Gyventojai sunerimo pastebėję, kad nuo balandžio kai kuriomis kryptimis nebegalima įsigyti Airijos oro linijų bendrovės „Ryanair“ bilietų. Lietuvos oro uostai patvirtino, kad atšaukiami
skrydžiai trimis kryptimis Palangoje, Kaune ir Vilniuje. Alternatyviai, LTOU atstovės teigimu, kitomis kryptimis lėktuvai skraidys dažniau.
„Delfi“ pasiekė skaitytojo Edvino laiškas, kuriame jis pastebėjo, jog pigių skrydžių kompanija nuo balandžio atšaukia skrydžius kryptimi Palanga–Dublinas–Palanga.
„Palangos lėktuvai visada buvo pilni ir dabar piliečiams sukuriami tokie nepatogumai“, – rašė vyras.
Be to, apie tai socialiniame tinkle kilo diskusijos – Airijos lietuvių ir Airijos keliautojų grupėse „Facebook“ tinkle gyventojai dalinosi pastebėjimais, jog neberanda bilietų skrydžiams balandį tarp Palangos ir Dublino, jau įsigijusiems bilietus –
skrydžiai atšaukti.
Viena vartotoja rašė, jog jos tą mėnesį suplanuotas skrydis „Ryanair“ lėktuvu buvo atšauktas, nurodant, kad taip nutiko dėl komercinių priežasčių.
„Ryanair“ vadovybė piktinosi didinamais mokesčiais Lietuvos oro uostose, kai kitos mažos šalys norėdamos būti konkurencingomis juos net mažino, o Lietuvos oro uostų vadovas nekreipdamas į tai dėmesio ramino visus, kad čia tiesiog įprasta paprasčiausia „Ryanair“ komunikacija. (…) Labai norėtųsi paskaityti, ką dabar pasakytų ir kokią logišką priežastį pateiktų LTOU“, – laiške „Delfi“ rašė Edvinas.
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
„Delfi“ primena, kad pernai spalį Vilniuje lankėsi „Ryanair“ vadovai, kurie spaudos konferencijoje sakė, jog per ateinančius metus būtų pasiruošusi dvigubinti skraidinamų keleivių srautus Lietuvoje bei pridėti 10 naujų maršrutų iš Kauno ir Vilniaus, tačiau to daryti negali dėl augančių oro uostų mokesčių.
Tuo metu LTOU vadovas Simonas Bartkus kalbėjo, kad tai – įprasta „Ryanair“ komunikacijos taktika, kurią jie naudoja visoje Europoje.
Naikina tris kryptis, bet dažnina kitas
LTOU Komunikacijos skyriaus vadovė Vitalija Ročė patvirtino, kad maršrutų tinklo pakeitimus įvairiuose Europos oro uostuose atliekantis „Ryanair“ pavasarį nutraukia skrydžius ne tik tarp Palangos ir Dublino, bet ir dar dviem kryptimis Lietuvoje.
„Oro linijos „Ryanair“ sustabdė skrydžių pardavimus iš Palangos į Dubliną nuo balandžio mėnesio, atskiro pranešimo apie stabdomus skrydžius vasaros sezono metu ar kitus pokyčius nebuvo“, – komentare „Delfi“ nurodė V. Ročė.
Anot jos, be minėtojo, taip pat nebelieka „Ryanair“ skrydžių kryptimis
Kaunas – Belfastas (Šiaurės Airija, Jungtinė Karalystė), Vilnius – Stokholmas (Švedija).
„Ryanair“ puslapyje matyti, kad šiomis kryptimis skrydžių bilietai taip pat nebeparduodami nuo balandžio.
Vis dėlto, LTOU atstovės teigimu, nepaisant atsisakytų krypčių, buvo ženkliai padidintas kitų, jau vykdomų skrydžių dažnis.
Nurodoma, kad „Ryanair“ dažniau skraidys iš Vilniaus oro uosto į Atėnus, Berlyną, Barseloną, Frankfurtą, Milaną, Romą, Trevizą, Maltą, Londoną, Oslą; iš Kauno oro uosto į Barį, Burgasą, Kelną, Kopenhagą, Edinburgą, Rodą, Riminį, Alikantę, Malagą, Maljorką, Liverpulį, Londoną, Zadarą; iš Palangos oro uosto į Londoną.
Dėl šių pokyčių kreipėmės ir į „Ryanair“, tačiau bendrovės atstovai nurodė, kad vasaros sezono tvarkaraščių dar nėra paruošę, todėl tiksliai nekomentavo. „Šiuo metu baigiame rengti 2026 m. vasaros tvarkaraštį, kuris bus paskelbtas artimiausiomis savaitėmis“, – „Delfi“ komentavo „Ryanair“.
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
Daugiau skrydžių pasiūlys kitos bendrovės
Pasak V. Ročės, keliaujantys iš Lietuvos turės alternatyvų ir daugiau pasirinkimų: „Keleiviai iš Palangos turės naują kryptį vasaros sezono metu į Bergeną (Norvegiją) su „Norwegian“, taip pat į Palangą vasaros sezonui sugrįžta „WizzAir“, pasiūlys skrydžius į Oslą (Norvegiją).“
„Dublinas tiesioginiais skrydžiais keliautojams pasiekiamas iš Kauno ar Vilniaus oro uostų. Iš Kauno vasaros sezono metu skrydžius pradeda „airBaltic“, kuri pasiūlys tiesioginį maršrutą į Rygą“, – pridūrė ji.
LTOU atstovė nurodė, kad iš Vilniaus vasaros sezonu startuoja naujos skrydžių kryptys: Podgorica (Juodkalnijoje), Gdanskas (Lenkijoje), Kišiniovas (Moldovoje), stiprinama kryptis į Ciurichą (Šveicarijoje), skraidins ir „airBaltic“, ir „SWISS“. Oro linijos „WizzAir“ nuo šių metų vasaros skraidins į Tiraną (Albanijoje) bei Reikjaviką (Islandijoje). Be to, anksčiau buvęs žiemos kryptimi Dubajus iš Vilniaus su „Flydubai“ tampa pasiekiamas visus metus. Taip pat keliautojams didėja skrydžių dažnis iš Vilniaus oro uosto į Amsterdamą, Miuncheną, Berlyną, Paryžių, Nicą, Prahą, Varšuvą, Stambulą, Taliną, Frankfurtą, Kopenhagą, Tel Avivą.
„Vilniuje į Stokholmą (Švedijoje) skraidina net dvi oro linijos – „Norwegian“ ir „SAS“, tad keliaujantys turi daug pasirinkimų pasiekti šį oro uostą, nors šiuo maršrutu ir nebeskraidys „Ryanair“, – komentavo V. Ročė.
Kaip teigė ji, LTOU skaičiavimu, dėl naujų skrydžių keleivių skaičius Palangos oro uoste augs 5 proc. ir 2026 pasieks 480 tūkst. Keleivių skaičiaus augimas planuojamas ir Kauno oro uoste - 1,5 proc. daugiau, ir Vilniaus oro uoste - 12 proc. daugiau, palyginti su 2025 metais.