Giraitėje iškils nauja bažnyčia | Kas vyksta Kaune

Giraitėje iškils nauja bažnyčia

Kauno r. sav. nuotr.

Prasidėjus adventui Giraitės bendruomenė sulaukė ypatingos šventės – šeštadienį sklype, kur iškils naujoji bažnyčia, vyko naujosios Giraitės Šventosios Šeimos parapijos veiklos atidarymo bei eglutės įžiebimo šventė. Iškilmių metu klebono priesaiką davė šios parapijos kunigas Tomas Trečiokas.

Kaip skelbia Kauno rajono savivaldybė, oficialiai apie naujos Giraitės Šventosios Šeimos parapijos įsteigimą ir T. Trečioko paskyrimą klebonu buvo paskelbta birželį.

Tinkamą vietą bažnyčiai padėjo surasti Kauno rajono savivaldybė bendradarbiaudama kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU). Sklypas, kuriame planuojama statyti naują bažnyčią, priklausė universitetui.

Šventė prasidėjo klebono priesaika Dievui ir žmonėms, kurią kunigas davė Kauno arkivyskupo Kęstučio Kėvalo, dekano monsinjoro Augustino Paulausko ir parapijiečių akivaizdoje.

„Dieve laimink šios parapijos žmones. Dievas jus myli, todėl džiaukitės gyvenimu“, – į tikinčiuosius kreipėsi klebonas.

Bendruomenė parapijos steigimo iškilmėse / Kauno r. sav. nuotr.

Kunigas prieš tai aštuonerius metus tarnavo Kauno Šv. Antano parapijoje, dabar jis yra ir Vandžiogalos Švč. Trejybės, Labūnavos Dievo Apvaizdos ir Giraitės Šventosios Šeimos parapijų klebonas.

Kleboną su naujomis pareigomis pasveikino ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

„Šiandien džiugi diena bendruomenei – greitai šioje žemėje bus dedami pamatai Dievo namams. Vietos naujai bažnyčiai ieškojome ilgai, bet LSMU ir arkivyskupijos dėka radome tinkamą sklypą. Giraitėje atsiras ne tik nauja bažnyčia, bet ir žmonėms atviras parkas, jame – sutvarkytas tvenkinys, didelė poilsio ir dvasinės atgaivos zona, prekybos centras“, – kalbėjo meras.

Į šventę susirinkusius žmones savivaldybės vadovas taip pat pasveikino su artėjančiomis šventėmis bei linkėjo, kad į kiekvieno namus atkeliautų kalėdinis stebuklas, atneštų vilties, gerumo ir džiaugsmo.

Parapijiečius pasveikino bei palaimino Kauno arkivyskupas K. Kėvalas. Vėliau visų laukė adventinė mugė, šventinis koncertas, kurį dovanojo folkloro ansamblis „Piliarožė“ ir Neringa Nekrašiūtė, kalėdinės eglutės įžiebimas bei ugnies šou.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA