Vienu metu uždaryti net keturi svarbūs įvažiavimai į Kauną – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Vienu metu uždaryti net keturi svarbūs įvažiavimai į Kauną

Kaune nėra ramios savaitės, kai vairuotojams nereikėtų galvoti apie alternatyvius maršrutus dėl vykdomų kelio darbų. Šiai dienai dilemų kyla visiems, kurie nori įvažiuoti į Kauną ar iš jo išvažiuoti, nes remonto darbai vykdomi net keturiose itin intensyvaus eismo vietose. Portalas „Kas vyksta Kaune” parengė informaciją apie pagrindinius įvažiavimus, kurių šiuo metu neįveiksite.

Darbai „Via Baltica“ ties Kalvarijos g.

Dar balandžio viduryje skelbėme, jog A5 kelio Kaunas-Marijampolė-Suvalkai pavojingoje atkarpoje ties Kalvarijų gatve pastebėtas geltonas kelio ženklinimas.

„Via Lietuva“ komunikacijos vadybininkė Eglė Nemanytė informavo, jog „šiuo metu vykdomi paruošiamieji darbai statybų pradžiai ir netrukus planuojama pradėti statybas.“

Visgi, kol vyko paruošiamieji naujojo eismo organizavimo darbai, pastebėta, kad minėtame kelio ruože nuolat kildavo avaringos situacijos.

Kapitalinio remonto darbus, kurių metu magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruože 11,75 iki 12,10 km bus įrengtos greitėjimo, lėtėjimo juostos, planuojama baigti iki 2024 m. rugpjūčio.

„Magistralinio kelio A5 sankirtą su Kalvarijos gatve esame identifikavę kaip pavojingą kelio ruožą, 2022 metais esame kreipęsi į LAKD su siūlymu įrengti greitėjimo ir lėtėjimo eismo juostas“, – pernai kalbėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai.

Anot E. Nemanytės, įvažiavimas/išvažiavimas į/iš Kalvarijos g. ties Tirkiliškiais yra uždarytas, nes eismas minėtame ruože yra intensyvus, tad tai trukdytų kelio darbams.

Pernai liepą šalia pavojingos sankryžos buvo atidaryta „Orlen“ degalinė, todėl šioje vietoje eismas dar labiau išaugo, nes į ją patekti galima tik per Kalvarijos gatvę.

Šį projektą finansuos privatus investuotojas, kurio duomenys neatskleidžiami.

Marvelės viadukas

Visai vasarai uždarytas dar vienas svarbiausių įvažiavimų į Kauną – Marvelės viadukas. Ne paslaptis, jog prieš 30 metų pastatyto Marvelės viaduko būklė – prasta. Duobės, suskilinėjusi asfalto danga, kiauri deformaciniai pjūviai ir kitos problemos jau kurį laiką badė kauniečių ir miesto svečių akis.

Viadukas buvo tvarkomas susiaurinus važiuojamąją dalį, tačiau nuo gegužės 6 d. svarbus eismo mazgas visiškai uždarytas iki beveik metų pabaigos truksiančiam remontui.

„Via Lietuva“ komunikacijos skyrius portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo, kad „kol bus vykdomi viaduko remonto darbai, iš Užnemunės g. link magistralinio kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda vykstantys eismo dalyviai bus nukreipiami apylanka (viaduku ties Akademija).

Eismo dalyviai, vykstantys į Užnemunės g. nuo Marijampolės ar Prienų pusės, galės rinktis alternatyvius maršrutus, pavyzdžiui, pro Garliavą arba Noreikiškes.“

Viešasis transportas taip pat negalės judėti šiuo transporto mazgu, todėl jis važiuos alternatyviu maršrutu.

Marvelės kapitalinio remonto darbus vykdo AB „Kauno tiltai“, šių darbų sutarties vertė – 1,6 mln. Eur su PVM. Viadukas uždarytas nuo gegužės 6 d. iki gruodžio mėn.

Sunkiai pasiekiami Šilainiai

Nuo balandžio 29 d. aklinai uždaryta dalis Vijūkų gatvės Šilainiuose. Primename, kad ruože tarp Vakarinio aplinkkelio ir 9-ojo Forto g. eismas užvertas aklinai.

Dėl to, važiuojantys keliu A5 nuo Marijampolės, į Šilainius negalės pasukti ties Vijūkų gatve, teks važiuoti iki nusukimo į Žemaičių plentą.

Gegužės 6 d. veiksmas prasidėjo ir greta prekybos centro „Depo“ – uždaryta B. Brazdžionio g. atkarpa nuo Mosėdžio iki Tyrlaukio g. Darbai truks bent du mėnesius.

Kauno miesto savivaldybės teigimu, B. Brazdžionio gatvės rekonstrukcija suplanuota trimis etapais.

Pirmasis etapas prasidėjo balandžio 17 d. Tvarkoma atkarpa tarp Vakarinio aplinkkelio ir 9-ojo forto gatvės. Iki darbų pradžios eismas šioje atkarpoje vyko tik viena kryptimi. Planuojama, jog šioje atkarpoje darbai tęsis iki liepos 12 d.

Antrasis etapas – B. Brazdžionio gatvės rekonstrukcija atkarpoje tarp Mosėdžio ir Tyrlaukio gatvių. Paskutinį etapą, kuriame kelininkai tvarkys ruožą tarp Tyrlaukio g. ir Vakarinio aplinkkelio, planuojama įgyvendinti kiek mažiau nei per du mėnesius – nuo liepos 8 d. iki rudens.

Vykdant pirmų dviejų etapų rekonstrukciją, vairuotojai raginami rinktis apylankas Mosėdžio, 9-ojo Forto gatvėmis ir Vakariniu aplinkkeliu. Apylankomis suplanuoti ir 57 bei 64 autobuso maršrutai.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad eismo tvarka pakeista ir netoli šių minėtų gatvių. Kelyje Kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, nuovažoje ties IX fortu, įrengti nauji kelio ženklai ir nuvalytas senas dangos ženklinimas.

Anksčiau šioje vietoje į nuovažą buvo galima patekti ir nusukant nuo kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai (atvažiuojant nuo Vilniaus – aut. pastab.), tačiau dabar nusukti nuo kelio šioje vietoje negalima, nes įrengta ištisinė linija.

Nusukimas į Panerių g. iš A1 kelio

Balandžio 27 d. buvo pradėti ir kairės pusės magistralinio kelio Vilniaus-Kaunas-Klaipėda bei įvažiavimo į Panerių g. rekonstravimo darbai. Dėl šios priežasties minėtoje vietoje pasikeitė eismo tvarka.

„Nuo balandžio 27 d. iki rugsėjo 1 d. uždaromas įvažiavimas į Panerių g. (vykstantiems nuo Klaipėdos) ir išvažiavimas iš Panerių g. į magistralinį kelią (vykstantiems link Vilniaus).

Vilniaus kryptimi eismas ir toliau vyksta 2 eismo juostomis – naujai pastatyta vidurine automagistralės atkarpa bei senuoju (pietiniu) tiltu per Nerį. Eismo dalyviams, vykstantiems Klaipėdos kryptimi, jokių eismo pokyčių nėra, eismas vyksta taip pat, kaip iki šiol.

Įsigaliojus naujiems eismo organizavimo pakeitimams prašome vairuotojų vadovautis atnaujintu vertikaliuoju bei horizontaliuoju kelio ženklinimu“, – teigė „Via Lietuva“ atstovai.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad A. Meškinio tilto rekonstrukcijos pabaiga suplanuota šių metų pabaigoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA