvėje: gudruolis įsmuko pro atvirą rampą

Šiltos vasaros dienos jau veja gyventojus į pavėsį, o nuo saulės kaitros slėptis skuba ir mieste gyvenantys gyvūnai. Vienas toks skraidantis pilietis apsilankė ir „Hyper Maxima“ parduotuvėje, kur kauniečiai jį užfiksavo su nerimu, jog paukštis gali nešioti ligas. „Maxima“ atstovai turi planą, kaip užkirsti kelią tokiems atvejams ateityje.

„Buvau vakar 06.01 21:30 val. „Hyper Maximoj“ Savanoriu pr. mačiau neįprastą lankytoją – balandį (paukštį), kuris ligas platina“, – į redakciją kreipėsi kaunietis su filmuota medžiaga iš minėtos parduotuvės.

Panašu, kad paukštis „Maximos“ parduotuvėje yra nuolatinis pirkėjas. Gegužės 29 d. apie 20.07 val. čia irgi buvo sutiktas balandis.

Atsiųstuose vaizdo įrašuose galima įžvelgti, jog tai Lietuvoje dažnai sutinkamas paukštis, o tikrasis jo pavadinimas – Uolinis karvelis, kitaip žinomas, kaip balandis.

Jie yra naminių karvelių įvairių veislių ir miesto balandžių protėviai. Anot Vikipedijos puslapio, manoma, pirmieji uoliniai karveliai buvo domestikuoti 3000 metais prieš mūsų erą, o Lietuvoje sulaukėjusių uolinių karvelių populiacijas vadiname miesto balandžiais, kurių protėviai yra tie patys grynakraujiai uoliniai karveliai ir naminių karvelių veislių mišrūnai.

Balandžių apsilankymą pakomentavo Ernesta Dapkienė, „Maximos“, komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

„Atvejų, kai į parduotuvės patalpas iš lauko įskrenda balandžiai yra atsitiktiniai, bet karts nuo karto pasitaikantys. Į pagalbą išvaryti balandį pasitelkiame ne tik darbuotojus, bet ir specializuotas įmones.

Balandis patekti į parduotuvę galėjo iš prekių pristatymo rampos, kuri yra atvira. Artimiausiu metu planuojame įrengti apsauginį tinklą, kad išvengtume nepageidaujamų „svečių“, – galimą balandžio prasmukimo situaciją nupasakojo ji.

„Atvirų maisto produktų priežiūrai yra vykdoma nuolatinė kontrolė, todėl pastebėjus galimus taršos pėdsakus, nedelsiant išimame maisto produktus iš prekybos ir utilizuojame“, – apie tai, kaip parduotuvė prižiūri galimai paukščio paliestus produktus komentavo E. Dapkienė.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.