Visuomenė šiandien kviečiama tiesti tiltus tarp galios ir negalios

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Birželio 19 d. 15 val. Kaune, meno erdvėje „Fluxus ministerija“ (Jonavos g. 3) pristatoma fotografo Jono Danielevičiaus parodos „Tokie patys tik kitokie“ premjera. Ilgametėje emigracijoje JAV gyvenęs menininkas kelis mėnesius brandintą parodą dedikuoja Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centrui, kuris šįmet švenčia 15-ąjį gimtadienį. Parodoje įamžinti šio Centro lankytojai.

Fotografas J. Danielevičius apie parodą:

„Šių jaunuolių entuziazmas ir degančios akys net pribloškė. Viskas klostėsi kaip iš pypkės, buvo net lengviau dirbti nei su dažniausiais klientais – neturinčiais negalios. Kadangi fotosesija vyko sklandžiai, o joje užfiksavome neeilines asmenybes, nusprendėme, kad nėra ko laukti, reikia tučtuojau visuomenei parodyti kokius nuostabius žmones turime šalia!“, – teigė fotografas.

„Žmonės su negalia nenori, kad žiūrėtume į juos ir verkšlentume, jeigu taip manote – čia jūsų problema. Iš tikrųjų, jiems nepatinka būti išskiriamiems, jų siekiamybė – pilnavertiška integracija į sveikųjų bendruomenę. Žinote, ką dar supratau apsilankęs pas juos? Visiems sveikiesiems, kurie sėdi ir dejuoja dėl prasto gyvenimo, reikėtų nustoti purkštauti dėl menkniekių ir pasimokyti pozityvumo iš neįgaliųjų“, – įsitikinęs fotografas.

„Labai dažnai mėgstame klijuoti štampus. Ypač – kalbant apie žmones su negalia, štai, kad ir dabar, kiek iš jūsų išvydusių žodis „neįgalus“ nepagalvojo: „Čia tie, kitokie, su sutrikimais, man neaktualu“. Taip, jie kitokie. Atstumtieji. Nemanau, kad tai protinga, todėl skatinu keisti požiūrį į turinčiuosius negalią ir sugrąžinti juos atgal į bendruomenę! Šiuo renginiu tiesiame tiltus tarp galios ir negalios“.

Šalia J. Danielevičiaus fotografijų bus eksponuojami ir šių jaunuolių pagaminti keramikos, tekstilės, bižuterijos darbai bei gausybė piešinių.

Daugiau informacijos apie renginį rasite „Kas vyksta“ renginių kalendoriuje.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Savadarbių muilinių lenktynėse - įspūdingas dalyvių išradingumas: nuo cepelinų iki „Sostų karų“

Kauno „Žalgiris“ pergalingai baigė pasirodymą Turkijoje

Istorinis pasaulio lietuvių kongresas: sutelkti tėvynės labui

Kauno centre įsibėgėjo savadarbių muilinių lenktynės

Skaitytojai: Laisvės alėjos pėsčiųjų zona tapo didele parkavimo aikštele

Pravieniškėse – pavojingos linksmybės, kuriose dalyvauja net 90 proc. kalinių

Fiksuoja skaitytojai: Eiguliuose „zuikiu“ važiuodami vaikai rizikuoja savo gyvybėmis

„Nestlé“ stoja į kovą su klimato kaita: populiarins net subalansuotą mitybą

Kauno karas su rajonu: palygino su Lotynų Amerikos miestų raida

Sulaikytas namie smurtavęs jaunuolis užpuolė ir pareigūną