Narplioja kruviną šeimos dramą Kaune: šaulys degė kerštu, moteris apsimetė negyva – Kas vyksta Kaune

Narplioja kruviną šeimos dramą Kaune: šaulys degė kerštu, moteris apsimetė negyva

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2022/11/08 08:57
/ Lrytas.lt / G. Bitvinsko nuotr.

Teisėsaugai narpliojant visuomenę pašiurpinusios kruvinos šeimos dramos aplinkybes, portalui lrytas.lt pavyko sužinoti naujas detales – šaltiniai pranešė, kad šaudynės buvo nufilmuotos, o 44 metų kaunietė, į kurią posūnis įtariamas paleidęs kulkas, per apklausą teigė apsimetusi negyva. Tai tikriausiai ją ir išgelbėjo nuo mirties.

Pasak tyrimui vadovaujančio Kauno prokuroro Virginijaus Mizaro, artimiausiu metu vaizdo įrašai, kuriuos užfiksavo Aleksoto gyvenamųjų namų kvartale įrengtos kameros, bus išsamiai peržiūrėti.

Tačiau pareigūnai, kuriems teko susipažinti su pirmine vaizdo medžiaga, patvirtino, jog kraupus išpuolis Lakūnų plente spalio 31-osios vakarą buvo nufilmuotas.

Parodymus ligoninėje davusi įtariamojo 38 metų žudiko Egidijaus Daračiaus pamotė praskleidė paslapties šydą, kuris buvo apgaubęs šį didelį atgarsį sukėlusį nusikaltimą. Po šūvių moters draugas neišgyveno, o jai kulka pataikė į ranką.

Porą šaulys sekė

Moteris patvirtino tyrėjams, jog buvo užpulta su savo 34 metų gyvenimo draugu.

2020 metais mirus E. Daračiaus tėvui, jo pamotė užmezgė artimus ryšius su dešimčia metų jaunesniu vyru. Jie abu įsikūrė Lakūnų plente esančiame privačiame name. Žudikas porą užpuolė išvažiuojančią automobiliu iš savo kiemo. Įtariama, kad našlė ir jos draugas prieš tai kurį laiką buvo sekami.

Žaibiška mintis: apsimesti negyva

Kriminalistų duomenimis, E. Daračius ėmė šaudyti į porą iš priekio. Pamotė buvo sužeista į ranką, o jos draugas mirė nuo trijų šūvių į kaklą ir krūtinę.

„Apsimečiau negyva“, – apie savo veiksmus per šūvių seriją papasakojo moteris.

Užpuolimas įvykdytas apie pusę šešių vakaro. Po to šaulys nuvažiavo, jo ieškojo gausios policijos pajėgos. E. Daračiaus automobilis „Toyota Avensis“ buvo aptiktas praėjus penkioms valandoms nuo žmogžudystės, netoli nuo nusikaltimo vietos esančioje H. ir O. Minkovskių gatvėje.

Mašina stovėjo Nemuno pakrantėje, o netoliese rastas ir šaulio kūnas. Įtariama, jog jis nusižudė. Manoma, jog šūvius į savo aukas E. Daračius paleido iš nelegalaus pistoleto „Glock“, kurį buvo iš nežinia kur gavęs. Galimai jis įsigijo ginklą tam, kad atkeršytų pamotei ir jos draugui.

Sūnus gyveno skurde

Pareigūnų duomenimis, žudikas jautė pyktį ir nuoskaudą dėl pamotei atitekusio palikimo. Panašu, kad sūnus prieš kruviną užpuolimą gyveno skurde.

E. Daračius buvo deklaravęs gyvenamąją vietą Kauno centre, tačiau šis būstas jam nepriklausė. Ten jis net nebuvo įsikūręs. Vyriškis iš tikrųjų neturėjo pastogės – teisėsaugos duomenimis, jis gyveno automobilyje „Toyota Avensis“.

Tai liudija šioje mašinoje po žmogžudystės aptikta patalynė, šilti rūbai ir kiti daiktai. Kiek laiko automobilyje gyveno E. Daračius, šiuo metu nustatinėjama. Panašu, kad savo šeimos vyras nebuvo sukūręs. Prieš kelerius metus jis turėjo darbą, tačiau pastaruoju niekur nedirbo.

Rezgė keršto planą

Užpernai miręs E. Daračiaus tėvas, manoma, buvo pasiturintis žmogus. Pareigūnų duomenimis, jis kurį laiką gyveno ir dirbo užsienyje. Savo žmonai jis galėjo palikti visą nekilnojamą turtą, tokiu žingsniu sukeliant aštrią sūnaus reakciją.

Teisminės kovos atsisakęs E. Daračius, manoma, rezgė keršto planą, kuris šiomis dienomis buvo įvykdytas prie pamotės namų. Anksčiau E. Daračius buvo teistas už pasikėsinimą įvykdyti vagystę.

Moteris – vis dar ligoninėje

Įtariamojo pamotė po operacijos tebegydoma ligoninėje. Portalo lrytas.lt žiniomis, iš rankos išimtą kulką chirurgai perdavė pareigūnams. E. Daračiaus giminaitis per apklausą pareiškė, kad jis galėjo turėti psichikos problemų. Pareigūnai artimiausiu metu tai išsiaiškins, pateikę oficialias užklausas medicinos įstaigoms, kuriose lankėsi šis kaunietis.

Iš Registrų centro ir kitų institucijų neilgai trukus turėtų būti gauti atsakymai apie nekilnojamąjį turtą, galimai atitekusį E. Daračiaus pamotei po jo tėvo mirties.

Taip pat laukiama galutinių medicinos ekspertų išvadų dėl mirties priežasties ir balistikos specialistų atsakymo, ar buvo šauta į aukas iš to paties „Glock“ pistoleto, kurį turėjo E. Daračius.

Prieš mirtiną išpuolį nei E. Daračiaus pamotė, nei pastarosios draugas nebuvo sulaukę jokių grasinimų – nei SMS, nei skambučių, nei susitikus akis į akį.

Pastaruoju metu vyksta intensyvios apklausos – parodymus duoda įtariamojo ir užpultųjų aplinkos rato žmonės, atliekami kiti tyrimo veiksmai. Galutinai paaiškėjus, kad nusikaltimą įvykdęs asmuo yra miręs, baudžiamoji byla būtų nutraukta.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA