Skaudžią avariją išgyvenusi paauglė sugniuždyta – švietimo perspektyvos niūrios – Kas vyksta Kaune

Skaudžią avariją išgyvenusi paauglė sugniuždyta – švietimo perspektyvos niūrios

Praėjusių metų pavasarį, po skaudžios avarijos Kaune į komą panirusi keturiolikmetė Pija kabinasi į gyvenimą – namų sąlygomis baigė 8 klasę, kalba keturiomis kalbomis ir protiniais gabumais lenkia net sveikus bendraamžius. Tačiau pradėjus domėtis mokslų tęsimo galimybėmis Kauno gimnazijose, Pijai ir jos mamai teko skaudžiai nusivilti.

Nelaimė, kurios metu buvo sužalota tuo metu trylikametė Pija, įvyko 2018 metų balandžio 27 dienos vakarą. Europos prospekte esančioje pėsčiųjų perėjoje lengvasis automobilis „Audi“ partrenkė paauglę su keturkoju augintiniu. Šuo žuvo vietoje, o nukentėjusioji mergaitė dėl stiprių sužalojimų atsidūrė komos būsenoje. Ja rūpinosi Kauno klinikų vaikų reanimacijos personalas.

Per metus mergaitė išgyveno reabilitaciją, mokėsi namuose ir dėjo visas pastangas, kad sugrįžtų į normalų gyvenimą ir galėtų tęsti mokslus su savo bendraamžiais gimnazijoje. Tačiau liepos 2 dieną Pijos mama socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino jautriu įrašu, kuriame atsispindi nuvilianti realybė – Kauno gimnazijos atsisako priimti Piją mokytis.

„Taigi, Pija baigė 8 klases pagrindiniu lygiu. Mokymas buvo namų, kurį ir ne taip lengvai gavome. Reikėjo daug dirbti, kad grįžtų atmintis…. Ir darbo reikėjo ne tik su Pija, bet ir su pedagogais, kurie neturėjo žalio supratimo kas yra galvos trauma ir kaip po jos reikia vaiką mokyti, bet čia ne pedagogų kaltė, o mūsų įstatyminės, švietimo bazės. Šios mokyklos pedagogams esu labai dėkinga, nes jie įsiklausė į patarimus, pamokymus ir labai stengėsi padėti. Mano prašymu nebuvo daromos jokios nuolaidos nei namų darbų, nei pamokų, nei pažymių atžvilgiu….“ – pasakojimą pradėjo Pijos mama.

„Ir štai! Mes baigėm progimnaziją. Daug džiaugsmo, pasitikėjimo savimi… O, kaip faina… Taigi koks pasiekimas… Iš numirusių prikeltas vaikas gan neblogai baigė mokslus, kalba 4 kalbom, imlus technologijoms ir dar lenkia savo bendraamžius neturinčius jokių poreikių…. Ar ne pasiekimas?“ – gabios dukros pasiekimais ir imlumu mokslams džiaugėsi moteris.

Tačiau su viltimi suteikti dukrai tinkamą išsilavinimą į gimnazijos paieškas leidusis Pijos mama skaudžiai nusivylė, kai mokymo įstaigos, į kurias kreipėsi moteris, nurodė, kad jos dukrai sąlygų mokytis nėra.

„Ir į 9 klasę mes eisim į gimnaziją ir ten reikia padėjėjo tik pasiekti klases ir daiktus pasinešti, nes Pijos kairė ranka dar nesugrįžo…. Mama ieško atkakliai patikimos gimnazijos…. Va gimnazija X, o čia Y, va kita dar Z, ir kiek apie savo įstaigą liaupsių, kiek pasiekimų.. Tik ieškodama nei vienoje švietimo įstaigoje nepastebėjau pasiekimų apie mokinių integraciją turinčių judėjimo, regėjimo, raidos sutrikimų ir kitų poreikių… Pamaniau gal visgi gyvename 21 amžiuje ir jau nemadinga girtis gerais darbais… Imu skambinti ir vuolia! Gimnazijose nuo 9 kl. padėjėjų etatų nėra, namų mokymui vietų neturime ir tam yra speciali mokykla…“ – nusivylimu dalinosi Pijos mama.

Situaciją „Facebook“ komentuojantys žmonės kelia klausimą – kaip baigti mokslus, jei sąlygų tam nėra?

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA