Dainų slėnio šlaitai virto plikais arimais: savivaldybė skelbia, kas pasikeis - Kas vyksta Kaune

Dainų slėnio šlaitai virto plikais arimais: savivaldybė skelbia, kas pasikeis

/ KMS nuotr.

Dainų slėnio rekonstrukcija jau įsibėgėjo, o darbininkai jau išardė senuosius slėnio suolus. Ateityje čia nusimato visai nauja erdvė, kur vyks įvairūs Kauno renginiai.

„Išardžius senus suolus ir susidėvėjusias dangas, čia bus įrengtos požeminės komunikacijos – nuotekų tinklai, vandentiekis. Kitąmet ruošiamasi sumontuoti naujus tribūnų laiptus ir suoliukus, pakloti dangas.

Po atlikėjų tribūna suplanuotas holas, persirengimo kambariai, sanitariniai mazgai, grimo bei kitos pagalbinės patalpos. Visą teritoriją papuoš naujas apšvietimas“, – Kauno savivaldybė rašė savo „Facebook“ paskyroje.

Teigiama, kad pagrindiniu akcentu taps aukštyn nukreiptas šviesos spindulys – simbolinis ženklas, kviečiantis į renginius šioje erdvėje.

Dainų slėnio rekonstrukcija / KMS nuotr.

Anksčiau planuota, kad darbų vertė sieks 2,8 mln. eurų, tačiau ketvirtą kartą skelbtą konkursą laimėjusi bendrovė „Infes“ darbus atliks už 7,4 mln. eurų. Savivaldybės teigimu, projekto kaina augo pamažu.

„Per penkerius metus statybos darbų kainos ženkliai ūgtelėjo, dėl to ir skirtos didesnės lėšos. Tai parodo ir dviejų paskutinių konkursų rezultatai, kada rangovų pasiūlymai viršydavo maksimalią pasiūlymo vertę“, – BNS komentavo savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Savivaldybė vasaros pabaigoje su „Infes“ pasirašė sutartį, pagal kurią darbai turi būti atlikti per vienerius metus ir tris mėnesius, šis terminas dar gali būti pratęstas trims mėnesiams.

Dainų slėnis suprojektuotas ir įrengtas 1964–1965 metais. Tuomet čia pastatyta skulptūra „Jaunystė“, aukuras, koplytstulpis ir vėliavų stiebai, jie yra pripažinti vertingomis slėnio savybėmis ir rekonstrukcijos metu bus išsaugoti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA