VRK išspausdins E. Vaitkaus prezidento rinkimų programą – Kas vyksta Kaune

VRK išspausdins E. Vaitkaus prezidento rinkimų programą

BNS / Greta Zulonaitė 2024/04/06 18:44
Eduardas Vaitkus / R. Danisevičiaus nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį kandidatų į prezidentus rinkimų leidinyje nutarė išspausdinti savo kandidatūrą keliančio mediko Eduardo Vaitkaus programą.

Už tai balsavo septyni VRK nariai, trys buvo prieš, susilaikė vienas komisijos narys.

„Siūloma spausdinti tą programos naujausią versiją“, – sakė VRK darbuotojas Rokas Stabingis.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas ketvirtadienį panaikino VRK sprendimą leidinyje nespausdinti E. Vaitkaus programos. Anot teismo, komisija nepakankamai motyvavo priimtą sprendimą ir pažeidė pareiškėjo pasyviąją rinkimų teisę.

Komisija sprendimo projekte konstatavo, kad atnaujinta E. Vaitkaus rinkimų programos versija kelia abejonių dėl jos atitikties apraše nurodytiems visuomenės darnos, sąžiningų ir garbingų rinkimų principams.

Vis tik VRK nutarė spausdinti kandidato į prezidentus programą, nes „rinkėjai turi teisę į visapusišką informaciją apie rinkimuose dalyvaujančius kandidatus.“

Komisijos narys Andrius Vaišnys teigė nepritariantis programos spausdinimui. E. Vaitkaus programoje jis sakė matantis Maskvos propagandą.

Kovo pabaigoje komisija, pirmą sykį nutarusi nespausdinti mediko programos, savo sprendimą motyvavo tuo, kad šio politiko prezidento rinkimų programa neatitinka VRK nustatytų reikalavimų.

Komisija tąsyk teigė, kad joje esama teiginių, nukreiptų prieš Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus, įskaitant jos narystę NATO, valdžia nepagrįstai, be teisinio pagrindo vadinama išdavikais, taip pat siekiama skleisti nepasitikėjimą užsieniečiais.

Komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA