Rukloje ketvirtadienį pasikeitė atgrasymo misiją Lietuvoje vykdančios Vokietijos kariuomenės brigados.
Kaip rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime, padidinto budrumo brigados (eVA Brig LTU) pasikeitimo rikiuotėje Vokietijos Lauko pajėgų vadas generolas leitenantas Haraldas Gante (Haraldas Gantė) perdavė „Forward Land Forces (FLF)“ misijos įgaliojimus 37-ajai mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Freistaat Sachsen“ („Laisvoji Saksonijos valstybė“).
Iki šiol atgrasymo misiją rytiniame NATO flange atlikę apie 2 tūkst. Vokietijos kariuomenės 21-osios šarvuotosios brigados „Lipperland“ karių savo užduotį baigia gruodžio 31 dieną.
„Mūsų misija ne tik padėjo sustiprinti Lietuvos saugumą, bet reikšmingai sustiprino ir mūsų pačių gebėjimus“, – pranešime cituojamas kariams vadovavęs brigados generolas Markas Eggertas (Markas Egertas).
Pasak Lietuvos kariuomenės, misiją pradedanti brigada „Freistaat Sachsen“ yra aukščiausios operacinės parengties Vokietijos kariuomenės brigada, kuri yra nuolatinėje parengtyje ir iš Vokietijos bet kada gali būti perkelta į Lietuvą, kol Lietuvoje nuolatiniam dislokavimui kuriama 45-oji šarvuotoji brigada „Lietuva“ pasieks visą operacinį pajėgumą.
Berlynas brigadą Lietuvoje planuoja dislokuoti iki 2027 metų pabaigos, ją sudarys apie 5 tūkst. karių.
Kaip skelbia kariuomenė, brigadų pasikeitimo ceremonijos išvakarėse Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas Artūras Radvilas susitiko su Vokietijos ir Nyderlandų kariuomenių sausumos pajėgų vadais, jiems pristatė Lietuvos divizijos vystymosi ir sausumos pajėgų veiklos planus, taip pat generolai aptarė regioninio saugumo bei kitus aktualius karinio bendradarbiavimo klausimus.
Šio susitikimo metu Vokietijos kariuomenės sausumos pajėgų vadas Alfonsas Maisas (Alfonsas Maizas) už svarų asmeninį indelį į Bundesvero ir Sausumos pajėgų bendradarbiavimą A. Radvilą apdovanojo Bundesvero garbės ženklo Aukso kryžiumi.
Vokietijos padidinto budrumo brigada budėjimą Lietuvoje atlieka nuo 2022 metų.
Atliekant šią misiją didžioji brigados pajėgumų dalis lieka dislokuota Vokietijoje, tačiau Lietuvoje dislokuojamas priešakinis vadovavimo elementas, kuris, reikalui esant, užtikrintų greitą pajėgumų perdislokavimą į Lietuvos teritoriją.